A u nas w drugą stronę, funkcjonuje proceder niczym niepopartych negatywnych opinii. Zwykle kilka negatywów w krótkim czasie o podobnych problemach, po czym google blokuje możliwość publikowania opinii np. na rok, ale negatywów nie usuwa.
"działania przeciw negatywnym recenzjom, które są często uznawane przez sądy za zniesławienie." - niezgodne z konstytucją. Al kto jak to u nich jest. Rzetelna, negatywna ocena pozwala choć trochę walczyć z Januszami biznesu
Patrząc na opinię aplikacji i na Googlowskim forum map te AI do usuwania opinii nie działa dobrze. Często jest tak że pisząc "rozprawkę" nagle opinia zostaje usunięta z jakiegoś powodu a następnie każda kolejna jest ukryta z niewiadomego powodu - nic się nie da z tym zrobić chyba że na alcie. Niektórzy wiedzą jak ten system działa i starają się pisać tak opinie żeby ich system nie wykrył.