Laptop dla grafika i gracza do 4000zł
Witam,
od kilku dni zamiaruję się z kupnem nowego lapka. Jednakże mam dylemat. Jestem grafikiem lubiącym i grającym w gry komputerowe;>, chciałbym sprzęt mocny żeby dźwignął te nowsze gry, ale także dobry z racji pracy jaką wykonuje. Z takich specjalnych wymagań to preferowałbym rozdzielczość min 1600x900, koniecznie matowa matryca, mocny procek i karta graficzna, duża ilość ram + dysk o dużej pojemności, najlepiej jeżeli byłaby konfiguracja dodatkowo z dyskiem SSD.
Jaki laptop byście polecali?
Mam kilka modeli na oku, ale liczę też na Was.
http://www.x-kom.pl/p/164663-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-2oc-i7-4700mq-12gb-1000-win8x-gt750m.html
http://www.x-kom.pl/p/164667-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-2oc-i7-4700mq-8gb-1281000-gt750m-msata.html
http://www.x-kom.pl/p/153766-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-8gb-1000-gtx760m-fhd.html
http://www.x-kom.pl/p/156936-notebook-laptop-15-6-asus-n56vv-s4013h-i7-3630qm-8gb-750-dvd-rw-win8-gt750.html
Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
o ile nie planujesz zakupu zewnętrznego monitora to jedyne co mogę napisać to "lol"
Z tego wszystkiego - Acer i dokupić potem SSD na msata/drugi HDD i spiąć w RAID 0.
760m to minimum w laptopach do grania w nowsze gry.
A znacie jakieś inne dobre sprzęty z podobną konfiguracją?
W tej cenie? Jest Lenovo Y510p, ale on ma dwie zasadnicze wady:
a) brak drugiego slotu na dysk twardy, nawet msata (polskie wersje, zagraniczne mają złącze NGF)
b) najmocniejsza wersja ma SLI - trzeba szykować się na mikroprzycięcia w grach, gdzie nie ma nowych sterowników. Wydajnościowo byłby najpotężniejszy ze wszystkich, zakładając, że sterowniki są dobre.
Podobnych wydajnościowo w takiej cenie nie kojarzę. Zostaje chyba tylko Clevo (u nas sprzedawane pod nazwą XNOTE), ale nie wiem, czy nie przeroczysz budżetu. Tak czy inaczej, z całego zestawu tylko Acer.
mogę przybić piąteczkę PrzemoDZ i zacząć się z nim śmiać :)
komputer do grafiki i do grania?! między nimi nie ma chemii...
to tak jakbyś chciał wana limuzynę lub coupe..
mówiąc grafika co miałeś na myśli ? Gimp? PS? czy coś typu Max ? (3ds max)
Ogólnie tworzę strony www, głównie na PS pracuję.