Cła z Chin. Czyli kolejna idiotyczna decyzja Unii

Forum Polityka i Religia
Odpowiedz
24.06.2026 12:31
1
odpowiedz
serious
20
Pretorianin

Cła z Chin. Czyli kolejna idiotyczna decyzja Unii

Na AliExpress już zaczyna to obowiązywać. Cena głupich śrubek za 3 zł skoczyła do ponad 20. Kolejny debilizm Unii, żeby doić obywateli jeszcze bardziej pod przykrywką wspierania europejskiego rynku i ekologii. Jeśli chcą nas zachęcić do kupowania tutaj, to niech obniżą ceny, a nie sprzedają 10 razy drożej i niszczą konkurencję.

No i ta propaganda, że rzeczy z Chin są słabej jakości. Przez wiele lat kupowałem za grosze elektronikę, czy inne duperele i wszystko działa do dziś. Taki konwerter obrazu za 8 zł działa już kilka lat, a od polskiego producenta Janusza za 90 zł spalił się po 2 miesiącach. Taka to europejska jakość :D

Teraz prawie wszystko będzie droższe, bo jest produkowane w Chinach, a ty z uśmiechem będziesz musiał płacić. Trzeba w końcu wyjść z Unii, bo ta podejmuje coraz więcej szkodliwych decyzji dla obywateli, jak mercosur, chat control, czy podatki ekologiczne.

24.06.2026 12:32
free-to-play
1.1
odpowiedz
free-to-play
60
Pretorianin

Via Tenor

serious

24.06.2026 12:51
Bukary
1.2
4
odpowiedz
Bukary
248
Legend

serious

Trzeba w końcu wyjść z Unii

Tak, Anglicy się przekonali, jak działa wolność gospodarcza po wyjściu z Unii. I tacy jak ty będą po wyjściu z Unii narzekać jeszcze bardziej. Tyle że wtedy nie będą już mogli zrzucać winy za wszystko na Brukselę. Co więcej, cena śrubek okaże się wtedy ich najmniejszym zmartwieniem. Zwłaszcza że Polska nie może się nawet poszczycić geopolityczną pozycją Wielkiej Brytanii.

post wyedytowany przez Bukary 2026-06-24 12:54:59
24.06.2026 12:35
tomazzi
2
3
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

https://x.com/lowcychin/status/2066812638965723368
Przestańcie siać panikę i podajcie dalej. 😅
Bo ilość zapytań na ten temat mnie już przerasta.

TL:DR
Ta opłata 3€ nie będzie naliczana:
Od liczby paczek.
Od liczby sztuk produktu.
Opłata będzie naliczana od kategorii celnej produktu.
Jeżeli zamówicie 1 kabel USB lub 15 takich samych kabli USB, opłata pozostanie taka sama, czyli 3€.
Produkty wysyłane z magazynów w UE nie są objęte tą opłatą.
Obecnie około 90% produktów zamawianych do Polski na AliExpress jest wysyłanych z magazynów w UE lub z Polski.
Liczba magazynów AliExpress w Europie cały czas rośnie, więc zamówień lecących bezpośrednio z Chin będzie coraz mniej.

24.06.2026 13:04
Mutant z Krainy OZ
3
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

Jeśli chcą nas zachęcić do kupowania tutaj, to niech obniżą ceny, a nie sprzedają 10 razy drożej i niszczą konkurencję

Świetnie, rozumiem ze pojdziesz z cala twoja rodzina produkowac te śrubki w zakladzie produkcyjnym zupelnie za darmo? Bez wyplaty, ubezpieczenia zdrowotnego etc.
Jak nasza srubka ma konkurowac z chinska, kiedy u nas utrzymanie jednego pracownika kosztuje tyle, co utrzymanie polowy zmiany w chinskim kolchozie?

24.06.2026 13:08
3.1
odpowiedz
serious
20
Pretorianin

Mutant z Krainy OZ Kolejny co wierzy w propagandę i myśli, że w Chinach nadal pracuje się za miskę ryżu. Ten kraj ma wiele wad, ale dawno nie ma tam wyzyskiwania ludzi i zarobki są w miarę okej, a w wielu sektorach przewyższają te w Polsce.

24.06.2026 13:10
Mutant z Krainy OZ
3.2
1
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

No tak, propaganda. Zarabiaja jak u nas, a towar jest tak tani, bo im sie dobrobyt przelewa i doplacaja do interesu.

24.06.2026 13:13
3.3
odpowiedz
serious
20
Pretorianin

Mutant z Krainy OZ Po prostu jest ich 30 razy więcej od nas, to nic dziwnego że zrobią więcej, do tego są dużo bardziej wydajni.

24.06.2026 13:20
Mutant z Krainy OZ
3.4
1
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
275
Farben

serious Jest ich 30 razy wiecej i musza przez to wyplacac 30 razy wiecej wyplat i ubezpieczen.
Nie ma nic za darmo, ich towar jest tani, bo jest produkowany za mniejsze pieniadze, oszczednosc jest glownie na sile roboczej, ktora zarabia ulamek tego co zachod europy czy usa.
Rozwijaja sie, to nie podlega dyskusji, ale tam wciaz jest bieda, panstwo wciaz pompuje biliony w gospodarke. Ich auta elektryczne sa tansze od europejskich glownie przez to, ze finansuje je panstwo. Gdyby byly robione jak u nas, przez w pelni prywatne firmy, to by nie byly wiele tansze niz te europejskie.

Forum Forum Polityka i Religia
Odpowiedz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl