Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Picross - seria gier

Picross S4
Picross S4

Logiczne 23 kwietnia 2020

Picross S4 stanowi kolejną odsłonę popularnego cyklu gier logicznych opartych na zasadach łamigłówki znanej pod nazwą „malowanie liczbami”. Celem rozgrywki jest tworzenie obrazków poprzez zamalowywanie pol diagramów określonymi kolorami.

Switch

Picross S3
Picross S3

Logiczne 25 kwietnia 2019

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest zamalowywanie pól diagramów w taki sposób, by powstawały z nich rozpikselowane rysunki. Podobnie jak wcześniejsze części serii, Picross S3 został oparty na zasadach łamigłówki znanej w Polsce pod nazwą „malowanie liczbami”.

Switch

Picross S2
Picross S2

Logiczne 2 sierpnia 2018

Picross S2 to gra logiczna, której celem jest tworzenie obrazków, zamalowując pola diagramów. Całość została oparta na zasadach łamigłówki znanej pod nazwą „malowanie liczbami”. Gra jest dziełem studia Jupiter Corporation.

Switch

Picross S
Picross S

Logiczne 28 września 2017

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier logicznych znanego z konsol przenośnych firmy Nintendo. Picross S jest pierwszą grą z serii przeznaczoną na Nintendo Switch. Zabawa opiera się na zasadach łamigłówki wymyślonej przez japońskiego grafika Nona Ishidę, znanej pod nazwą „malowanie liczbami”. Podobnie jak to było w poprzedniej grze, w Picross S zadaniem gracza jest zamalowywanie pól diagramu w taki sposób, aby powstał rozpikselowany rysunek. Liczby znajdujące się po bokach planszy i ponad nią podpowiadają, ile pól w danym rzędzie bądź kolumnie należy wypełnić, by rozwiązać konkretną łamigłówkę. Gra oferuje trzysta tego typu zagadek, a poziom skomplikowania można dostosować do indywidualnych preferencji użytkownika. W Picross S można grać samemu lub we współpracy z drugim graczem. Tytuł odznacza się prostą, dwuwymiarową oprawą graficzną, a zabawie towarzyszy spokojna, relaksująca muzyka.

Switch

Picross 3D Round 2
Picross 3D Round 2

Logiczne 1 września 2016

Kolejna odsłona cyklu gier logicznych, stworzona z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Rozgrywka w Picross 3D Round 2 polega na zamalowywaniu odpowiednich pól sześciennych brył, w sposób pozwalający na odkrycie schowanych wewnątrz modeli. Całość oparto o zasady łamigłówki stworzonej przez japońskiego grafika Nona Ishidę, a zabawę można porównać do znanego z komputerów osobistych Sapera, przeniesionego do trójwymiarowego środowiska. Bryłę można dowolnie obracać, a widoczne na poszczególnych klockach cyfry podpowiadają, ile sąsiednich sześcianów gracz powinien zamalować danym kolorem. Jeśli klocki zostaną pokolorowane prawidłowo — znikają, odsłaniając tym samym fragment kryjącego się za nimi modelu. Zabarwienie wszystkich odsłania całą figurkę, prezentującą np. bohaterów gier Nintendo. W porównaniu z poprzednią częścią serii, w Picross 3D Round 2 pojawiają się dwa nowe kolory, a także bardziej skomplikowane modele ukryte w poszczególnych łamigłówkach. Produkcja wykorzystuje czytnik amiibo, dzięki któremu gracz może przenieść do wirtualnego świata posiadane figurki.

3DS

Picross
Picross

Logiczne 4 maja 2007

Picross to kolejna pozycja o charakterze logicznym, przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Niniejszy tytuł powstał w oparciu o łamigłówkę (w Polsce nazywaną malowaniem liczbami), stworzoną przez japońskiego grafika Nona Ishidę.

NDS