Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Elden Ring
Elden Ring
Elden Ring Game Box

Najciekawsze materiały do: Elden Ring

PC
PS4
XONE
PS5
XSX
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
13.06.2019 22:23
Draugnimir
7
odpowiedz
Draugnimir
128
Mały diplodok

GRYOnline.plRedakcja

dotes - To jest opis encyklopedyczny. Powinieneś rozumieć, z czym to się wiąże ;)

post wyedytowany przez Draugnimir 2019-06-13 22:24:36
25.02.2024 21:26
Bukary
😉
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Bukary
220
Legend
25.02.2024 21:39
Minas Morgul
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Minas Morgul
238
Szaman koboldów
Image

^^

Ludzie robią jakieś Malenie 1 lvl hitless, a ja dzisiaj "grałem" w Eldena godzinę, bo na tyle pozwolił mi synek.

Gra polegała na tym, że sobie wesoło patatajałem na konisiu i zaczepiałem bez celu bandytów z pobliskich obozowisk.
I w ten sposób trafiłem znowu na coś, co przegapiłem przy 3 przejściach.

Miał ktoś tak, że czasami tuptał sobie bez celu, szukajac głównie widoczków lub: "o, skała, spróbuję tam wskoczyć"?

A na deser, ciekawostka!
Jest jakiś doktor psychologii, który studiuje takie okazy jak my i okazało się, że faktycznie - pierwsze podejście do nowego bossa jest najlepsze.
Każde kolejne jest zazwyczaj gorsze, bo łapiemy paraliż i zaczynamy "myśleć".
Ten wzór zauważyłem u siebie już dawno temu. Pierwsza próba na Malenii - zbita aż do połowy pierwszej fazy. A później, żeby odtworzyć ten pierwszy "sukces", 3h grania;)).

Edit - sorki, miało być w odpowiedzi.

post wyedytowany przez Minas Morgul 2024-02-25 21:42:08
25.02.2024 21:56
odpowiedz
2 odpowiedzi
Misiaty
179
Śmierdzący Tchórz

Więc tak… mag to jak gra na cheatach. Gdzie nie pójdę tam jest znacznie łatwiej niż z mieczem. Mało kto potrafi do mnie dobiec, choć znam kilka zaklęć na krzyż.

Czy gra się fajnie? Myślę, że tak. Na pewno inaczej. Nie jestem dobry w miecze, teraz mogę skupić się bardziej na eksplorowaniu.

26.02.2024 10:50
Minas Morgul
odpowiedz
7 odpowiedzi
Minas Morgul
238
Szaman koboldów

Kurczę, oglądam sobie na raty filmik od Vaatiego i ciekawe rzeczy tam mówią.

W DLC ma się jakoby pojawić nowy system progresji postaci, coś jak w Sekiro. Ma to zapewne sprawić, że DLC nie da się strywializować przelevelowaniem się. I to wydaje mi się mega ciekawe. Z drugiej strony, jeszcze nie widziałem dlc od Fromsoftu, w którym dałoby się autentycznie przelevelować. Hardcapy robią swoje ;). W każdym razie mega ciekawi mnie, czy ten system będzie transferowalny do podstawki, czy też będzie aktywny wyłącznie w krainie z dodatku. Wydaje mi się, że bardziej prawdopodobne jest to drugie, bo mógłby być pewien problem z pvp.

I jeszcze jedno, nie wiem, czy akurat Vaati to dalej poruszy, ale gdzieś czytałem, że podobno nie będzie dodatkowego zakończenia związanego z DLC, czyli kolejny "age of...", związany z Miquelą. Natomiast ziomki ze Smough Town, których film zalinkowałem wcześniej wyraźnie wspominają, że jest na to spora szansa.

27.02.2024 15:17
xandon
😜
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
xandon
33
Generał

No Panie, Panowie, dziad golas łajdak level 1 walczy z Eldeńską Bestią. Szczerze mówiąc - jaja jak berety.

Pokonam czy nie pokonam muszę tą przygodę opisać, ze wszystkimi drobnymi ciekawostkami dla LV1 , których się po drodze nauczyłem. Nawet coś w rodzaju krótkiego poradnika Elden Ring LV 1 dla każdego, bo uważam autentycznie, że to może być wbrew pozorom świetna i okazuje się wcale nie taka trudna zabawa dla każdego, kto ukończył ER kilka razy. Oprócz ścieżki głównej gry zrobiłem prawie wszystkie lokacje i sporo mini bossów, choć nie podchodziłem (jeszcze) do wszystkich dużych bossów opcjonalnych. Ale małe też cieszy - pokonałem np. wszystkie wersje awatarów drzewa, ulubionych gargulców w każdej możliwej postaci, strażników drzewa, trochę duchów drzewa itp. itd. Sporo ulubionych katakumb. Bo kompletowałem i sprawdzałem ponownie wszystkie przydatne łezki do eliksiru czy talizmany. Mój obecny licznik na tym profilu LV1 to 95h. Trochę to czasu zabiera, bo musiałem sobie opracować warsztat, w tym nawet dla wygody treningu niektórych bossów zrobić sobie wczoraj równoległy przebieg z boku na pierwszym NG+ z identycznym buildem tylko z LV 100, aby wszystko przebiegać na szybko, w tym pierwsze fazy kilku szefów, a trenować sobie dokładnie to, co mnie jeszcze zatrzymywało i potem robić to na głównym profilu LV1. Najważniejsze, że pomimo spędzonego czasu nie jest to wszystko jakoś wymęczane na siłę, ale sprawia masę frajdy. Przy powtórce tego wyzwania będzie już dużo szybciej. Przy okazji, dziwne uczucie jak się teraz wszystko płynne i gładkie wydaje przełączając na normalny profil z jakimś ludzkim buildem :-)

27.02.2024 22:51
maly_17a
odpowiedz
3 odpowiedzi
maly_17a
153
Senator

Zatłukłem tego Tree Sentinela. Potrzeba było odpoczynku i od-wnerwienia się, wstałem na drugi dzień i po kilku próbach poszło. Nie będzie mi taki przed (startową) chałupą łaził. :P Biegam póki co i leveluję, nie korzystam z mapek i zaglądam w kazdy kąt, porobiłem jeszcze kilka pomniejszych bossów, w tym smoczusia i klepnąłem Margita bodajze za 6-7 razem kataną +3. Co prawda z czarodziejem, ale i tak git, nie jest az taki trudny.

28.02.2024 07:38
😱
odpowiedz
2 odpowiedzi
Misiaty
179
Śmierdzący Tchórz

Nadal nie mogę się nadziwić magowi. Godrick Zszywaniec padł przy drugim podejściu - a padłby przy pierwszym gdybym nie pomylił się na padzie naciskając zły klawisz. W ogóle zero problemów na Zamku. Pamiętam przejście z bronią białą - co ja się namęczyłem... Teraz ptaszyska padają od jednego, niepozornego zaklęcia, cała reszta jest bombardowana z bezpiecznej odległości kamieniami. Cud, miód. Mogę na spokojnie eksplorować rzeczy, które wcześniej pominąłem.

Co ważniejsze, mogę też sobie chodzić po Caelid i nie ginę co krok. Ba, ginę nadzwyczaj rzadko. Serio, mag to taki koks na sterydach. To się w głowie nie mieści.

A ile frajdy przy okazji :)

28.02.2024 12:04
odpowiedz
wojtek750
55
Pretorianin

Na Steamie dostępna jest Shadow of the Erdtree Edition, która zawiera podstawkę i dodatek. Czy ktoś już sprawdził, czy kupując to wydanie teraz można od razu grać w podstawową grę, czy całość dostępna będzie dopiero 21 czerwca?

28.02.2024 14:44
odpowiedz
5 odpowiedzi
Misiaty
179
Śmierdzący Tchórz

Zmatowieńcy! Gdzie i jak znajdywało się tę damę, która potem ulepszała nam naszych przywołańców?

28.02.2024 16:48
NewGravedigger
odpowiedz
2 odpowiedzi
NewGravedigger
182
spokooj grabarza

Misiaty spróbuj czarów bliskiego kontaktu.

28.02.2024 21:30
Bukary
😉
odpowiedz
1 odpowiedź
Bukary
220
Legend
Image

Świat płonie, a moja zmatowieńczyni właśnie kończy przygotowania do NG+. Wszystkie dostępne w Krainach Pomiędzy talizmany, czary, inkantacje, legendarne bronie, kostury, księgi z recepturami itp. - spoczywają w sakwach. Platyna wbita.

Pora wziąć udział w polowaniu. Tym razem w roli myśliwego, a nie ofiary.

29.02.2024 23:29
xandon
😊
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
xandon
33
Generał

JEEEEEEEEEEEEEEEST, yes, yes, yes, przejście Elden Ring na Level 1 zakończone!

Dziad, ameba, plemnik przerośnięty, glut z wypustkami, niedorobiony dinozaur, kosmita, galaktyczny zafajdaniec, gwiazdor pieprz... czyli mój ulubiony Boss końcowy :-) Niech go jakaś kosmiczna czarna dziura pochłonie, niech nie wychyla z niej tej swojej oślizgłej zakutej pały z małym móżdżkiem i niech go strzelą w łeb te wszystkie goniące eldeńskie gwiazdeczki. Ale mnie przeorał. Chodzi o normalną walkę, a nie tam jakieś buff buff buff bam bam i koniec. Nie zliczę ile razy miałem go już na 4/5 czy nawet na hita i cyk, goniące gwiazdeczki + coś jeszcze, i bye bye Eldeński Tronie. Aby pokonać Radagona i Elden Beast golasem LV1 w normalnej walce i dać im się w pełni wykazać całym movesetem, sam musiałem wznieść się na szczyty zręczności i przebiegłości. Łajdak nie spełnia wymagań do użycia silnej inkantacji Boskie Fortyfikacje Władcy i tarczy zabezpieczających przed świętymi atakami EB w tej walce, więc musiało na koniec pójść tak. Radagon na szybko: broń Krótka Włócznia + atomowy popiół wojny Lodowa Włócznia + prochy Tarczownika - tu giną na koniec. Elden Beast: broń Gwiezdna Pięść 2H ataki ładowane + popiół Wyszczerbione Ostrze + Talizman Siły + Talizman Topora + Talizman Rytualnego Miecza + Talizman Rytualnej Tarczy + łezki w eliksirze na siłę i przełamywanie postawy + prostsza inkantacja Boskie Fortyfikacje :-)) Ha! Mam cię gadzie jeden. Teraz kilkudniowy odpoczynek. Potem pewnie przejdę w ramach relaksu NG+ LV1 Easy Mode czyli tym setupem co na Radagona i Eldeńską Bestię. Małe podsumowanie poniżej. Mistrzem nie jestem, każdy może spokojnie zrobić takie przejście gwarantuję.

WARUNKI WYZWANIA:
* WARUNEK 1: Przejść grę łajdakiem na level 1.
* WARUNEK 2: Nie wolno używać wielkich run np. Godricka, która podbija wszystkie atrybuty +5.
* WARUNEK 3: Dozwolone wszystkie talizmany i łezki do eliksiru.
* WARUNEK 4: Golas łajdak nie może używać żadnego pancerza, ubrań, masek.
* WARUNEK 5: Walka siłowa melee z Pałką lub inną bronią w podobnej klasie. Dozwolone popioły wojny.
* WARUNEK 6: Żadnych cheese czy tricków, wszystko legitne.
* WARUNEK 7: Normalna walka, boss musi przejeść przez wszystkie fazy i pokazać cały standardowy moveset.
* WARUNEK 8: Niedozwolony mimic i Tiche, inne prochy dozwolone.

STATYSTYKI POSTACI:
Podbite talizmanami, głównie Bolesna Pieczęć Radagona
10 => 15 ... Witalność
10 => 10 ... Umysł
10 => 15 ... Wytrzymałość
10 => 20 ... Siła (czasem => 30 z eliksiru)
10 => 15 ... Zręczność
10 => 10 ... Inteligencja
10 => 10 ... Wiara (czasem => 15 z talizmanu lub => 20 z eliksiru)
10 => 10 ... Mistycyzm
PŻ 414 => 522
PS 78
Energia 96 => 105
Udźwig 48 => 56
Mały ciężar
Równowaga 0
Butelki 5 PŻ | 8 PS

ZEBRANE DOŚWIADCZENIA i EKSPERYMENTY:

LEVEL 1 to LEVEL 1
Bo nie levelujemy w ogóle postaci, ale pojedyncze atrybuty można nieznacznie podbić talizmanami i eliksirem. Talizmany na pojedyncze atrybuty Siła +5, Zręczność +5, Wiara +5, i/lub Pieczęciami Radagona lub Mariki za cenę większych obrażeń, co nie ma znaczenia w przejściu praktycznie bezhitowym. Ewentualnie pojedyncze atrybuty eliksirem +10, ale oczywiście na ograniczony czas. Nie używanie wielkich run bardziej wynika ze stresu związanego z ich zużywaniem przy śmierci, nie lubię tego. Poza tym takie +5 po całości w przypadku runy Godricka stawia realny LV1 pod znakiem zapytania, ale też można jak ktoś lubi.

CZY LEVEL 1 to NO-HIT?
Czyli główne wyzwanie tego przejścia. Teoretycznie nie, ale w praktyce można powiedzieć, że tak lub bardzo blisko, zwłaszcza w przypadku bossów i mini-bossów. Można się czasem uratować z odprysku jakichś mniejszych ataków, ale to sporadycznie. Można też stosować talizmany ochronne przed różnymi obrażeniami i czasem ujść z życiem po niektórych pojedynczych, pomniejszych trafieniach. Można też użyć łezki eliksiru do negacji jednego hitu w walce, Opalizująca bańko-łza, lub buteleczki perfum Pokrzepiający Aromat o podobnym działaniu. Tarcza z 100% ochroną fizyczną bywa pomocna z mobami na pewno lub czasem nawet z mini-bossami. W przypadku Eldeńskiej Bestii można kilka małych eldeńskich gwiazdek przyjąć na klatę jak się ma bardzo dobrą ochronę. Ale myślę, że najłatwiej po prostu przełączyć się mentalnie w grze na 0 hit :-)) Tak zrobiłem i tak wyszło z bossami. I to jest główna różnica w stosunku do wszystkich przejść, które robiłem. Jak już dość dobrze znamy bossów i w miarę gładko ich przechodzimy, to teraz trzeba zrobić to samo, ale nie pozwalając się dotknąć. Czasami to bez różnicy, czasami ogromna różnica. Druga zasadnicza zmiana, to ze względu na niskie statystki własne mamy słabsze skalowanie do broni, czyli po prostu słabszą broń. Z tych wszystkich względów najtrudniejszymi bossami okazali się Olbrzym i Elden Beast, których zwykle przechodzę bez problemu, oraz całkiem sporo mini-bossów. Pozostali bossowie wymagali po prostu trochę więcej uważności.

OGÓLNE WRAŻENIA
Świetne. Dla gracza, który ma za sobą kilka przejść, to jak doświadczyć ER na nowo, jak za pierwszym razem. Mi się bardzo podobało. Da się zauważyć jeszcze więcej szczególików mechanicznych gry i bossów, bo to najczęściej konieczne do przeżycia. Na początku wszystko wydaje się trudne, ale w trakcie tak naprawdę człowiek się szybko przyzwyczaja. Pod koniec to już jakby Normal Mode dla tej gry. Powrót do zwykłych buildów jest lekko rozczarowujący ;-) Plus pomniejsze bonusy. Nie trzeba się przejmować za bardzo buteleczkami i runami. Trochę tylko potrzeba run na ulepszenie broni. Brak przepychu i porządek w ekwipunku, czyli przyjemny minimalizm. Lokacje, dungeony, mini-bossowie, wszystko jak nowe zagadki, tak samo ciekawe a czasem nawet ciekawsze niż główni bossowie. Nauka bezhitowego przebiegania różnych lokacji. Nowe spojrzenie na grę.

STYL WALKI
Grałem Siłą z nastawieniem na przełamywanie bossów, to kluczowe, głównie atakami silnymi lub ładowanymi, pod które ustawiałem builda. Czasem wyskoki, ale bez wzmacniania. Miałem w ekwipunku 2 Pałki, jeden raz tylko sprawdziłem grę na dwie ręce z wyskokami i powerstance, ale nie poszedłem w ogóle tą drogą. Najważniejsze w walce było, aby to była normalna, dłuższa walka, gdzie boss miał przejść przez wszystkie swoje fazy i wykazać się swoim standardowym zestawem ataków, a ja miałem go pokonać melee.

BROŃ
Build Str. Moją główną bronią była Pałka i jest to bardzo dobra opcja do walenia i przełamywania postawy wrogów :-) Ale równolegle eksperymentowałem co jeszcze w takim buildzie da radę użyć z najprostszych broni Str i co może mieć ciekawe zastosowanie. Przez ograniczone statystyki własne łajdak nie może używać wielu broni mających większe wymagania na atrybutach. Ale arsenał tych co może użyć jest całkiem spory - przykłady poniżej. Z reguły jednak po sprawdzeniu okazywało się, że i tak najwygodniejsza Pałka. Chyba, że w specyficznych scenariuszach z mobami lub mini-bossami. Choć teraz uważam, że najlepszą bronią na takie przejście jest Gwiezdna Pięść.
* Pałka, Gwiazda zaranna - podstawa
* Gwiezdna pięść, Żelazna kula - cudowna broń dla LV1 bo 2H daje dwie takie pięści i dmg prawie x2
* Krótka włócznia, Partyzana - cudowna broń OP Easy Mode w połączeniu z popiołami Lodowa Włócznia
* Żelazny tasak - dobra bo silna i szybka
* Wielki miecz wypędzonego rycerza - można użyć z atrybutami łajdaka, fajna
* Miecz dwuręczny - broń olbrzymia, też można sytuacyjnie z Lwim Pazurem, choć to spore ryzyko
* Łowca węży - standardowa broń przejść LV1 i speedrunnerów, nie lubię, ale spróbowałem, można, dużo zalet
* Młot Trolla - tylko 2H, nie używałem, sprawdziłem tylko na koniec, da radę, ale łatwiej mniejsze bronie
* Koło Ghizy - tylko 2H, nie używałem, sprawdziłem tylko na koniec, da radę, ale łatwiej mniejsze bronie
* Kieł wasalnego rycerza - sprawdziłem tylko eksperymentalnie, dobra opcja, trzeba przejść bardziej na Zręczność

POPIOŁY WOJNY
Do najbardziej użytecznych należą poniższe, ofensywne i wspomagające. Przy czym trzeba pamiętać, że w walce z szybkimi bossami tak naprawę podstawowe / silne / ładowane ataki mają największe zastosowanie. Użycie większości popiołów do ataku stwarza często zbyt duże ryzyko hita. Np. mój ulubiony Lwi Pazur OP, którego zwykle używam w normalnym buildzie Str z sensowną ochroną i zbroją, tu był prawie bezużyteczny.
* [Bossowie] Złota Przysięga, na pomocniczym sztylecie, podstawowy buff wzmacniający
* [Bossowie] Wyszczerbione Ostrze - główny buff na broni Str, wzmacnia atak fizyczny
* [Bossowie] Lodowa Włócznia - totalne OP, największy dmg, odkryłem na koniec i użyłem na Radagona
* Płonące Uderzenie - dobre bo super szybkie, tym ubiłem drania Krwawego Szlachcica
* Płomień Lwiej Grzywy - dobre, bo mocne też na przełamywanie postawy, ale wolniejsze od Płonącego Uderzenia
* Lwi Pazur - zwykle ulubiony, tu ograniczone zastosowanie, duże ryzyko zarobienia hita, brak możliwości wymian
* Szronowe Stąpnięcie - dystans, czasem na upierdliwych mini-bossów
* Krwawe Cięcie - dystans, można, działa, ale raczej nie na bossów
* Święte Ostrze - dystans, można, działa, ale raczej nie na bossów
* Gambit Zabójcy - stealth w niektórych lokacjach, bardzo pomocny, na pomocniczym sztylecie
* Krok Wasalnego Rycerza - do nagłej ucieczki, próbowałem tym tylko próbnie uniknąć gwiazdek Elden Beast

TALIZMANY
* Główne: Bolesna Pieczęć Radagona, Dziedzictwo Gwiezdnej Plagi (Siła +5), Talizman rytualnego miecza (wzmocnienie ataku dla pełnych PŻ), Niebieski amulet tancerki (wzmocnienie ataku dla małego ciężaru), Talizman Topora (wzmocnienie ataków ładowanych)
* Wczesne lub sytuacyjne: Łaska Złotego Drzewa, Talizman zielonego żółwia (przyspiesza wznowienie energii), Talizman rytualnej tarczy (większa ochrona przy pełnych PŻ), Odłamek Aleksandra (wzmacnia Umiejętności broni), Dziedzictwo Dwóch Palców (Wiara +5), Bolesna Pieczęć Mariki

ELIKSIR
Czyli tymczasowe efekty w walce w zależności od sytuacji i bossa:
* Kryształowa łza splotu siły (Siła +10)
* Kolczasta pęknięta łza (wzmacnia ładowane ataki)
* Kamiennołuska pęknięta łza (większe szanse na przełamanie postawy wroga)
* Kryształowa łza splotu wiary (Wiara +10)
* Modra ukryta łza (na krótko eliminuje zużycie PS, do wywołania summonów z większymi wymaganiami PS)
* Opalizująca bańko-łza (neguje znaczącą część obrażeń, ratuje przed jednym hitem)
* Szkarłatnowzorna bańko-łza (przez 15 sec zamienia otrzymane obrażenia na PŻ)

INKANTACJE
Na Wiarę do 15 lub jeden czar na Inteligencję do 10. Pieczęć palców i Kostur półludzkiej królowej. Ostatecznie prawie w ogóle nie korzystałem z inkantacji, ale można:
* [Bossowie] Ogniu, daj mi siłę + Ostrze krwawego płomienia
* Proca płomienia (atak kulą ognia)
* Ogniu, rośnij! (na mobki, atak ogniem)
* Boskie fortyfikacje (ochrona na gwiazdki Elden Beast)
* Magiczne fortyfikacje (to mi pomogło wejść do Akademii, jedno użycie w całej grze)
* Leczenie zatrucia (to akurat czasem pomocne)
* Błyskamienny pocisk (użyteczny czar na mobki)

INNE POMOCNE
* Trójkątna tarcza - na moby
* Krótki łuk, Kukri - sytuacyjne
* Pokrzepiający aromat, Aromat wrzącej krwi - potencjał

SUMMONY
Czasami używałem, najczęściej w walkach z mini-bossami w dungeonach, gdzie miałem na celu zebrać jakiś talizman czy przedmiot. Częściowo z bossami. Głównie prochy Żołnierza Godricka a potem prochy Tarczownika. Sprawdziłem też kilka wymienionych poniżej, ale miały słabsze zastosowanie. Sprawa z summonami w takim przejściu polega na tym, że często łatwiej nauczyć się bossa i go w pełni kontrolować. Gdy do walki wchodzą summony, to wcale nie jest łatwiej w zwarciu melee, bo zawsze możemy dostać przypadkowy hit zamaszystego ataku szybkiego bossa na summony lub niespodziewanego przełączenia z summonów na nas, nawet w trakcie jakiegoś combosa. W walce zwykłym buildem przypadkowy hit się szybko leczy, tutaj się ginie. I tak trzeba znać wtedy cały moveset bossa i kontrolować kilka zmiennych naraz. Dobrze to widać np. przy Beast Clergyman, Maliketh, gargulcach, Radagonie. W przypadku kilku bossów summony nie mają prawie żadnego zastosowania np. Olbrzym, Elden Beast. Dlatego to indywidualna decyzja czy uczyć się solo czy z summonami. W tym przejściu nie jest to wcale oczywiste. Sprawdziłem obie opcje. Do użycia większości summonów jest potrzebna Modra Ukryta Łza, bo łajdak ma tylko 78 PS. Mimic jest wyłączony w warunkach wyzwania, ale i tak nie da się go wywołać, bo nie za bardzo jak jest podbić bazowe 414 PŻ do 600 wymaganych przez mimica, nawet z talizmanami.
* Prochy żołnierza Godricka - świetna opcja Early-Mid game
* Prochy tarczownika - świetna opcja Late game, ogólnie najlepsze, trzymają aggro, niezniszczalne, prawie
* Prochy żołnierza z Rai Lucarii - alternatywa do żołnierza Godricka
* Bezgłowa Lhutel - silna, wytrzymała, +range, ale znikanie powoduje przenoszenie aggro bossa na gracza
* Rollo, Zabójca Omenów - agresywny, wali mocno, ale mało wytrzymały, do walki na szybkie wykończenie
* Wypędzony Rycerz Oleg - ogólnie sprawna opcja

LEVEL 1 EASY MODE
Czyli na koniec opcja OP dla każdego, kto chce przejść sobie takie wyzwanie relatywnie łatwo. Polecam przykładowy setup, który można skompletować bardzo wcześnie, własnego pomysłu, użyłem go raz na sam koniec przy Radagonie i Eldeńskiej Bestii.
* Krótka Włócznia - do zakupu za grosze w sklepie Okrągłego Stołu
* lub Partyzana - od rycerzy Godricka w ruinach przed Burzową Bramą
* Popiół wojny Lodowa Włócznia (bomba atomowa) na włóczni - trzeba zabić rycerza Czarnej Kawalerii w Liurnii
* Powyższe daje solidny dmg i dystans do wrogów
* Gwiezdna pięść jako podstawowa broń Str - główna zaleta 2H to 2 takie pięści i dmg x 2, dobre na przełamywanie
* Prochy Tarczownika - jeżeli używamy, nie do zagięcia

post wyedytowany przez xandon 2024-03-01 08:34:59
01.03.2024 10:08
Minas Morgul
1
odpowiedz
Minas Morgul
238
Szaman koboldów
Wideo

BTW. Dopiero teraz to widziałem pierwszy raz.
Przy behold dog trochę rykłem.

https://youtu.be/FNNI_4tk9fs?si=kf8-_5ImwDwsxbJ7

01.03.2024 21:06
Bukary
😉
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
220
Legend
Image

Uwielbiam ten dźwięk dzwonu zwiastującego śmierć...

01.03.2024 22:31
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
kain93ck
3
Pretorianin

Moja przygoda łucznika zakończona. Udało się, chociaż nie sądziłem, że będę płakał przy Radagonie tak mocno. Godfrey aka Wrestler Guy z kolei padł za pierwszym razem. Typ był wręcz nie do zdarcia, ale ostatecznie się udało. Jednakże waifu Ranni była szczęśliwa, więc było warto. xD

Anyway niech się, zaprezentują moje staty bo ostatecznie wszystko się zmieniło pod koniec rozrywki:

Witalność: 50
Umysł: 18
Wytrzymałość: 33
Siła 9
Zręczność: 65
Wiara: 25

Reszta statystyk była jak w któryms poprzednim poście. Wyposażenie też się nie zmieniło. Jestem zadowolony, że mi tak się fajnie grało łucznikiem, ale obawiam się, że będzie słaby w DLC, także postać na pewno dostanie respec. Zebrało sie sporo materiałów, których nie wykorzystałem także mam spory potencjał na ciekawe buildy.

Dziękuję wszystkim zmatowiencom za wspieranie mnie tutaj. Bez was pewnie by mi się odechciało. xD

02.03.2024 00:19
odpowiedz
5 odpowiedzi
jaro171188
2
Legionista

xandon - ten typ ma nierówno pod sufitem. Ja rozumiem, że można bardzo lubić jakiś film, płytę muzyczną czy grę, ale on kompletnie ześwirował na punkcie ER. Te jego wpisy mające długość jakiegoś opowiadania literackiego, naszpikowane chorą ilością statystyk, nazw itd. Ogromna ilość forumowiczów ma z niego niezłą bekę, a Ci którzy wymieniają z nim poglądy pewnie nie chcą mu robić przykrości i nie mówią mu wprost o jego przesadyzmie. Wziąłby się chłop za jakąś robotę zamiast prezentować głupkowatą dziecinadę. Nigdzie jeszcze nie spotkałem typa zeschizowanego na punkcie gry tak, jak tak zwany xandon

02.03.2024 13:27
xandon
odpowiedz
xandon
33
Generał

Przy okazji, przeglądając w dawnych komentarzach pod Elden Ring swoje wypociny o łuku, natrafiłem przypadkiem na ciekawą dyskusję pod datą 05.03.2022 (strona 4), czyli dokładnie dwa lata temu. Bukary pyta NewGravedigger:

Widzę, że jesteś oazą obiektywizmu w tym wątku. ;) Stąd pytanie:

Nie grałem w żadną grę "soulsową". Jak oceniasz "Elden Ring" na razie? Warto zakupić?

Do dyskusji, oprócz bezpośrednio zainteresowanych włączają się Misiaty, ktoś zanonimizowany, CzarnaKreda i moja skromna osoba. Ciekawie i przyjemnie się to dziś czyta, wpisy i osoby zadziwiająco aktualne :-)

02.03.2024 15:00
odpowiedz
1 odpowiedź
jarekgruszka
0
Legionista

Choroszcz na Ciebie czeka bracie

02.03.2024 15:05
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Misiaty
179
Śmierdzący Tchórz

Xandon

Właśnie cofnąłem się w czasie i podtrzymuję tamtą opinię, że warto. Ta gra to jakieś małe arcydzieło. Gram tym magiem, dzięki temu nie czuję presji i mogę wchodzić w każdy zakamarek. To niesamowite, jak ten świat jest zbudowany, ile tu niespodzianek i pięknych miejsc.

Nie znam drugiej takiej gry. Z takim klimatem, tak dopracowanej i dającej tyle możliwości. Coś pięknego!

02.03.2024 21:26
😍
odpowiedz
2 odpowiedzi
Misiaty
179
Śmierdzący Tchórz

No i w końcu jestem w Akademii. Jako mag znacznie bardziej doceniam to miejsce. Niestety: wrogowie nie doceniają mnie. Zamiast przyjąć mnie na nauki każdy jeden częstuje mnie magicznymi strzałami. Rudy wilczur okazał się być największym dotychczas wyzwaniem. Cholernie szybki uniemożliwiał mi ładowanie czarów więc musiałem przesiąść się na Moonveil Katana. W końcu go zmęczyłem, truchło wyparowało i teraz idę po magiczny zestaw samej… no właśnie, może to już dzisiaj?

Tak czy inaczej, jak ją pokonam i złożę w mauzoleum jej wizerunek, zamierzam zagościć na dłużej w Akademii i okolicach. Mimo że nie są zbyt gościnne to absolutne mistrzostwo w projektowaniu tej lokacji sprawia, że czuję się jak w Hogwarcie.

03.03.2024 11:06
Minas Morgul
odpowiedz
8 odpowiedzi
Minas Morgul
238
Szaman koboldów

Xandon,

Mam pytanie do buildu na Giant Crusher + Lwi Pazur
Mam bardzo małą wiedzę o konkretnych przedmiotach, jako, że każdy poprzedni run odbywał się bez szerokiego testowania broni, talizmanów, opcji, tylko: "ja ork, ja gnieść na miazga. Ja kruszyć pysk wróg".

1. Jaki miałeś ostateczny rozkład statów? Próbuję sobie ustalić jakiś rozsądny cel - czyli balans pomiędzy udźwigiem, FP i siłą (tu zakładam, że siłę ciągniemy przynajmniej do progu na Crusher). Ewentualnie - jak powinienem rozsądnie zbalansować sobie staty, gdy już założę młotek?
2. Jaki pancerz? Domyślam się, że cały udźwig początkowo idzie na broń, więc pancerz raczej lekki?
3. Lubię ciągnąć quest Alexandra do końca, więc jaki talizman polecasz początkowo zamiast tego? Domyślam się, że najwieksze skalowanie będzie z umiejętności, a FP to będzie mój główny zasób?
4. Jakieś konkretne flaszki, na które powinienem zwrócić uwagę?
5. Levelowanie - greatsword z Caelid jest znany i lubiany. Da się urozmaicić grę nim w jakiś ciekawy sposób? Np. dodając jakiś ciekawy ash of war? Czy może próbować grać z nim od razu w combo z pazurem? A może porzucić greatsword na rzecz kombinacji Lwi Pazur + watchdog staff w Liurni?

Z góry dzięki :).

post wyedytowany przez Minas Morgul 2024-03-03 11:17:56
03.03.2024 21:24
Bukary
😉
odpowiedz
7 odpowiedzi
Bukary
220
Legend
Image

Czołem zmatowieńcy!

Pora na pierwszą część sesji zdjęciowej z Agheelem.

Normalna rozdzielczość tutaj:
https://twitter.com/Bukary_Tatry/status/1764383458862784821

03.03.2024 21:43
odpowiedz
1 odpowiedź
jarekgruszka
0
Legionista

Farmię runy w lokacji Pałac Mohgwyna na tym durnym ptaszysku, ale potrzeba aż 1,692,558,415 run, aby osiągnąć maksymalny level 713. Boziu, kiedy ja to osiągnę. W Dark Souls 2 zajęło mi to miesiąc, aby dotrzeć do 838 levelu, ale tam aby coś znaczyć w walkach PvP to był niejako obowiązek

03.03.2024 22:12
odpowiedz
jarekgruszka
0
Legionista

Hej Minas. Najpierw trzeba te miecze mieć:) Ja zrobiłem ten quest Varre i dość szybko znalazłem się w tej opcjonalnej lokacji. Nie jestem jeszcze takim koksem, aby hurtowo rozwałkować te mobki ;)

03.03.2024 22:18
odpowiedz
jarekgruszka
0
Legionista

Boże, jaki ten ER jest łatwy, prosty w przechodzeniu. W porównaniu do Bloodborne czy bossów z dodatków do Dark Souls 2 to bułka z masłem. Takue proste soulsy w otwartym świecie, z archaiczną grafiką i złożoną mechaniką, jakby nie patrzeć. Istnieje sporo zręcznościowych gier, które powodują u graczy mega wkurzenie i łamanie pada, tutaj w ER wystarczy nauczyć się ruchów danego przeciwnika, sporo rollować plus jakaś dobra tarcza i zgniatamy ich na miazgę. A będąc magiem to już wogóle przedszkoje

04.03.2024 10:53
xandon
😎
odpowiedz
1 odpowiedź
xandon
33
Generał

Piękno walki w Elden Ring

Nie wiem do końca dlaczego tak mi się podoba walka w Elden Ring. Nie mam specjalnego refleksu, ani wyżyłowanej percepcji, dostałem swoje bęcki od bossów po drodze. Nigdy nie nudzą mi się kolejne walki z poznanymi już przeciwnikami. Gram na XBOX więc nie mogę sobie dowolnie żonglować save'ami jak na PC, i powracać do zakończonych już walk, choć pewnie są na to techniczne sposoby. Stąd cały warsztat własny z różnymi profilami, w różnym stanie NG i NG+, ze speedrunami, które pozwalają mi powtórzyć i dotrzeć ponownie do każdego bossa w mgnieniu oka. Stąd tak bardzo podoba mi się tzw. Recykling, i nigdy mi nie dość spotykania tych samych czy podobnych wrogów w różnych wersjach. Żałuję tylko, że ER nie ma czegoś w stylu boss rush mode.

Skąd to zamiłowanie do walk. Może dlatego, że kiedyś trenowałem amatorsko sztuki walki. Takie tam wschodnie, chińskie. Nic specjalnego, dostałbym łupnia od realnych zbirów na ulicy. Nie była ważna siła, czy nawet sam refleks lub wyuczone automatyczne techniki i reakcje. Bardziej wiedza, inteligencja, znajomość biomechaniki, pewne naturalne koncepcje w stylu opanowania, kontroli, wnikliwej obserwacji, neutralności czy równowagi (poise!) :-) Coś z tej mentalności widzę w Elden Ring, choć to bardzo daleka i lekko naciągana wycieczka. Najważniejsze, że ER też daje mi taką satysfakcję intelektualną i nie przestaje zadziwiać, sprawiać przyjemność i uśmiech w wielu walkach. Podam przykład z wczoraj, może ktoś dojrzy piękno takich prostych momentów.

Luźny przebieg NG+ z moim obecnym ulubionym buildem. Maliketh. Wchodzę na arenę, przywołuję Żołnierzy Godricka, ale lecę od razu z Pięściami na Beast Clergyman. Żołnierze zostają w tyle i praktycznie nie biorą udziału w tej fazie. Przejmuję całe aggro bossa, dynamiczny taniec, i go szybko pokonuję, przełamując łatwo po drodze. Maliketh. Początkowy roll, jeden strzał Pięściami i uciekam za słupek się odświeżyć zostawiając moich dzielnych żołnierzy na polu walki. Szybkie PŻ, PS, zmiana broni na włócznię, ustawienie Bluźnierczego Szponu do parowania, przeglądnięcie w lusterku, dwa szybkie oddechy i wracam do walki. Jeden żołnierz zdążył już zginąć. Wchodzę agresywnie w taniec z Malikethem i przejmuję cały ciężar walki, żołnierz został gdzieś z boku i o nim zapomniałem. Standardowy trans tej walki. W końcu boss zostaje na ostatni strzał Lodową Włócznią. Wykonuje swoje szaleńcze combo, mój unik, unik, parowanie, stagger bossa, ja w lekkim oddaleniu. Niespodziewanie zapomniany, niepozorny, szwendający się pod nogami żołnierz Godricka, który zapodział się akurat w pobliżu, podchodzi sobie spokojnie do unieruchomionego chwilowo Maliketha i j*b, kończy go jednym prostym strzałem kilofa, z tym charakterystycznym dźwiękiem zakończonej walki, a u mnie zdziwienie i banan na ustach. Takie małe momnety bardzo mnie cieszą :-)

04.03.2024 11:06
xandon
😃
odpowiedz
xandon
33
Generał

No to w ramach przygotowań przed SotE czas na Pentiment i przerwę od ER ;-)

Na koniec ostatni elaborat buildowy, mój najnowszy hit. Nie mogę wyjść ze zdziwienia nad buildem, który sobie wymyśliłem przy okazji ostatniego wyzwania. W zasadzie to nawet nie jakiś specjalny build tylko prosty setup. Opiera się na dwóch niezależnych komponentach: siłowe pięści 2H i atomowe popioły wojny Lodowa Włócznia na dowolnej kompatybilnej broni (włócznie, halabardy). I tyle, reszta to miłe dodatki wg własnych upodobań, ulepszeń czy urozmaiceń. Sprawdza się na LV1. Zrobiłem sobie też szybkie luźne przebiegi z tym zestawem na NG+1 i NG+2 na LV 133+. Miażdży bossów nawet bez specjalnych ustawień, wymiata mini-bossów i moby. Prosty jak budowa cepa, wygodny, bez żadnych wymagań na atrybuty, działa spokojnie z umiarkowanymi statami i bez buffów, a wystrzeliwuje w kosmos z wyżyłowanym buildem, do stworzenia już na początku gry, proste bronie, ale z czasem można sobie dobrać inne wg upodobań, choć to nie jest konieczne. Silny jak bomba atomowa, skuteczny jak Bluźniercze Ostrze, szybszy niż Dex, elastyczny i dystansowy (mid range) jak magia, dobry na każdą sytuację. U mnie działało w buildzie Str, gdzie jedyną ważną statystyką była Siła i Ciężkie affinity na broniach. Może działać zapewne również w innych buildach, jako build samodzielny lub uzupełnienie do Dex czy Magii Int z odpowiednimi affinity. Sprawdza się zarówno w walce solo jak i z summonami. Pięści Żelazna Kula czy Gwiezdna Pięść umożliwiają dynamiczną walkę w zwarciu nastawioną na szybkie przełamywanie bossów, ładowane ataki 2H tych pięści lekko przełamują i miażdżą Olbrzyma czy Elden Beast, a takie popierdółki jak Maliketh, Beast Clergyman, Godfrey, nie mówiąc o Godrick czy Margit, roznoszą w pył. Największy myk z tymi Pięściami polega na tym, że one oburącz dają x 2 dmg pojedynczej pięści, zatem 2H dają porównywalny, a czasem większy dmg niż niektóre Olbrzymie bronie, niesamowicie wysoki poise dmg, a w czasie gdy olbrzymią bronią wykonamy 1 ładowany atak, to takimi pięściami czasem zmieszczą się spokojnie 2+ ataki. Z kolei średniodystansowe pociski Lodowej Włóczni walą jak czołg i przełamują bossów z palcem. Taki Radagon czy pozostali wymienieni oprócz Olbrzymich padają jak muchy. Na yt można zobaczyć bezproblemowe walki z Malenią na NG+7 no-hit z tą Lodową Włócznią. Imho obecnie chyba popiół wojny nr 1, przebija nawet mój ulubiony Lwi Pazur. Najśmieszniejsze, że choć to Umiejętność magiczna skalowana z Int i buffami magicznymi, to u mnie wymiatała na najprostszej włóczni +25 nawet przy Inteligencji = 10! Jedyna wada tego builda, że teraz straciły dla mnie trochę na atrakcyjności ulubione buildy Str z najcięższymi olbrzymimi broniami ;-)

KOMPONENT 1: Pięść Żelazna Kula +25 od szubrawcy w Liurnii
* Talizman Topora (wzmocnienie ładowanych ataków)
* Eliksir: Kolczasta pęknięta łza (wzmocnienie ładowanych ataków)
Dodatkowo opcjonalnie:
* Przykładowe popioły wojny, silne buffy: Wyszczerbione ostrze, Rycerski hart, Gorliwość
* Styl walki: mega szybkie ataki 1H i 2H, podwójna siła ataków 2H, miażdżące ataki ładowane na bossów, stagger
* Przykładowy dmg bez większych buffów: 1.600 - 3.400
* Można stosować dodatkowe buffy siłowe z inkantacji czy sztyletu typu Ogniu, daj mi siłę czy Złota Przysięga
* Alternatywne pięści: Gwiezdna Pięść (do zgarnięcia z ziemi pod koloseum w Stolicy, większy dmg, +krwawienie)

KOMPONENT 2: Lodowa Włócznia na dowolnej kompatybilnej broni np. Krótka Włócznia +25
* Krótka Włócznia w sklepie od służek przy Okrągłym Stole (świetny wybór)
* Popiół wojny: Lodowa Włócznia (koszt użycia PS 15, od rycerza Czarnej Kawalerii w Liurnii)
* Talizman: warto Odłamek Alexandra lub wcześniejszy (zwiększa siłę Umiejętności)
* Eliksir: Pęknięta łza całunu magii (wzmacnia umiejętności)
Dodatkowo opcjonalnie:
* Styl walki Włócznią: szybkie i bezpieczne ataki 1H zza tarczy, szybkie ataki 2H i ładowane
* Styl walki Lodową Włócznią: spamowanie średnio dystansowych lodowych pocisków, mrożenie, łatwy stagger
* Umiejętność Lodowa Włócznia generalnie skalowana z Inteligencją, ale bardzo silna nawet przy Inteligencji 10!
* Przykładowy dmg bez większych buffów: 1.200 - 1.800
* Można stosować dowolne buffy magiczne i wystrzelić z dmg dalej w kosmos
* Alternatywne włócznie: Partyzana (od rycerzy Godricka przy Bramie), Clayman's harpoon (z Siofry)
* Opcjonalnie: Rogier's Battlemage Set (+2% do siły magicznych umiejętności na każdą część zbroi = razem +8%)

04.03.2024 14:42
Kwisatz_Haderach
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Kwisatz_Haderach
11
Blade of Miquella
Wideo

Z gory uprzedzam ze symphonic metal, bo nie kazdy lubi jak baba "pieje". Ja np. lubie i mi sie podoba. ;)

Tekst mocno daje rade. Wizualnie tez super. Swietne ujecia z gry robione za pomoca freecam. Podobnie jak w filmach Vattividya. Tylko tutaj mamy lepsza jakosc i profeske. Slicznie to zrobione jest.
Widac ze skladal to ktos kto dostal mega specyficzne wytyczne dotyczace poloczenia wizualia-tekst, albo poprostu zna i lubi ta gre i historie.

Za wisienke na torcie uznaje waterfowl dance polaczone ze slowami "I will dance divine!", a poszczegolne sekwencje ciosow sa zsynchronizowane z gitarowym riffem.

https://www.youtube.com/watch?v=KQrEfkoTkpA

post wyedytowany przez Kwisatz_Haderach 2024-03-04 14:51:11
04.03.2024 16:28
maly_17a
odpowiedz
3 odpowiedzi
maly_17a
153
Senator

Panowie, mam kilka stoneword keysów, czy warto iść do tego pierwszego startowego dungeonu, czy trzymać je sobie na potem, bo lepsze nagrody bedą? Początek gry, więc jeszcze bym dwa kupił, miałbym zawrotną ilość, z pięć.

04.03.2024 21:59
Bukary
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
220
Legend
Image

Sesja zdjęciowa z Agheelem (cz. II).

Miłego wieczoru, zmatowieńcy!

Normalna rozdzielczość tutaj:
https://twitter.com/Bukary_Tatry/status/1764754499996995671

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze