Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Braveland - seria gier

Braveland Trilogy
Braveland Trilogy

Strategiczne 7 marca 2019

Zestaw składający się z trzech popularnych strategii turowych z elementami RPG. W produkcjach tworzących kompilację Braveland Trilogy przemierzamy barwne światy, realizujemy zadania dla ich mieszkańców oraz bierzemy udział w turowych potyczkach z przeciwnikami.

PS4XONESwitch

Braveland Heroes
Braveland Heroes

Strategiczne 28 sierpnia 2017

Braveland Heroes to prosta strategia turowa z elementami RPG stworzona przez niewielkie studio Tortuga Team. W czasie przygody gracz wciela się w bohatera, którego zadaniem jest odzyskanie skradzionego królewskiego berła.

PCANDiOS

Braveland Pirate
Braveland Pirate

Strategiczne 15 września 2015

Trzecia odsłona popularnego cyklu strategii turowych z elementami RPG, stworzona przez niezależne studio Tortuga Team. Tym razem gracze wcielają się w Kapitana Jima, w którego skórze podejmują się odnalezienia starożytnego skarbu. Realizację zadania utrudnia jednak konieczność stawienia czoła innym piratom, a także potworom morskim i hordom nieumarłych. Trzon gry stanowi fabularna kampania, w której zajmujemy się eksploracją, wykonywaniem rozmaitych zadań głównych i misji pobocznych, werbunkiem kolejnych członków załogi i walką z napotkanymi przeciwnikami. W porównaniu z poprzednimi częściami serii, Braveland Pirate wprowadza istotną zmianę w mechanice – główny bohater bierze bowiem bezpośredni udział w starciach, dołączając do dysponujących zróżnicowanym orężem i umiejętnościami towarzyszy. Warto nadmienić, że wachlarz dostępnych zdolności bojowych poszerza się w toku rozgrywki, a potyczki odbywają się zarówno na lądzie, jak i na morzu. Zmiana miejsca akcji nie wpłynęła na stylistykę oprawy graficznej – ta nadal utrzymana jest w przyjemnej dla oka, kreskówkowej konwencji.

PCANDiOS

Braveland Wizard
Braveland Wizard

Strategiczne 4 grudnia 2014

Kontynuacja ciepło przyjętej hybrydy strategii turowej i RPG-a, za której stworzenie odpowiada studio Tortuga Team. Tym razem gracz wciela się w rolę żądnej przygód adeptki Akademii Magii, która wyrusza w podróż przez fantastyczną krainę, stawiając czoła zastępom orków, duchów i niebezpiecznych nomadów. Zabawa w Braveland Wizard opiera się na eksploracji otoczenia, wykonywaniu rozmaitych zadań fabularnych i misji pobocznych, rozmowach z postaciami niezależnymi, handlu z wędrownymi kupcami i wreszcie na walce z napotkanymi przeciwnikami. W rozgrywanych w systemie turowym starciach biorą udział zwerbowani przez nas bohaterowie, władający zarówno bronią białą, jak i magią ofensywną. W toku zabawy możemy pozyskiwać nowe zdolności bojowe, ekwipunek oraz zaklęcia reprezentujące 3 odmienne szkoły, bądź udoskonalać już posiadane, a także kupować rozmaite ulepszenia dla podległych nam żołnierzy. W porównaniu z poprzedniczką, oprawa graficzna nie doczekała się rewolucyjnych zmian – całość nadal jest utrzymana w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

PCANDiOSWP

Braveland
Braveland

Strategiczne 16 marca 2014

Nieskomplikowana strategia turowa z elementami gry RPG, stworzona przez rosyjski zespół Tortuga Team. Akcja Braveland rozgrywa się w fantastycznym świecie – gracz wciela się w rolę młodego wojownika, któremu udało się przetrwać rzeź, jaką bandyci dokonali na mieszkańcach jego rodzinnej wioski. Protagonista postanawia wyruszyć w świat, by spróbować wymierzyć mordercom sprawiedliwość. Trzon gry stanowi fabularna kampania, podzielona na trzy epizody. W jej trakcie eksplorujemy oddaną do naszej dyspozycji krainę, zbieramy drużynę nieustraszonych towarzyszy, handlujemy z wędrownymi kupcami oraz walczymy z napotkanymi po drodze przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w systemie turowym, a udział bierze w nich maksymalnie pięć jednostek, wspomaganych przez herosa różnorodnymi umiejętnościami i zaklęciami. Ponadto, zwieńczenie każdego rozdziału stanowi potyczka z bossem, wymagająca zazwyczaj opracowania skutecznej taktyki. W zamian za eliminację wrogów otrzymujemy punkty doświadczenia, co pozwala na ulepszanie poszczególnych żołnierzy i rozwój zdolności dowódcy. Całość okraszono przyjemną dla oka, kolorową oprawą graficzną.

PCANDiOSWP