To nie jest tak że ten co mial kupić to i tak kupi. Jak ci wpadnie w łapska darmowa gierka to po co za nią płacić. Jeszcze gra z elementami multi może się obronić, ale straty będą. Singla może rozłożyć na łopatki.
Dlatego nie dziwię się że Rockstar wypuszcza wersję pc kolejnego GTA z opoznieniem.
piractwo zwieksza sprzedaz gier, bo czesto ludzie ktorzy zagraja w "demo" kupuja sobie oryginal bo chca np grac online.
jest troche badan na ten temat (latwo znalezc), ale sa niewygodne nawet dla ludzi ktorzy je zlecaja. jak np to zlecone przez unie europejska.
jakby piractwo dzialalo tak jak mowisz to gier takich jak wiedzmin 3, cyberpunk i wielu innych dospetnych na premiere bez DRM nikt by nie kupil. na twoje nieszczescie jest jednak zupelnie inaczej. tworcy traca pieniadze to fakt, ale przez oplacanie licencji zabezpieczen ktore i tak utrudniaja zycie tylko tym ktorzy za gry placa. choc i tak odkuja sie podnoszac cene gry dla tych chcacych nabyc ja legalnie xP
I właśnie dlatego twórcy nie powinni robić gier na PC-ty, to platforma pełna takich złodziei i kombinatorów. Łamanie konsol jest dużo trudniejsze i tutaj piractwo jest znikome w porównaniu z tym co się dzieje na PC. Wydaj grę tylko na konsoli, a na pewno zarobisz, przykładem Sony, czy Nintendo. Nic dziwnego, że Sony wycofuje się z PC, strata pieniędzy na port, skoro złodzieje ukradną zamiast zapłacić.
Dzisiaj dużo gier i tak sprzedaje się lepiej na PC-tach niż na konsolach np. Capcom ma największą sprzedaż na komputerach.
Zresztą na konsolach producent na jednym sprzedanym pudle może dużo stracić gdyż takie jedno pudło może być sprzedane pomiędzy graczami po kilka razy jak nie kilkanaście i producent nic z tego nie ma.
Forza Horizon 6 kupię na pewno, ale nie w tej wersji za 500 zł wole poczekać jak człowiek do oficjalnej premiery.
Nie mówmy nawet o frustracji osób, które zapłaciły więcej za wydanie Premium, tylko po to, by piraci zagrali w FH6 prawie tydzień wcześniej.
Bardzo dobrze, bo trzeba mieć nierówno, żeby płacić znacznie więcej po to tylko, aby zagrać kilka dni wcześniej. Dobre dla Jutuberów, którzy muszą się ścigać, kto wcześniej zamieści "kontencik", ale dla zwykłego człowieka bez sensu. Ja poczekam na recenzje, bo mam wątpliwości co do tej gry. Jeśli model jazdy rzeczywiście został uproszczony, to słabo.
Ale jak zbanuja im kompy? XD
microsoft przypadkiem wypuścił grę tydzień wcześniej, na pewno xd
Ban na całą serię, a nawet na sprzęt XDD.
Dobrze, że nie na adres zamieszkania i PESEL. Widać panikę, bo bredzą już od rzeczy byle tylko ugasić pożar.