Komentarze do wiadomości: Recenzenci „znienawidzą” Crimson Desert? Nawet 205 godzin w grze, która „nikogo nie prowadzi za rękę”, rzekomo nie wystarczy do oceny

Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz
19.03.2026 11:18
1
12
odpowiedz
gamerX
118
Konsul

Co nam po tak ogromnym świecie, jak wypełniają go pseudo-questy rodem z MMO i do bólu powtarzalne aktywności? (też z MMO) Szkoda czasu imo.

post wyedytowany przez gamerX 2026-03-19 11:19:23
19.03.2026 13:40
4
9
odpowiedz
2 odpowiedzi
Gieszu
34
Konsul

Jeśli gra nie prowadzi za rekę, wypchana jest toną mechanik rozłożonych na wiele godzin gry w dodatku eksploracja i walka są zrobione na najwyższym poziomie to jak dla mnie to są największe plusy takiej produkcji

19.03.2026 15:28
8
7
odpowiedz
Szto91
22
Centurion

Ladna grafika, porzadna  eksploracja, multum mechanik, kapitalna walka i gra na setki godzin. W koncu doczekalem sie takiej gry dla jednego gracza.

19.03.2026 11:18
1
12
odpowiedz
gamerX
118
Konsul

Co nam po tak ogromnym świecie, jak wypełniają go pseudo-questy rodem z MMO i do bólu powtarzalne aktywności? (też z MMO) Szkoda czasu imo.

post wyedytowany przez gamerX 2026-03-19 11:19:23
19.03.2026 17:08
prawdziwy
1.1
2
odpowiedz
prawdziwy
39
Konsul

gamerX  to nie graj, ja zagram i wiekszosc zagra.

19.03.2026 18:31
kolega
1.2
3
odpowiedz
kolega
23
Legionista

prawdziwy nie, większość nie zagra. Tylko mała część graczy.

19.03.2026 11:28
xKoweKx [stalker.pl]
2
1
odpowiedz
1 odpowiedź
xKoweKx [stalker.pl]
162
Stalker

Czy konieczne jest ukończenie gry do jej ocenienia?
ludolodzy jak arkadickusy nie mają z tym problemów xD

19.03.2026 15:36
Kwisatz_Haderach
👍
2.1
1
odpowiedz
Kwisatz_Haderach
26
GIT GUD or die trying

Jak kaszaniak moze zjechac gre i zrobic czterdziesci piec filmow o Awoved po 8 godzinach grania i nie ukonczonym nawet pierwszym akcie, to recenzenci moga oceniac czy CD jest nudne czy nie po 20-30.

post wyedytowany przez Kwisatz_Haderach 2026-03-19 15:36:47
19.03.2026 13:38
3
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
WindMorro
16
Pretorianin

Czyli jeśli gra jest na tyle nieciekawa, że graczowi odechciewa się brnięcia dalej w bagno nudy i błędów, to nie może jej ocenić? Ja tego nie kupuję

post wyedytowany przez WindMorro 2026-03-19 13:39:07
19.03.2026 17:09
prawdziwy
3.1
1
odpowiedz
prawdziwy
39
Konsul

ty tę grę skreśliłeś już przy pierwszej zapowiedzi, więc nie ma co.

19.03.2026 17:29
3.2
2
odpowiedz
WindMorro
16
Pretorianin

W zasadzie tak, ale to wina wmawiania przez marketing niestworzonych rzeczy. Nie mam nic do tej gry, niech będzie jaka jest, ale wciskanie w żywe oczy kitu to coś co nie zasługuje na mój szacunek. A pokora czyni cuda, lub przynajmniej nie naraża na śmieszność

post wyedytowany przez WindMorro 2026-03-19 17:30:30
19.03.2026 18:17
3.3
odpowiedz
Probitas
14
Centurion

WindMorro Co jest kitem w tej grze?

19.03.2026 19:33
3.4
3
odpowiedz
WindMorro
16
Pretorianin

To może odwróćmy pytanie, co nie jest? Bo póki co widzę średnio wyglądającą wydmuszkę, z wielkim swiatem, słabym ui, śladową fabułą, nieopisanymi mechanikami, 'tłumaczoną' na obcy język przez AI. To takie podsumowanie większości recencji, jakie czytałem i oglądałem

20.03.2026 06:16
Edziek
3.5
2
odpowiedz
Edziek
15
Pretorianin

WindMorro ta gra wygląda jak chiński, kiczowaty Wiedźmin

19.03.2026 13:40
4
9
odpowiedz
2 odpowiedzi
Gieszu
34
Konsul

Jeśli gra nie prowadzi za rekę, wypchana jest toną mechanik rozłożonych na wiele godzin gry w dodatku eksploracja i walka są zrobione na najwyższym poziomie to jak dla mnie to są największe plusy takiej produkcji

19.03.2026 19:28
4.1
2
odpowiedz
TheFrediPL
119
Generał

Gieszu W tym rzecz że dużo osób mówi że jest to średniej lub niskiej jakości.

20.03.2026 06:14
Edziek
4.2
odpowiedz
Edziek
15
Pretorianin

Gieszu questy i fabuła ssą (przypominam to jest RPG).

19.03.2026 13:57
Kwiliniosz
😂
5
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Kwiliniosz
84
Generał

Słyszałem, że twórcy mają wydać "Skróconą instrukcję obsługi Crimson Desert" tomy 1-12. 

O tym jak wyłączyć grę będzie w tomie V, rozdziały 14-38.

Nie, żebym miał coś do tej gry (poza tłumaczeniem rzekomo robionym przez ejaj), ale poziom skomplikowania najprostszych rzeczy aż prosi się o żarty.

19.03.2026 16:06
Gandohar
5.1
1
odpowiedz
Gandohar
36
Pretorianin

Kwiliniosz Myślę, że w wielu kwestiach CD będzie dobrym przykładem, jak NIE robić gier xD

19.03.2026 14:35
6
3
odpowiedz
shezz810883834a
11
Chorąży

Idz zabij 5 nietoperzy, wroc po nagrode - idz znajdz 5 skor wilkow - wroc po nagrode - jesli przez 205 godzin ma to tak wygladac to nie

19.03.2026 15:17
7
odpowiedz
krzysztofk260267
7
Chorąży

Gra która się sama nie przechodzi to lipa w dzisiejszych czasach i jeśli jest przydługa to już skandal

19.03.2026 15:28
8
7
odpowiedz
Szto91
22
Centurion

Ladna grafika, porzadna  eksploracja, multum mechanik, kapitalna walka i gra na setki godzin. W koncu doczekalem sie takiej gry dla jednego gracza.

19.03.2026 16:08
9
1
odpowiedz
NekoRei
4
Pretorianin

Jak takie gry to się da właśnie ocenić po max 20h bo po tym czasie już tylko powtarzasz to samo tylko w innych miejscach. Czym gra jest większa tym bardziej powtarzalna. Nikomu nie udało się jeszcze tego obejść.

19.03.2026 16:30
baltazar1908
10
odpowiedz
baltazar1908
46
Generał
Image

Na twitter chyba ok
https://x.com/rinothebouncer/status/2034390632525951364?s=46 z recenzjami, sprawdzę jutro a zaraz odpalam, prawie sześć lat temu było bardzo bardzo oki.

19.03.2026 16:54
11
odpowiedz
1 odpowiedź
Quodton_NPC
42
Konsul

Gówno

19.03.2026 19:43
Warsaw1916
11.1
odpowiedz
Warsaw1916
8
Centurion

Ange Ushiromiya to się wytrzyj

19.03.2026 18:35
12
odpowiedz
Jedys
8
Legionista

Może się mylę ale jak gra nie prowadzi za rękę to raczej nie ma fabuły. Poza tym pamiętam jak pierwszy raz gothica przeszedłem bez poradnika. Np do leżą śniącego by wejść zamieniałem się w chrząszcza by się przecisnać  przez kraty bo myślałem że tak trzeba i odziwo mi się to udało i ukończyłem cąłą grę. Co do w3 cp77 rdr2 to do tej pory odkrywam coś nowego a byłem już pewien kilkadziesiąt razy że mnie nic już nie zaskoczy.
 Więc z tym odkrywaniem świata na własną rękę to nie do końca prawda. Wg mnie to tak jakby coś używać bez instrukcji. Czasem po bardzo długim czasie odkrywa się coś co było na początku opisu. Ale wiem że są tacy ludzie. Ja zresztą czasem też ale nie zawsze. Poza tym z czasem pewnie sprawdzę co oni tam wytworzyli za cudo. Na razie ogarniam horizon a w GTA zagram na pewno po Crimson desert, w4 i cp77 2.

19.03.2026 18:41
VoidCosmonaut
13
odpowiedz
VoidCosmonaut
7
Pretorianin

Moim zdaniem 1000 godzin wzwyż w 98% pozwala już ocenić tę grę. Także jak chcecie ją oceniać, narzekać czy cokolwiek to musicie grę kupić i rozegrać 1000 godzin. Do tej pory musicie milczeć albo się nie znacie.

post wyedytowany przez VoidCosmonaut 2026-03-19 18:42:07
19.03.2026 19:12
14
odpowiedz
nielogiczny
26
Chorąży

Kurde, chyba będę musiał odpuścić...chociaż gra wygląda super i ta cała eksploracja... ale ja gram średnio 1-2 godziny dziennie max. Przechodzenie tego zajmie mi miesiące...to chyba nie o to chodzi, w tym czasie mógłbym wymaksować kilka innych mniejszych gier. Czy warto poświęcać temu aż tyle życia?

post wyedytowany przez nielogiczny 2026-03-19 19:15:16
19.03.2026 19:43
Warsaw1916
15
odpowiedz
Warsaw1916
8
Centurion

Wymieniliście właśnie wszystkie cechy na które czekam w jakiejkolwiek grze od czasów Morrowinda  ok RDR2 spełnił moje oczekiwania w 90 % ( żadne tam znacznikowane Wiedźminy i Skyrimy)

Forum Forum Gry Akcji
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl