Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Radiant Historia - seria gier

Radiant Historia: Perfect Chronology
Radiant Historia: Perfect Chronology

RPG 13 lutego 2018

Kompleksowy remake gry Radiant Historia, która zadebiutowała w 2010 roku na konsoli Nintendo DS. W porównaniu z oryginałem tytuł może się pochwalić przede wszystkim zupełnie nową, trójwymiarową oprawą graficzną, świeżym soundtrackiem skomponowanym przez Yoko Shimomurę oraz dodatkową ścieżką fabularną, wraz z nowymi scenariuszami i postaciami. Ponadto, specjalnie z myślą o weteranach, studio Atlus przygotowało możliwość pominięcia dużej części historii i rozpoczęcia zabawy z rozszerzoną zawartością, natomiast nowi w temacie gracze mogą wybrać jeden z niższych poziomów trudności. Pozostałe elementy gry pozostały niezmienione – Radiant Historia: Perfect Chronology to klasyczny reprezentant gatunku jRPG z turowym i taktycznym systemem walki. Gracz wciela się w wojownika imieniem Stocke – protagonista i jego towarzysze muszą zapobiec zagładzie kontynentu Vainqueur. Największą atrakcją opisywanej pozycji jest możliwość podróży w czasie i wpływania na bieg historii poprzez podejmowanie rozmaitych decyzji, co budzi skojarzenia z kultowymi Chrono Trigger i Chrono Cross.

3DS

Radiant Historia
Radiant Historia

RPG 3 listopada 2010

Radiant Historia to produkcja z gatunku jRPG, za którą odpowiada studio Atlus oraz ekipa deweloperska pracująca nad wydaną w 2005 roku grą Radiata Stories. Fabuła tytułu przedstawia losy trójki bohaterów - Stocka, Rainey i Marco, którzy starają się ustalić przyczyny tajemniczej zarazy, jaka nawiedziła kontynent Vainqueur. Muzykę na potrzeby gry skomponowała Yoko Shimomura.

NDS