Komentarze do wiadomości: „Popełniliśmy błąd”. Szef Take-Two bierze na siebie odpowiedzialność za niepowodzenia Civilization 7, wprost nazywając grę „zbyt ambitnym przedsięwzięciem”

Forum Gry Strategiczne
Dodaj komentarz
07.05.2026 14:04
1
1
odpowiedz
pawel1812
81
Generał

Aż jestem ciekawy, jak im pójdzie z GTA6 na konsolach. Bo niby to jest następny czarny koń gamingu, ale czy napewno wśród tych ponad 100mln posiadaczy konsol nowej generacji jest aż tylu fanatyków GTA ? Szczególnie że gra może być droga. A już widać od jakiegoś czasu, ze drogie gry, nawet z lubianego uniwersum, nie sprzedają się jakoś rewelacyjnie. Ja nie jestem potencjalnym klientem, ale kto w zasadzie nim jest ? 
I Ciwilizacja 7 i Borderlands 4 mają też grono fanów. Jak to się przełożyło na datę premiery ? Mam wrażenie, że w Polsce na GTA6 nie ma oprócz youtuberów i streamerów dużego hype'u. Być może ten nastąpi. 
 
Pożyjemy zobaczymy, ale coś mi się zdaje, że GTA6 na konsole też może być rozczarowaniem T2, że jednak głupi gracze nie wyrzucili 100dolarów na testową wersje gry, na konsoli, która może blokowac dalszy rozwój. GTA5 miało spore grono fanów, ale większość z nich raczej obecnie korzysta z PC do grania w GTA5, bo jest zaangażowana w FiveM i inne takie...

07.05.2026 14:38
luckymike11
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
luckymike11
84
Konsul

Czy ktoś mi może odpowiedzieć, czy CIV VII po zmianach będzie czy może jest grą bardziej ambitną od gry Endless Legends 2 która ostatnio wprowadza coś takiego?

"Efekty i synergie dzielnicowe:
Ulepszamy wszystkie dzielnice, wprowadzając „system łamigłówek”, który wygeneruje dodatkowe synergie między nimi. Na przykład: Dom Kupiecki będzie produkował więcej Pyłu, jeśli będzie bliżej Zakładu, ale Farmy będą generować mniej żywności, jeśli będą sąsiadować z Zakładem."

Warto też zaznaczyć, że ostatnio wypuścili duży patch który sprawia, że frakcja Kin of Sheredin upgraduje dzielnice do 3 poziomu i robi to również za pomocą Twierdz które to znowu działają jak pola wiejskie w CIV VII czyli każda Twierdza przejmuje fundamenty wokół siebie. Ale zamiast tego Sheredyni nie mogą budować dzielnic Forum.

Czy ktoś mi może odpowiedzieć, czy CIV VII to bardziej złożona i ambitna gra od EL2? Nie chcę trollować tylko się dowiedzieć. Bo nigdzie nie mogę tego się dowiedzieć. Dzięki za odpowiedź.

post wyedytowany przez luckymike11 2026-05-07 14:41:01
07.05.2026 23:10
2.1
odpowiedz
TomaszB
17
Konsul

luckymike11  O wiele bardziej rozbudowany jest Civ 7. EL2 to dobra gra ale raczej w rozwoju dzielnic nigdy nie dorówna Civ 7. 

Civ7 miała kiepski start ale wyjdzie na prostą. Civ 5 też miało kiepski start.

08.05.2026 08:05
luckymike11
2.2
1
odpowiedz
luckymike11
84
Konsul

TomaszB Dziękuję bardzo za odpowiedź. CIV 5 było na początku krytykowane a po dodatku najlepsza civka po częście drugiej.
CIV6 też było krytykowane a po dodatkach zostało uznane za dobrą grę na tyle, że dzisiaj gra średnio ok 30tys. ludzi na steam.

07.05.2026 14:40
quark
3
6
odpowiedz
1 odpowiedź
quark
85
Generał

Branie odpowiedzialności wg CEO:
Liczne zwolnienia w Firaxis Games. Winna jest prawdopodobnie kiepska sytuacja Civilization 7
https://www.gry-online.pl/newsroom/liczne-zwolnienia-w-firaxis-games-winna-jest-prawdopodobnie-kieps/zf2ebb4

07.05.2026 16:27
Bociek69
3.1
4
odpowiedz
Bociek69
63
Byle do Wiosny
07.05.2026 16:51
4
1
odpowiedz
1 odpowiedź
user003326
4
Junior

Żadna gra która pochodzi od amerykańskich wydawcow dobra nie będzie , to chory kraj który w dupie ma konsumenta . Niestety ta ich kultura przeszła również na branżę game devu, jedynie bojkot ich produktów ma jaki sens i może długofalowo zmieni ich podejście do konsumentów.

08.05.2026 01:17
4.2
odpowiedz
pawel1812
81
Generał

grzegorzk2581114172023 
Dlaczego akurat atak na gównianą kulture amerykańską uważasz za prorosyjski ? Ciężko nie potwierdzić, że podobnie jak Netflix, większość amerykańskiego gamedevu leży i kwiczy... Są perełki jak Rockstar, ale jak na taki wielki kraj, to produkują mniej sensownych produkcji, niż Polska... A to 10x większy kraj z dużo większym PKB...

Nie uważam, że mógłby to być prorosyjski wpis, głównie dlatego, że w Rosji gamedev jest w czarnej D. Bo większość jest własnością oligarchów i robią beznadziejne gry. W zasadzie jedyną obecnie bardziej popularną jest Tarkov. I jest głównie popularna, przez to, że jest unikalna. Bo technicznie i w podejściu do klienta to gorsze dno niż serwują amerykańskie studia.

post wyedytowany przez pawel1812 2026-05-08 01:19:57
08.05.2026 10:36
5
odpowiedz
Col.jops
7
Legionista

Wrócę do gry,  gdy przestanie być nieudolnym klonem Humankind,  oraz gdy normalnie będę mógł zakończyć grę wysyłając misję egzoplanetarną a nie po trzech epokach...

Forum Forum Gry Strategiczne
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl