Pytanie o laptopa

Forum Komputery
Odpowiedz
07.05.2026 12:48
DexteR_66
1
odpowiedz
DexteR_66
20
Dawnwalker

Premium VIP

Pytanie o laptopa

Zanim zaczną się odpowiedzi, że laptop nie służy do grania, to uprzedzam, że stacjonarkę też mam, ale potrzebuję na chwilę obecną na gwałt laptopa - i stąd moje pytanie, czy na takim sprzęcie dam radę jeszcze pograć w 1080p w miarę płynnie na przyzwoitych detalach no i oczywiście z DLSS w najnowsze tytuły?

AMD Ryzen 9 5900HX (8 rdzeni, 16 wątków 3.30-4.60 GHz)
32 GB ram Kingston Fury CL 20 (DDR4 3200 Mhz)
RTX 3070 mobile 8GB (115 wat, max 140 wat)
SSD x2 512 GB

07.05.2026 13:49
mirko81
2
odpowiedz
mirko81
89
amd platform

Najlepiej zgooglowac recki z takim gpu i sam sprawdzisz testy

07.05.2026 13:56
elathir
3
odpowiedz
1 odpowiedź
elathir
124
Czymże jest nuda?

Pytanie co się rozumie przez przyzwoite detale i w miarę płynnie, bo dla każdego to co innego. Ale warto po prostu obejrzeć nagrania, na pewno jest ich pełno.

Brakuje natomiast tutaj informacji o producencie i modelu. W przeciwieństwie do stacjonarek ma to duży wpływ, bo laptopy o tych samych bebachach mogą oferować zupełnie inne doświadczenie ze względu na efektywność chłodzenia (throttling w laptopach to rzecz często spotykana).

07.05.2026 14:53
DexteR_66
3.1
odpowiedz
DexteR_66
20
Dawnwalker

Premium VIP

Gigabyte A5 X1-CEE2130SD

No mi tam nawet średnie detale wystarczą, ja tam wymagający co do grafiki nie jestem.

post wyedytowany przez DexteR_66 2026-05-07 16:06:44
07.05.2026 22:30
WolfDale
4
1
odpowiedz
1 odpowiedź
WolfDale
98
~sv_cheats 1

Specyfikacja całkiem przyzwoita, wiele gierek ruszy na wysokich a te bardziej nowsze i wymagające pojadą na średnich zadowalających.

Wiem że onaniści od klatek spalą mnie zaraz na stosie, bo większość laptopów do gier dostaje teraz matryce w zakresach 100-144hz. Ale jak chcesz dobrze pograć i nie mieć odrzutowca na biurku, to ograniczasz wszystkie gierki do 60 klatek zyskując na tym sporo mocy i ciszy, bo wtedy na luzie można przełączyć wentylatory na silence i nie wychodzić ponad 75 stopni na procku i grafice.

Mam porównanie ze swoim niedawnym ośmioletnim Asusem, a teraźniejszymi maszynkami bo skok jest naprawdę duży i kulturalny pod warunkiem grania w 1080 (na ekranie laptopa więcej nie trzeba) i 60 klatek z wentylami na silence lub medium jeśli gierka jest mocno wymagająca.

08.05.2026 18:25
DexteR_66
😜
4.1
odpowiedz
DexteR_66
20
Dawnwalker

Premium VIP

Jestem takiego samego zdania. Pierwsze co to w ogóle odświeżanie matrycy robię do 60 hz i każdą grę blokuję na 60. Mi więcej nie potrzeba, w Gothica 3 się grało w 25 fpsach i się żyło i było szczęśliwym.

post wyedytowany przez DexteR_66 2026-05-08 18:26:40
Forum Forum Komputery
Odpowiedz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl