Pierwsze Diablo to jest arcydzieło. Gra, w której widać ślady pierwotnych planów stworzenia gry turowej a ostatecznie wyszedł ciężki i mroczny tytuł, który był hołdem dla "rogalików". To była, czy raczej jest, gra niemal taktyczna, wymagająca ostrożności. W tym roku, 31 grudnia, kończy 30 lat.
Jedna z gier życia.
Pierwsze Diablo ma wspaniały klimat, a muzyka to arcydzieło. To był właśnie ten Blizzard pełen pasjonatów, teraz niestety więcej tam krawaciarzy. Niestety nic nie jest wiecznie, ale na szczęście udało się że tytuł jest dostępny na GOG.
Jak ktoś tęskni za czymś takim, ale do oryginalnego Diablo wracać nie chce - to polecam Tower of Kalemonvo.
https://www.gry-online.pl/gry/tower-of-kalemonvo/z36cdf