Wybierając zasilacz zainteresowałem się tym modelem: www.morele.net/zasilacz-corsair-rm-series-650w-fully-modular-80-gold-cp-9020054-eu-611064/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego
Po wnikliwym "researchu" okazało się, że ten zasilacz wcale nie jest taki super, a to za sprawą słabej jakości kondensatorów. Wyczytałem również, że najlepiej wybierać egzemplarze z "japońskimi" kondensatorami, takie jak ten:
www.morele.net/zasilacz-seasonic-ssr-650rm-650w-80-plus-gold-ssr-650rm-521256/
Ale to jeszcze nie koniec, znalazłem też ten egzemplarz, który na pierwszy rzut oka jest identyczny pod względem parametrów. Wszystko to za bagatela 698zł! www.morele.net/zasilacz-seasonic-ss-650km3-f3-534552/
Co odróżnia te dwa modele zasilaczy Seasonic od siebie?
Na co wpływa jakość kondensatorów w zasilaczu? Czemu jest tak wielka różnica w cenie pomiędzy dwoma zasilaczami Seasonic o tej samej mocy i certyfikacie, wymienionymi powyżej? Czy należy za wszelką cenę kierować się podaną na dole listą przy wyborze zasilacza?
www.tomshardware.co.uk/forum/id-2547993/psu-tier-list.html
Te z nazwą seasonic to podróbki Corsaira. Więc się w nie nie pchaj. Kondensatory zależą od firmy... Te od seasonic to shity :P
Ty naprawdę nie wiesz o czym mówisz? Seasonic produkuje jedne z najlepszych zasilaczy...
g@mers0ft
Zrób sobie przerwę od komputera, bo ostatnio gdzie byś się nie wypowiedzial, to albo siejesz zamęt, albo wprowadzasz ludzi w blad, albo rzniesz glupa. To forum i tak już cierpi wystarczajaco, wiec zrobisz nam jedynie przysluge.
A nie?
Rzadko trafiam na jego posty, ale może to i dobrze, bo chyba sugerujesz, że on tak cały czas.
Tutaj powinieneś znaleźć odpowiedź na pytanie czym różnią się zasilacze.
http://gamer.lk/index.php?topic=20919.0
SeaSonic to mercedesy na runku zasilaczy PC. Firma produkuje zasilacze od lat 80-tych XX wieku, zanim jeszcze na fali PCMasterRace i ogólnego fapania na wygląd pecetów, powstały takie wydumki jak Corsair, Be Quiet! Używam od 90-tych i np. kupiony w 1997 roku 300W zasilacz wciąż działa w jednej z maszyn w firmie żony.
wiko123 - Generalnie zasilacz ma wpływ na wszystko co masz w komputerze. Im stabilniejsze napięcia pod obciążeniem tym mniej zawieszeń i dziwnego działania podzespołów. Kondensatory mają kluczową rolę przy zamianie prądu zmiennego (tego z gniazdka) na stały (czyli to masz wewnątrz peceta). Im lepsze i większej pojemności tym prąd stały jest na prawdę stały (nie będę tu znikał w podstawy przemiany przemiany prądu zmiennego na stały - znajdziesz sobie to na wiki :). Im lepsze tym mają też większą trwałość i po kilku latach nie wybulą czy wyleją (vide słynny fail na płytach ABIT).
Co do różnic w podanych zasilaczach, to ten droższy należy do prestiżowej linii X, ma najlepszej jakości podzespoły, hybrydowe chłodzenie (do pewnej temp wiatraki się w ogóle nie kręcą), co związane jest też z dużą sprawnością i małą ilością wydzielanego ciepła, 5 lat gwarancji itd. Sam używam bodaj SeaSonic SS-660XP2 i polecam :)