Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria The Pirate - seria gier

The Pirate: Plague of the Dead
The Pirate: Plague of the Dead

Akcji 31 lipca 2017

Kontynuacja popularnej gry akcji z elementami strategii pod tytułem The Pirate: Caribbean Hunt, za której stworzenie odpowiada niezależne polskie studio Home Net Games. Podobnie jak poprzedniczka produkcja zabiera graczy na opanowane przez piratów Karaiby. Głównym bohaterem jest John Rackham, który jako jedyny wyszedł cało z rzezi przeprowadzonej przez Wielkiego Inkwizytora. Szukając zemsty na swoim prześladowcy, protagonista zaczął parać się voodoo – wszystko po to, by wskrzesić legendarnych korsarzy pokroju Anne Bonny, Charlesa Vane'a, czy wreszcie Czarnobrodego, wespół z którymi zamierza raz na zawsze rozprawić się z arcywrogiem. The Pirate: Plague of the Dead oddaje w nasze ręce rozległy, otwarty świat, którego wody przemierzamy za sterami jednego z kilkunastu statków. W trakcie eksploracji musimy zwracać uwagę nie tylko na siłę i kierunek wiatru, ale i na rodzaj używanych żagli. Dopełnieniem tego wszystkiego są pełny cykl dobowy i zmienne warunki atmosferyczne. Motorem gry są misje fabularne, które przeprowadzają nas przez kolejne wątki historii. W przerwach od ich wykonywania oddajemy się rozmaitym aktywnościom, dzięki którym zapełnia się nasz skarbiec, co z kolei pozwala na rozbudowę i udoskonalanie posiadanej floty. Nadrzędnym elementem zabawy są także starcia, podczas których taranujemy przeciwników, strzelamy z armat w określone strefy wrogich statków oraz robimy użytek ze specjalnych umiejętności bojowych walczących dla nas kapitanów. Całość charakteryzuje się wysokiej jakości grafiką – wrażenie robią zwłaszcza dopracowane modele statków i animacja wody.

PCANDiOS

The Pirate: Caribbean Hunt
The Pirate: Caribbean Hunt

Akcji 4 stycznia 2016

Osadzona w pirackich klimatach gra akcji, opracowana przez legendę polskiej branży gier, Mirosława Dymka, twórcę takich serii jak Earth i Polanie. Gra The Pirate: Caribbean Hunt pozbawiona jest wyraźnie zarysowanego wątku fabularnego, a jej akcja rozgrywa się w rozległym, otwartym świecie, obejmującym znaczną część Karaibów. W grze wcielamy się w rolę kapitana pirackiego statku, a naszym zadaniem jest rozsławienie jego imienia na okolicznych wodach. Podczas zabawy zajmujemy się realizacją kolejnych misji, skupiających się na eksploracji i walce, czyli łupieniu statków handlowych, pirackich baz, fortów i portów. Czas pomiędzy misjami poświęcamy zaś na rozwój posiadanej floty, wybierając spośród 16 zróżnicowanych klas okrętów, ulepszanych w miarę postępów w grze. Mocną stroną tytułu jest realistyczny model żeglowania, bazujący na osobistych doświadczeniach autora – zapalonego żeglarza. Całość uzupełniają zaś rozbudowane opcje sieciowe, pozwalające na zakładanie własnych pirackich klanów.

PCANDiOS