Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Speedway Challenge - seria gier

Speedway Challenge Liga
Speedway Challenge Liga

Sportowe 29 kwietnia 2016

Ulepszona wersja mobilnego symulatora żużlowego z 2014 roku, przygotowana głównie z myślą o rodzimych fanach tego sportu przez studio Berobasket. W grze Speedway Challenge 2016 możemy objąć kontrolę nad jednym z blisko 80 zespołów żużlowych, wśród których znalazły się zarówno drużyny ligowe z Polski, Angli, Szwecji oraz Danii, jak i zespoły narodowe i historyczne. Na barkach gracza spoczywa zaś cały wachlarz obowiązków menadżera, począwszy od uczestnictwa w kolejnych biegach, poprzez negocjowanie kontraktów i transferów, aż po stanowiące główną nowość tej edycji aspekty finansowe. Całość, choć odznacza się stosunkowo prostą oprawą graficzną 2D, kładzie spory nacisk na realizm, przejawiający się m.in. w zachowaniu motocykla żużlowego i konieczności zastosowania odmiennych taktyk jazdy na każdym z torów. W darmowej wersji gry dostępne są jedynie mecze towarzyskie oraz przygotowywane przez twórców wyzwania. Rozbudowany tryb ligowy wymaga zaś zakupu z poziomu aplikacji.

PCANDiOS

Speedway Challenge
Speedway Challenge

Sportowe 25 czerwca 2014

Mobilna gra sportowa symulująca wyścigi żużlowe, stworzona przez polski zespół Berobasket. Tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. W Speedway Challenge znalazły się 32 zróżnicowane tory oraz 78 zespołów żużlowych, nawiązujących (z braku oficjalnych licencji) do ligi polskiej, angielskiej, szwedzkiej oraz duńskiej, a także zespoły narodowe oraz historyczne, co dało w sumie ok. 550 zawodników o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Kolejne trasy i zespoły odblokowujemy za zdobywane podczas gry punkty. Speedway Challenge oferuje różne tryby rozgrywki single oraz multiplayer (przez Bluetooth). W Meczu rywalizują ze sobą dwa dowolne zespoły. W ramach Turnieju możemy wziąć udział w jednym z dziewięciu zawodów, rozgrywających się w różnych krajach, oraz w zmaganiach światowych. Z kolei tryb ligowy jest dodatkowo płatny. Speedway Challenge prezentuje bardzo prostą, oldskulową grafikę 2D z widokiem z góry, a zabawie towarzyszy niewyszukana ścieżka dźwiękowa oraz dźwięki silników. Z drugiej strony, gra odznacza się dość realistycznym modelem jazdy.

AND