Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Naruto: Uzumaki Chronicles - seria gier

Naruto Shippuden: Kizuna Drive
Naruto Shippuden: Kizuna Drive

Zręcznościowe 15 lipca 2010

Łącząca elementy bijatyki, przygodówki i jRPG gra zręcznościowa, będąca kolejną odsłoną serii, rozwijanej na handheldach PlayStation Portable przez firmę Bandai Namco. W Naruto Shippuden: Kizuna Drive wcielamy się w rolę tytułowego wojownika, który staje w szranki z nieznanym dotąd przeciwnikiem, odpowiedzialnym za porwanie wszystkich ninja z wioski Konoha. Wzorem większości gier bazujących na tym popularnym anime, produkcja podzielona została na kilka głównych trybów. W Story Mode gracz przejmuje kontrolę nad samym Naruto i wraz z kontrolowaną przez AI drużyną bierze udział w kolejnych misjach, polegających na eksploracji i toczeniu epickich pojedynków z potężnymi bossami. W trakcie rozgrywki może on też rozwijać swoich bohaterów, zwiększając ich statystyki i ucząc nowych zdolności. Uzupełnienie zabawy stanowi tryb Free Mission Mode, polegający na wykonywaniu misji bez konieczności trzymania się głównego wątku fabularnego, a także wariant wieloosobowy dla max. 4 użytkowników.

PSP

Naruto Shippuden: Legends: Akatsuki Rising
Naruto Shippuden: Legends: Akatsuki Rising

Bijatyki 25 września 2009

Przygotowana przez firmę Bandai Namco bijatyka, będąca kontynuacją zapoczątkowanej na konsolach PlayStation 2 serii Naruto: Uzumaki Chronicles. Produkcja oferuje możliwość zabawy w kilku zróżnicowanych trybach rozgrywki, z których najważniejszym jest tzw. Original Mode, w ramach którego bohaterowie wykreowani przez Masashiego Kishimoto wyruszają na poszukiwanie uprowadzonego Gaary. Prócz tego, twórcy oddali w ręce graczy takie tryby jak Scenario Mode (pojedyncze misje), Versus Mode (pojedynki jeden na jednego) czy też Akatsuki Mode, w którym poznajemy prawdziwe intencje tej tajemniczej organizacji. Podobnie jak jej poprzedniczki, Naruto Shippuden: Legends: Akatsuki Rising to gra wypełniona potyczkami, gdzie każdy z bohaterów może wykorzystywać charakterystyczne dla siebie ciosy i umiejętności. Warto również dodać, że w jednej walce sprawujemy kontrolę nawet nad trzema postaciami, co otwiera nowe możliwości tworzenia skomplikowanych, drużynowych combosów.

PSP

Naruto: Uzumaki Chronicles 2
Naruto: Uzumaki Chronicles 2

Akcji 4 września 2007

Kontynuacja gry akcji firmy Bandai Namco, bazującej na słynnym japońskim cyklu mangi i anime z nastoletnim wojownikiem Naruto w roli głównej. Fabuła Uzumaki Chronicles 2 opowiada zupełnie nową, nieznaną dotąd fanom serii historię, w której zadaniem naszego protagonisty jest pokonanie starożytnej organizacji, powracającej do życia po wielu wiekach uśpienia. Na każdym z 16 etapów gry Naruto wykorzystywać może szeroki arsenał broni oraz ataków specjalnych, zaś w trudnych chwilach przywołać jednego z towarzyszy, który przyłącza się do walki lub dostarcza przydatne power-upy. Do dyspozycji graczy oddano ponownie szeroki wachlarz postaci o indywidualnym stylu walki i potężnych umiejętnościach. Deweloperzy zadbali też o szerokie spektrum wariantów rozgrywki, przeznaczonych zarówno do zabawy w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer, gdzie gracze mogą rywalizować lub współpracować ze sobą. Całość uzupełnia zestaw atrakcyjnych bonusów, takich jak nowe postaci, filmiki, utwory muzyczne oraz karty.

PS2

Naruto: Uzumaki Chronicles
Naruto: Uzumaki Chronicles

Akcji 14 listopada 2006

Opracowana przez firmę Bandai Namco Entertainment trzecioosobowa bijatyka chodzona, oparta na kultowej mandze i anime, opowiadających o przygodach młodego adepta ninjutsu, Naruto Uzumakiego. Podczas zabawy przemierzamy szereg zróżnicowanych lokacji, stawiając czoła kolejnym falom przeciwników, zaś zakres naszych ruchów ogranicza się do skakania oraz wyprowadzania słabych i mocnych ataków – zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. W Naruto: Uzumaki Chronicles nie zabrakło oczywiście znanych z pierwowzoru potężnych superciosów, wyprowadzanych po naładowaniu specjalnego paska energii. Ciekawostkę stanowi też tzw. wskaźnik uduchowienia, po którego naładowaniu Naruto może wcielić się w jedną z postaci pobocznych, takich jak Sasuke, Neji, Akamaru czy Chouji, i dzięki ich umiejętnościom pomóc sobie w walce. Całość uzupełniona została sporą liczbą filmików przerywnikowych oraz możliwością odblokowania specjalnych kart umiejętności, zwiększających moc naszego bohatera.

PS2