Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Bulletstorm - seria gier

Bulletstorm: Full Clip Edition
Bulletstorm: Full Clip Edition

Akcji 7 kwietnia 2017

Odświeżona wersja strzelanki polskiego studia People Can Fly, która pierwotnie ukazała się w 2011 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 oraz komputerach osobistych. Bulletstorm: Full Clip Edition oferuje przede wszystkim ulepszoną grafikę, gdyż rdzeń rozgrywki pozostał niezmieniony. Akcja produkcji toczy się w dalekiej przyszłości, a gracz wciela się w byłego członka sił specjalnych, obecnie ściganego jako wróg publiczny numer jeden. Sednem rozgrywki są dynamiczne walki, podczas których nie tylko strzelamy do wrogów, korzystając z całego arsenału wymyślnych pukawek, lecz także miotamy specjalną smyczą, odrzucamy kopniakami oraz wykańczamy na różne inne pomysłowe sposoby. Za efektowne zabójstwa, czyli tzw. „skillshoty”, jesteśmy nagradzani punktami, które można wydać na modernizację broni. Oprócz fabularnej kampanii dla jednego gracza, gra oferuje zabawę w kooperacyjnym trybie wieloosobowym. Co ciekawe, po dokupieniu dodatku DLC wypuszczonego na premierę gry, w Bulletstorm: Full Clip Edition pojawia się gościnnie Duke Nukem.

PCPS4XONESwitch

Bulletstorm
Bulletstorm

Akcji 22 lutego 2011

Osadzona w realiach science fiction zwariowana strzelanina FPS, wyprodukowana przez rodzime studio deweloperskie People Can Fly. Akcja Bulletstorm przenosi nas do XXVI wieku, w którym jedną z największych potęg stanowi Konfederacja Planet pod przywództwem okrutnego generała Sarrano. W trakcie gry wcielamy się w postać Graysona Hunta – byłego członka elitarnego oddziału Dead Echo, który po odkryciu prawdy o swoim pracodawcy postanawia działać na własną rękę i raz na zawsze rozprawić się z generałem. Pod względem mechaniki mamy do czynienia z dynamiczną i niezwykle brutalną strzelaniną, w której, oprócz pokaźnego arsenału wymyślnych broni i gadżetów, do dyspozycji graczy oddano także efektowny system walki wręcz. Za stylowe wykańczanie nieprzyjaciół (tzw. skillshoty) gra wynagradza nas punktami, które następnie możemy wykorzystać na modernizację broni. Poza kampanią fabularną, Bulletstorm oferuje także zręcznościowy tryb Echo oraz przeznaczony dla max. 4 osób kooperacyjny tryb Anarchy.

PCX360PS3