Komentarze do wiadomości: Za 7 dni Civilization 7 przejdzie wielką metamorfozę, bo Firaxis wreszcie zrozumiało, czego brakowało fanom strategicznej serii

Forum Gry Strategiczne
Dodaj komentarz
09.05.2026 14:32
1
1
odpowiedz
Robak82
48
Chorąży

Wiadomo kiedy porzucą ten infantylny i komiksowy styl wizualny żeby poczuć że wojna jest złem, a gra poważna? Bo od paru części to wygląda  jakby gra była robiona dla fanów fortnita.

09.05.2026 15:07
zielele
1.1
4
odpowiedz
zielele
168
Legend

od paru części, czyli gdzieś od Civ 3?

09.05.2026 20:19
Sadistic Son
1.2
3
odpowiedz
Sadistic Son
115
Imperator

zielele 
Nie no bez jaj. V miała dość poważną grafikę. Nawet postaci były całkiem całkiem. VI pozostawię bez komentarza...

09.05.2026 22:38
zielele
1.3
2
odpowiedz
zielele
168
Legend

Sadistic Son

no ja to wiem, ale juz Civ 3 celowalo w bardziej "infantylny i komiksowy" styl wizualny, a juz na pewno seria nigdy nie próbowała być poważna i pokazywać grozy wojny.

09.05.2026 17:01
MarkV
2
1
odpowiedz
1 odpowiedź
MarkV
3
Junior

Nadal bez hot seat...

09.05.2026 17:45
2.1
odpowiedz
StrifeKG
3
Legionista

MarkV no powinni to już dołożyć... ale cos czuje że się nie doczekamy

09.05.2026 20:20
Sadistic Son
3
2
odpowiedz
Sadistic Son
115
Imperator

Czy zrozumiało to się dowiemy dopiero po wyjściu tego updateu.

10.05.2026 09:49
4
odpowiedz
Col.jops
7
Legionista

A kiedy kolejne epoki? Czy już do czasu Civ VIII zostaniemy z trzema epokami?

10.05.2026 12:37
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
gerth
116
Konsul

I tak gram głównie w Civ4, w 5tke pograłem kilkadziesiąt godzin ledwie, niedawno kupiłem CivVI z dodatkami ale jeszcze nie ruszyłem.
Siódemki pewnie nie kupię bo na razie zakładam że tylko nieparzyste civki (5,7) są do bani a liczę że szóstka będzie prawie tak dobra jak wciąż moja ulubiona czwórka.

post wyedytowany przez gerth 2026-05-10 12:40:19
10.05.2026 12:58
5.1
1
odpowiedz
Halabarda Geralta
32
Konsul

Z tym że 5-ka jest akurat bardzo dobra w przeciwieństwie do np parzystej 6.

12.05.2026 22:23
5.2
odpowiedz
ghost666
13
Legionista

Halabarda Geralta nie wiem w czym niby 5 jest lepsza od 6.

11.05.2026 06:08
liberateme_81
6
odpowiedz
liberateme_81
69
Pretorianin

Cześć,
Na YT oglądałem grę Najane, który miał dostęp do bety tego patcha i na prawdę, wygląda to wszystko bardzo obiecująco. Trzeba będzie dać siódemeczce jeszcze jedną szansę :)
Pozdrawiam serdecznie

12.05.2026 08:40
7
odpowiedz
PolskiSiepacz
17
Legionista

Ostatnio aż z ciekawości zagrałem w to civ7 i jak są fajne rozwiązania typu nie spamujemy robotników tylko ulepszenia pól miasta dochodzą w raz z jego rozwojem, tak większość systemów wydaje się totalnie nie mieć sensu. Pograłem z 10h wiem na civ to mało ale z tym produktem i tak było ciężko wysiedzieć ten czas gdzie w civ5 i civ6 mam po kilka tysięcy godzin w każdej. Moje przemyślenie jest takie że ktoś w fraxis zamiast rozbudować formułę stwierdził wymyślę koło na nowo i wyszło kwadratowe. Jakoś nie mam przekonania że ten patch uratuje tą grę ale dam im szanse jak wyjdzie

12.05.2026 09:09
Shadoukira
8
odpowiedz
Shadoukira
120
Chill Slayer

Niestety, ale skopali tę część i wątpię, że da się już ją uratować, bo to oznaczałoby tak naprawdę chyba przebudowę całej gry od podstaw. Moja ulubiona część to Civ V, chociaż też nie jest idealna, ale bawiłem się w niej naprawdę dobrze. Nawet nie dawno sobie odpaliłem Civ V i znowu wpadło mi około 50 godzin zabawy, bo ta gra wciąga jak bagno.

Civ VI też ma kilka niezłych pomysłów, ale jednak wolę starszą część.

Forum Forum Gry Strategiczne
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl