Dobra lista, ale gdzie się podziała SOMA? Ta gra ma jeden z najbardziej ryjących banię scenariuszy w historii i bez problemu zasługuje na Klasę S. Dobrze, że Cronos: The New Dawn i Silent Hill 2 są na swoim miejscu 😉
Chętnie bym zobaczył twoją listę najlepszych horrorów (chyba że taka już powstała). Mówię bez ironii. Jesteś chodzącą encyklopedią i GOL-owym skarbem. :)
Bukary Thiefa1 też można podpiąć po survival horror. Ogólnie jakby tak zebrać te wszystkie elementy grozy ze wszystkich części to byłby niezły horrorek💀⚔️ Raczej nie gram w horrory, tylko w gry z jej elementami
Bukary To byłoby nielada wyzwanie. Bowiem horror wiele ma twarzy. Mamy standardowe survival horrory FPP, TPP i w klasycznym widoku. Są przygodówki w klimatach horroru, które niejednokrotnie też potrafią w klimat. Jest multum horrorowatych symulatorów chodzenia. Popularne są horrory z pogranicza symulacji jakiegoś zawodu - np wcielamy sie w sprzedawcę bądź budowlańca i obok wykonywania swoich czynności musimy przetrwać w danym miejscu spotkania z siłami nieczystymi. Mamy horrory niczym gry logiczne polegajace na wychwytywaniu anomalii w jakimś miejscu. I cała rzesza horroru w innych gatunkach albo growe eksperymenty i tu właśnie polecam króciutki i darmowy, mega klimatyczny horrorek: https://store.steampowered.com/app/3478700/The_Children_of_Clay/