Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Trapped Dead - seria gier

Trapped Dead: Lockdown
Trapped Dead: Lockdown

RPG 20 marca 2015

Zrealizowane w perspektywie izometrycznej RPG akcji studia Bigmoon Entertainment, stanowiące kontynuację wydanego w roku 2010 taktycznego RTS-a Trapped Dead. Akcja gry przenosi nas do niewielkiego amerykańskiego miasteczka, które zostało opanowane przez hordy żywych trupów. Wcielając się w jednego z pięciu dostępnych bohaterów, musimy dostać się do miasta, zanim zostanie ono całkowicie zamknięte przez wojsko i dosłownie wyrąbać sobie drogę przez zastępy żywych trupów. W przeciwieństwie do poprzedniczki, kładącej nacisk na aspekty strategiczne, w Trapped Dead: Lockdown mamy do czynienia z dość klasycznym hack-and-slashem skupiającym się na akcji, uzupełnionej niewielkimi elementami RPG. Każda z postaci odznacza się swoimi wadami i zaletami, a także indywidualnymi umiejętnościami oraz dedykowanym drzewkiem rozwoju. Podczas zabawy czynimy zaś użytek z trzech rodzajów broni, którą dobieramy w zależności od przeciwników, stosujących różne metody i strategie walki.

PCPS4XONE

Trapped Dead
Trapped Dead

Strategiczne 16 grudnia 2010

Taktyczny RTS bazujący na założeniach wypracowanych na potrzeby kultowej serii Commandos. Dzieło studia Headup Games przenosi nas do alternatywnej wersji lat osiemdziesiątych XX wieku, do miasta Hedge Hill w amerykańskim stanie Missouri. Główni bohaterowie, czyli Mike i Gerald, trafiają do owej mieściny akurat w momencie, w którym tajemniczy wirus zaczyna przemieniać jej mieszkańców w krwiożercze zombie. W trakcie zabawy w Trapped Dead akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym (aczkolwiek mamy sporą kontrolę nad położeniem kamery). Do naszej dyspozycji oddano grupę bohaterów walczących o przetrwanie, z których każdy posiada swoje słabe i mocne strony. Kluczem do zwycięstwa jest przede wszystkim umiejętne wykorzystanie tych drugich, aczkolwiek dopełnieniem warstwy taktycznej są wyraźnie zarysowane elementy logiczne i zręcznościowe. Należy dodać, że oddaną w nasze ręce kampanię fabularną możemy ukończyć zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie trójki innych graczy.

PC