Może zanim Pan Garriott weźmie się za jakąkolwiek produkcję, to rozliczy z tego co obiecał wcześniej? To co odwalił w kolejnych swoich "wielkich dziełach" (Tabula Rasa, Shroud of the Avatar) woła o pomstę do nieba. Interesują go tylko cudze pieniądze, realizacja obietnic już niekoniecznie. Niestety byłem jednym z tych, którzy dali się naciągnąć na tego niedorobionego gniota, Shroud of the Avatar. Nauczony doświadczeniem nie kupię już nic od tego gościa.
Jeśli dobrze pamiętam to Larian było zainteresowane zrobieniem nowej ultimy, ciekawi mnie czy Garriot by im na to pozwolił. Seria Divinity Original Sin (i BG3) bierze mocne inspiracje, jeśli chodzi o projektowanie "interaktywnego świata", z późniejszych ultim, więc przynajmniej pod tym względem trzeba przyznać że Sven kontynuuje wizję Lorda Britisha. Może by tak razem zrobili remake Ultimy 8, tylko tym razem z dobrą mechaniką skakania.