Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Wydawcy gier Nibris

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Nibris:


Bloober Team

Wyprodukowane gry

Wiadomości dotyczące Nibris


Sadness wraca do produkcji z nowymi deweloperami i sporymi zmianami

Draug, 20 maja 2014, 20:59

Sadness – mroczna przygodówka tworzona pierwotnie przez polskie studio Nibris – wraca z zaświatów. Produkcję przejęły niezależne studia HullBreach i Cthulhi Games, zmieniając docelową platformę sprzętową gry z Wii na Wii U i wprowadzając trochę innowacji do pierwotnych założeń gry (np. nowi twórcy przestawią się na grafikę 2D). Tytuł ma ujrzeć światło dzienne w 2016 roku.

Pierwszy screen z nowej gry twórców Music Master: Chopin

Kono, 9 lipca 2012, 11:08

W sieci pojawił się pierwszy screen z gry Medium - tajemniczego projektu autorstwa krakowskiego studia Bloober Team. Niestety oprócz obrazka nasączonego japońskimi klimatami, nie pojawiły się żadne nowe informacje na temat samej gry.

Sadness ponownie w produkcji?

Jiker, 20 września 2010, 10:38

Czyżby (nie)sławne studio Nibris wznowiło prace nad projektem Sadness – tajemniczą grą przygodową na Nintendo Wii? Do takich wniosków doszła redakcja serwisu goNintendo, która natknęła się przypadkiem na aktualizację youtube’owego kanału należącego do polskiego dewelopera.

Smutny koniec Sadness

Hed, 4 lutego 2010, 09:38

Polska gra Sadness (przeznaczona na konsolę Wii) najprawdopodobniej została anulowana – z sieci zniknęła oficjalna strona produkcji, a sama domena została wystawiona na sprzedaż. Nasze dość pewne źródła zdają się potwierdzać domysły, że projekt, o którym słuch zaginął na wiele długich miesięcy, po prostu został skasowany.

Prezentacja Sadness już za miesiąc

ziooleck, 7 maja 2009, 09:40

Pamiętacie jeszcze Sadness? Zapowiedziana blisko trzy lata temu gra miała łączyć elementy survival horroru z interaktywnym filmem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za produkcję tytułu odpowiada krakowskie studio Nibris. Po kilku miesiącach milczenia deweloper oznajmił, że zaprezentuje swoje dzieło podczas tegorocznego E3.

Sadness ukaże się pod koniec przyszłego roku

vampire, 3 lipca 2008, 10:16

Zgodnie z tym co niedawno pisaliśmy, jest już dostępna odświeżona wersja strony Sadness, survival horroru przygotowywanego wyłącznie z myślą o konsoli Nintendo Wii. Jego tworzeniem zajmuje się krakowskie studio Nibiris. Podobnie jak sama gra, witryna utrzymana jest w charakterystycznej mrocznej stylistyce.

Sadness ma się dobrze. Podobno.

Elrond, 22 czerwca 2008, 14:32

Tak przynajmniej wynika z wywiadu, jakiego redaktorom serwisu Wiicast udzielił Adam Spencer z Fog Studio, zaangażowanego w powstający projekt. Przypomnijmy, iż Sadness to "dziecko" krakowskiego studia Nibris, dedykowane konsoli Wii. Problem w tym, że do tej pory o tym survival horrorze utrzymanym w czarnobiałej stylistyce tak naprawdę niewiele wiadomo.

Sadness na silniku Obliviona

vampire, 14 kwietnia 2008, 15:59

Nareszcie doczekaliśmy się bardziej konkretnych informacji na temat Sadness – długo wyczekiwanego survival-horroru naszego rodzimego studia Nibiris. Dotychczas wokół tejże produkcji było jedynie sporo zamieszania teraz w końcu sytuacja staje się bardziej klarowna – otrzymaliśmy informację o silniku, na którym gra ma powstać – będzie to Gamebryo autorstwa Emergent Game Technologies.

I ty możesz wspomóc powstawanie potencjalnych polskich hitów

Von Zay, 25 lutego 2008, 08:56

Dobra wiadomość dla szukających pracy osób obeznanych z językiem C++. Krakowskie studio Nibris rozpoczęło poszukiwania osoby na stanowisko „Programista Nintendo Wii”.

Nibris o Sadness

Metatron, 8 stycznia 2008, 10:47

Gra Sadness powstaje i ma się dobrze. Tak przynajmniej twierdzi Nibris, krakowski deweloper opracowujący tę produkcję. Po kilku dniach od zamieszczenia przez nas wiadomości o braku informacji od Nintendo na temat tej interesująco się zapowiadającej polskiej gry na Wii, firma odpisała na nasze zapytanie.

Co z tym Sadness?

Metatron, 3 stycznia 2008, 11:11

Jak odkrył serwis GoNintendo, gra Sadness nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana na Wii, a tym samym na próżno jej szukać w wykazie tytułów na tę konsolę, który można znaleźć na stronie producenta. Co więcej, firmy Nibris nie znajdziemy również wśród licencjonowanych partnerów Nintendo.

Gra Sadness dopiero w 2009 roku

Metatron, 2 listopada 2007, 17:42

Sadness, powstająca na konsolę Wii produkcja krakowskiego studia Nibris, od momentu ogłoszenia wzbudza sporo zainteresowania. Z jednej strony gotycki horror wykorzystujący Wii-mote’a brzmi obiecująco, z drugiej firma nie pokazała dotąd ani fragmentu rozgrywki, a jedynie film aktorski mający pokazać klimat zapowiadanej produkcji. Trudno się więc dziwić, że data premiery jest wciąż przesuwana.

Krakowskie studio Nibris nawiązuje współpracę z firmą FOX Studios

Jiker, 24 sierpnia 2007, 10:53

Krakowskie studio Nibris nawiązało współpracę z firmą FOX Studios. Z informacji przedstawionych nam przez drugi z wymienionych podmiotów wynika, że głównym jego zadaniem, wynikającym z podpisanego porozumienia, będzie promowanie Nibris oraz jego produktów w trakcie największych światowych imprez poświęconych grom komputerowym oraz video.

Nowe wieści o grach krakowskiego studia Nibris

Metatron, 15 sierpnia 2007, 13:24

Serwis Cubed3 przeprowadził wywiad z nastawionym na tworzenie gier na konsole Nintendo krakowskim deweloperem Nibris. Mogliśmy się z niego dowiedzieć nieco szczegółów na temat tworzonych przez wspomnianą firmę produkcji: ROTR, Double Bloob oraz Sadness.

Komentarz studia Nibris w sprawie zerwania współpracy z firmą Frontline Studios Inc.

Krystian Smoszna, 12 kwietnia 2007, 13:14

Przedstawiciele krakowskiego studia Nibris przesłali nam oświadczenie, w którym znaleźliśmy komentarz dotyczący gry Sadness oraz krążących na jej temat plotek.