Komentarze do wiadomości: Od ponad miesiąca tworzy samemu remake Heroes 1. Fan klasyka sprzed 31 lat chce, aby gra działała na nowym sprzęcie

Forum Gry Strategiczne
Dodaj komentarz
12.05.2026 15:29
1
5
odpowiedz
Kadrion
52
Pretorianin

Albo ja czegoś nie ogarniam i mam halucynacje, albo chłop robi coś co już istnieje. Nawet kurde właśnie sprawdziłem - wersja z GOG śmiga na windows 11 bez żadnych problemów.

12.05.2026 15:45
YaGo
1.1
odpowiedz
YaGo
6
Legionista

Kadrion nie psuj mu fantazji, bo fantazja jest od tego aby bawić się bawić się na całego

12.05.2026 16:07
elathir
2
1
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Może on chce zrobić coś na kształt VCMI do trójki? Czyli nie tylko odpalenie gry z pomocą doss boxa czy innych wraperów, jak robi to GOG, ale przepisanie na nowy silnik co umożliwi choćby dodawanie patchy itd.

12.05.2026 17:11
starkillah64
3
1
odpowiedz
starkillah64
98
Peacemaker

To on w końcu tworzy remake gry, czy próbuje przystosować stworzoną już grę do działania na nowych platformach? Bo tytuł newsa jest sprzeczny z treścią.

12.05.2026 18:43
Link
4
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Link
37
Senator

Czegoś tu nie rozumiem...

Przecież od niedawna ogrywałem Heroes 1 w wersji GOG na Windows 11 i jest w pełni grywalny...

Chyba że... Chodzi o to, że chce zaktualizować Heroes 1 do wersji 2.0 i zaktualizować przestarzałe elementy gry do współczesne rozwiązanie? W końcu wersja GOG to tylko emulator DOS, co daje możliwość uruchomienie Heroes 1 na współczesny Windows 11, ale nie pomoże to rozwiązać problemy, co jest w środku grze, natomiast twórcy mod "horn of the abyss" już dawno rozwiązali niektóre problemy w Heroes 3 takich jak balans umiejętności bohatera. W końcu nazwa "remake" mówi samo za siebie. Też istnieje taki mod "KaM Remake" do Knights and Merchants, który rozwiązuje niektóre problemy takich jak błąd SI z formacje wojskowe i dodaje fanowskie kampanie. Heroes I jest już mocno przestarzały w stosunku do Heroes II, III czy V i Olden Era, a fan prawdopodobieństwo chce to naprawić.

post wyedytowany przez Link 2026-05-12 22:30:31
12.05.2026 23:55
Anni1993
4.1
1
odpowiedz
Anni1993
11
Centurion

Link 
Co więcej jest nawet conajmniej modyfikacja która portuje 2 do 3(która nawet wprowadziła jakaś dodatkową frakcję w której miało się kultowe dziny z lamp)
Gdzie sama 2 jakby nie patrzeć to 1 tyle że na sterydach
Możliwe że nawet jakaś się znajdzie która centralnie przenosi jedynke do przykładowo 3 aczkolwiek tak daleko to już pamięcią nie siegam

post wyedytowany przez Anni1993 2026-05-12 23:59:22
12.05.2026 19:13
Drzesaru
5
odpowiedz
Drzesaru
85
Konsul

Mi działa wersja z płyty na windows 10. Ogrywałem całkiem niedawno. Jedyny problem to brak pełnego ekranu, przez co musiałem grać w rozciągniętym oknie.

12.05.2026 21:29
Silvaren
6
odpowiedz
1 odpowiedź
Silvaren
11
Konsul

-Are you making your own engine? What language? Is this your first reverse engineering project?
-Yes. C++ - compiles on MacOS and windows 11 right now. I've reverse engineered other things but this is my first time with a game. I happen to know the game pretty well, so that makes it a little easier.

Z tego co mi kiedyś mówił znajomy programista - przepisanie gry na nowy silnik to z technicznego punktu widzenia remake (za taki uważa on chociażby nową wersję KotOR2 od Aspyr z 2015 r. na Steam, gdzie powstała również natywna wersja bodajże na Maca i Linuxa). Ja się nie znam ;p

Projekt czysto hobbystyczny.

post wyedytowany przez Silvaren 2026-05-12 21:29:47
13.05.2026 10:50
starkillah64
6.1
odpowiedz
starkillah64
98
Peacemaker

Ani w jednym, ani w drugim przypadku nie mamy do czynienia z żadnym "przepisaniem" gry na nowy silnik, tylko z dostosowaniem pod nowsze systemy, więc w żadnym wypadku to nie jest remake, tylko co najwyżej port. Jeżeli Twój kolega twierdzi że KotOR 2 ze Steama jest remakem KotOR-a 2, to bardzo daleko mu do bycia ekspertem w tej dziedzinie.

12.05.2026 21:39
7
odpowiedz
1 odpowiedź
k4myk_71
1
Legionista

najpierw był DOS, potem GOG, teraz remake xd

12.05.2026 21:50
Link
7.1
1
odpowiedz
Link
37
Senator

k4myk_71
Najpierw na MS-DOS, potem emulator DOS - DosBox dla Windows, później wersja GOG, który wykorzystał emulator DosBox i zmodyfikował po swojemu. Mała poprawka. ;)

Forum Forum Gry Strategiczne
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl