Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Space Run - seria gier

Space Run Galaxy
Space Run Galaxy

Strategiczne 17 czerwca 2016

Kosmiczna strategia czasu rzeczywistego z elementami tower defense, będąca kontynuacją wydanego w 2014 roku Space Run studia Passtech Games. Fabuła gry toczy się 20 lat po wydarzeniach znanych z pierwowzoru, a my wcielamy się w jednego z pracowników firmy, założonej przez kapitana Bucka Manna, specjalizującego się w przewożeniu cennych ładunków przez niebezpieczne rejony galaktyki. Naszym głównym celem jest zaś dostarczanie przesyłek nie tylko w jednym kawałku, ale również w jak najkrótszym czasie. W Space Run Galaxy budujemy z heksagonalnych części kadłub własnego statku, który posłuży nam do przewiezienia ładunku. Podczas lotu nie mamy bezpośredniej kontroli nad trasą lotu, a naszym zadaniem jest instalowanie dodatkowych urządzeń pokroju wieżyczek laserowych, wyrzutni rakiet, generatorów osłon czy dopalaczy. Stworzony w ten sposób arsenał pozwala nam zarówno na odpieranie ataków wrogich wojsk, piratów oraz obcych ras, jak i eliminację zagrożeń naturalnych (np. asteroid).

PC

Space Run
Space Run

Strategiczne 13 czerwca 2014

Oryginalna, kosmiczna strategia czasu rzeczywistego, wzbogacona elementami popularnego gatunku tower defence. Tytuł został opracowany przez niezależne francuskie studio Passtech Games, na czele z weteranem branży, Sylvainem Passotem. Akcja gry przenosi nas do roku 2525, gdzie nasz bohater, kapitan Buck Mann trudni się opłacalnym, lecz wyjątkowo niebezpiecznym zajęciem tzw. space runnera. W kolejnych misjach, polegających na transporcie różnych cennych ładunków, przyjdzie mu jednak stawić czoła kosmicznym piratom oraz „kolegom po fachu”. Aby zyskać przewagę nad konkurencją, musi więc zadbać o nieustanną rozbudowę swojego statku, zakupując za zarobione pieniądze kolejne moduły wyposażenia. Wśród szerokiej gamy akcesoriów, dołączanych do konstrukcji na zasadzie plastra miodu znajdziemy m.in. działka laserowe, wyrzutnie pocisków, generatory tarcz, dopalacze czy dodatkowe źródła energii. Rozgrywka skupia się na toczonych w czasie rzeczywistym widowiskowych pojedynkach w przestrzeni kosmicznej.

PC