Komentarze do wiadomości: Assassin's Creed: Shadows wyznaczyło nowe standardy, które Ubisoft bardzo chętnie przeszczepi do kolejnych gier z serii

Forum Gry RPG
Dodaj komentarz
21.03.2026 12:29
2
18
odpowiedz
1 odpowiedź
makaronZserem
56
Generał

Assassin's Creed: Shadows wyznaczyło nowe standardy, które Ubisoft bardzo chętnie przeszczepi do kolejnych gier z serii

Ubisoft tak sobie przeczepiał przez lata te "nowe standardy", że obecnie musieli sprzedać część firmy i mimo wszystko nadal szorują po dnie i kopią jeszcze niżej. Problem Ubisoftu to nie technologia, tylko słaba jakość produkcji, które były robione taśmowo, byleby szybko zarobić i się nie narobić, ludziom w końcu musiały się przejeść te odgrzewane kotlety.

post wyedytowany przez makaronZserem 2026-03-21 12:30:39
21.03.2026 12:09
1
10
odpowiedz
gamingmode.pl
4
Legionista

To chyba jedyne elementy, które wypadły w grze bardzo dobrze.

21.03.2026 14:44
4
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Assassinek06
122
Generał

Super. Shadows pod tym względem jest grą, która zrobiła największy progres w tej generacji.

21.03.2026 20:34
NOWAHUTANACZASIE
9
5
odpowiedz
NOWAHUTANACZASIE
27
Generał

Problemem AC i postępującej degradacji Ubi jest kopiuj/wklej, średniactwo, a nie aspekty graficzne.
I lepiej to raczej nie będzie z nimi, no bo oni nie zdają sobie sprawy z tego że te aspekty ich pogrążają, tylko ''gracze są winni'' , ''mamy pory roku'', nota bene, wielkie mi rzeczy w obecnych czasach

21.03.2026 12:09
1
10
odpowiedz
gamingmode.pl
4
Legionista

To chyba jedyne elementy, które wypadły w grze bardzo dobrze.

21.03.2026 12:17
Kwisatz_Haderach
1.1
3
odpowiedz
Kwisatz_Haderach
26
GIT GUD or die trying

Nie. Ale zeby to wiedziec to trzeba zagrac.

21.03.2026 12:59
Gandohar
1.2
14
odpowiedz
Gandohar
36
Pretorianin

Kwisatz_Haderach Tak. Ale zeby to wiedziec to trzeba zagrac.

post wyedytowany przez Gandohar 2026-03-21 12:59:37
21.03.2026 13:15
Kwisatz_Haderach
1.3
5
odpowiedz
Kwisatz_Haderach
26
GIT GUD or die trying

Coz.. gry w ktorych jedynym dobrym elementem jest pogoda, nie maja sredniej 75-80/100 od ludzi, ktorzy tak naprawde w ta gre grali (a takie gra ma oceny wszedzie).

Mozna sluchac ich, mozna sluchac oszalalej tluszczy (ze srednim iq rownym tej ocenie, ktora wyklikali), ktora gry na oczy nie widziala, ale dajacej 44/100 na gol.

Mozna tez zagrac samemu i zobaczyc ze jest to absolutnie dobra i kompetentna odslona cyklu (ze swietnym settingiem i combatem) i nawet jak podzielisz jutubowo/golowe pieprzenie przez 4, to i tak nie ma to zadnego odzwierciedlenia w rzeczywistosci.

21.03.2026 19:50
tynwar
1.4
11
odpowiedz
tynwar
103
Legend

Kwisatz_Haderach brzmi jak ból dupy, może weź jakąś maść na to :P.

22.03.2026 02:27
NewGravedigger
1.5
1
odpowiedz
NewGravedigger
208
spokooj grabarza

Kurcze nie chce mi sie tego sprawdzac ald mam wrazenie, ze ocena 70-80 byla przy kazdym assasynie i to oznacza absolutnie poprawna gre.

post wyedytowany przez NewGravedigger 2026-03-22 02:28:03
22.03.2026 07:53
1.6
odpowiedz
lis22
99
Generał

Kwisatz_Haderach Gram teraz w Crimson Desert i przy nim, AC Shadows jawi się jako bardzo "normalna" produkcja.
Ubisoft nigdy nie zalewał gracza taką liczbą mechanik i tak skomplikowanym interfejsem i sterowaniem, tutaj w pierwszych godzinach gry mamy: odbijanie promieni światła, cios leczący, rękawice na łańcuchu, szybowanie w powietrzu, hełm do czytania wspomnień, podnoszenie obiektów, kolejny cios, itp. Do tego, ścinanie drzew, łowienie ryb, rozmowa z prawie każdym npcem, itp. Rozmawianie jest nieintuicyjne, podobnie, podnoszenie przedmiotów, postać jest bardzo wolna, nawet podczas biegu, walka jest dosyć chaotyczna, gdyż dla mnie bohater jest zbyt mały + czasami potrafi "pływać" podczas ruchu, strzelanie z łuku też jest dziwne i mało satysfakcjonujące ... Mimo to, gra jest fajna, ma bardzo imersyjny i interaktywny świat i eksplorację ale Shadows tak nie przytłacza i nie dezorientuje gracza, bo tutaj nawet odjęto pewne mechaniki, jak np. polowanie na zwierzęta, zrezygnowano też z elementów Fantasy w postaci mitologii, gdzie w CD mamy wymieszanie Fantsy rodem ze Średniowiecza z elementami SF, więc przy tym, gra Ubi jawi się nawet jako tytuł konserwatywny ;)

21.03.2026 12:29
2
18
odpowiedz
1 odpowiedź
makaronZserem
56
Generał

Assassin's Creed: Shadows wyznaczyło nowe standardy, które Ubisoft bardzo chętnie przeszczepi do kolejnych gier z serii

Ubisoft tak sobie przeczepiał przez lata te "nowe standardy", że obecnie musieli sprzedać część firmy i mimo wszystko nadal szorują po dnie i kopią jeszcze niżej. Problem Ubisoftu to nie technologia, tylko słaba jakość produkcji, które były robione taśmowo, byleby szybko zarobić i się nie narobić, ludziom w końcu musiały się przejeść te odgrzewane kotlety.

post wyedytowany przez makaronZserem 2026-03-21 12:30:39
21.03.2026 13:00
Gandohar
2.1
5
odpowiedz
Gandohar
36
Pretorianin

makaronZserem Czysta złośliwość z Twojej strony

21.03.2026 14:37
-=Esiu=-
😁
3
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
-=Esiu=-
224
Everybody lies

ufff, już myślałem, że chodzi o ludzkiego czołga :D

21.03.2026 19:23
3.1
2
odpowiedz
lis22
99
Generał

-=Esiu=- Ludzki czołg to był w Valhalli, Eivor był zarówno świetnym wikingiem jak i asasynem, Shadows to naprawia, rozdzielając postać asasyna i samuraja.

21.03.2026 20:09
ReveAnge
3.2
odpowiedz
ReveAnge
55
Pretorianin

Eivor nie była wcale jakimś nadzwyczajnym asasynem. W serii było wielu lepszych. Natomiast jako wiking wypadła bardzo dobrze. I z wyglądu i z charakteru.

22.03.2026 00:18
😂
3.3
3
odpowiedz
NightGeisha
11
Generał

W sumie fajna gra, gdyby nie konieczność wykonania niektórych misji czarnym tankiem średnio pasującym do realiów świata przedstawionego w tej produkcji.

post wyedytowany przez NightGeisha 2026-03-22 17:16:08
21.03.2026 14:44
4
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Assassinek06
122
Generał

Super. Shadows pod tym względem jest grą, która zrobiła największy progres w tej generacji.

22.03.2026 06:41
Illuminackiretpalianinnajezdzcazdalekiegokosmosu
4.1
2
odpowiedz
Illuminackiretpalianinnajezdzcazdalekiegokosmosu
74
Generał

Assassinek06 XD ??

21.03.2026 16:12
😍
5
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
serious
20
Pretorianin

Świetna wiadomość, Shadows to cudo.

22.03.2026 06:40
Illuminackiretpalianinnajezdzcazdalekiegokosmosu
5.1
2
odpowiedz
Illuminackiretpalianinnajezdzcazdalekiegokosmosu
74
Generał

serious XD cope boyo

22.03.2026 08:54
😊
5.2
1
odpowiedz
serious
20
Pretorianin

Spadaj

21.03.2026 17:13
6
2
odpowiedz
1 odpowiedź
jako8
3
Pretorianin

Dla mnie ta gra 9/10 grając Asuke

22.03.2026 16:43
6.1
odpowiedz
NekoRei
4
Pretorianin

jako8436703776 Sasuke*

21.03.2026 17:23
7
odpowiedz
lis22
99
Generał

Może przydałaby się zmiana silnika?
Anvil Next wygląda bardzo ładnie w Shadows ale wydaje mi się, że wyciśnięto zeń już ostatnie soki, choć jest on cały czas aktualizowany to może w końcu przydałaby się jakaś wersja 2.0? Anvil nie ma, np. opcji Ray Reconstruction.
Silnik Cromson Desert generuje bardzo ładną oprawę graficzną i ma bardzo duży zasięg widzenia ale sterowanie i interfejs są bardzo nieintuicyjne a całość jednak sprawia wrażenie MMO wykastrowane z elementów MMO ;) Tyle Ludzi narzeka na AC a żadna część nie miała tak nieintuicyjnego interfejsu i ogólnie, sterowania i takiej ilości mechanik, których używamy np. raz lub tylko kilka razy.

21.03.2026 18:50
RoyPremium
8
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
RoyPremium
33
Konsul

Ale po co? Odpalam Valhallę i widzę świat super jest, daleki zakres rysowania, ładnie to wygląda, dużo npców potrafi być na ekranie. Valhalla wciąż robi dobre wrażenie, kiedy ma fajne questy i kiedy po raz 20 nie oglądamy tego samego elementu, przeklejonego z drugiego końca prowincji. Z tą nową technologią to jest maksymalne ściemnianie. Na pewno nie grafika jest problemem kolejnych Assassynów.

22.03.2026 06:38
8.1
1
odpowiedz
bambo181818
2
Junior

Dokładnie problem jest gdzie indziej to już nie jest typowy Assassins taki jak na początku serii RoyPremium

22.03.2026 18:18
Grinosek
8.2
odpowiedz
Grinosek
3
Legionista

bambo181818 tęsknię za klimatem z Brotherhooda ....

21.03.2026 20:34
NOWAHUTANACZASIE
9
5
odpowiedz
NOWAHUTANACZASIE
27
Generał

Problemem AC i postępującej degradacji Ubi jest kopiuj/wklej, średniactwo, a nie aspekty graficzne.
I lepiej to raczej nie będzie z nimi, no bo oni nie zdają sobie sprawy z tego że te aspekty ich pogrążają, tylko ''gracze są winni'' , ''mamy pory roku'', nota bene, wielkie mi rzeczy w obecnych czasach

21.03.2026 23:22
10
odpowiedz
user923150403b
2
Junior

"Kolejnych"?

22.03.2026 00:20
11
odpowiedz
NightGeisha
11
Generał

Nie tutaj.

post wyedytowany przez NightGeisha 2026-03-22 06:57:16
22.03.2026 12:35
12
odpowiedz
user5580790643
8
Centurion

Wysyp fanbojow ukacjisoft za 3...2...1...

22.03.2026 12:54
rafq4
13
odpowiedz
rafq4
188
Shadow in the darkness

Ubisoft tworzy naprawdę piękne światy, a ich gry są bardzo ładne, bogate w środowisko, które cieszy oko i zachwyca wizualnie. Gdyby jeszcze do tego dorzucić dozę indywidualności w gameplayu, czyli więcej różnorodności rozgrywki, mniej kopiowania tych samych schematów w innym "skinie" - ich gry byłyby naprawdę górnolotne. Póki co są.. dobre. Po prostu i nic więcej. Głównie przez to, że każda ich gra to ten sam schemat gry w innym "skinie".

22.03.2026 16:46
14
odpowiedz
Darek1785
9
Generał

Nie wstyd im będzie wypuszczać nowego AC po premierze GTA VI i trzecim dodatku do Wiedźmina 3 oraz przed premierą Wiedźmina 4?

post wyedytowany przez Darek1785 2026-03-22 16:46:55
Forum Forum Gry RPG
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl