Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Presto Studios

Firma producent


Wiadomości dotyczące Presto Studios


Myst - zbiorcze wydanie z okazji 25. rocznicy serii sukcesem na Kickstarterze
Myst - zbiorcze wydanie z okazji 25. rocznicy serii sukcesem na Kickstarterze

AlexB, 10 kwietnia 2018, 11:42

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na specjalny pakiet wszystkich gier z cyklu Myst z okazji jego 25. urodzin. Już okazała się ona sporym sukcesem - minimalny cel akcji został osiągnięty błyskawicznie.

Odświeżone wersje wszystkich części Myst trafią do sprzedaży w tym roku
Odświeżone wersje wszystkich części Myst trafią do sprzedaży w tym roku

Ender, 18 marca 2018, 14:53

Studio Cyan ogłosiło właśnie, że odzyskało prawa do wydania wszystkich gier z przygodowej serii Myst. Dzięki temu jeszcze w tym roku pojawią się one w sprzedaży w odświeżonych i poprawionych wersjach, w pełni współpracujących z systemem Windows 10. Publikacja tytułów będzie towarzyszyć obchodom dwudziestej piątej rocznicy istnienia cyklu.

Powstanie filmowa adaptacja serii Myst
Powstanie filmowa adaptacja serii Myst

Hed, 1 października 2010, 11:17

Wygląda na to, że projekt filmowej adaptacji klasycznej przygodówki Myst w końcu zyskał poważne wsparcie. Tematem zainteresowały się firmy Roserock Films oraz Gran Via Productions, które pomogą w zrealizowaniu pomysłu. O stworzenie dzieła zabiegają od jakiegoś czasu dwaj fani kultowej gry - Adrian Vanderbosch oraz Isaac Testerman z Mysteria Film Group.

Myst również na PSP

Krystian Smoszna, 24 listopada 2005, 10:07

Niewiele ponad dwa miesiące temu, na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutowała ostatnia odsłona legendarnego cyklu Myst, wymownie zatytułowana Koniec Wieków. Nie oznacza to jednak, że kultowa marka zostanie definitywnie pogrzebana. Do wydania Mysta szykuje się bowiem koncern SEGA, tyle, że na PSP.

Cyan Worlds powraca zza grobu

Krystian Smoszna, 30 września 2005, 08:49

Na łamach serwisu A+E Interactive pojawił się interesujący artykuł, z którego treści wynika, że studio Cyan Worlds przetrwa jednak trudne chwile i wróci na dobre do walki o klienta. Przypominamy, że kilka tygodni temu pojawiły się niepokojące informacje o upadku firmy, muszącej zwolnić większość pracowników ze względu na trudną sytuację finansową.

Firma Cyan o krok od zamknięcia!

Henkel, 5 września 2005, 13:01

Dzisiejszego dnia do najweselszych nie zaliczą wszyscy wielbiciele gry Myst. Ostatnim tytułem z tej serii, który ujrzy światło dzienne i zostanie wydany w polskiej wersji językowej przez Cenega Poland będzie Myst V: Koniec Wieków – jego premiera w Polsce planowana jest na październik. Później studio Cyan Worlds zostanie prawdopodobnie zamknięte.

Wiemy więcej nt. Myst V: End of Ages

eLKaeR, 16 kwietnia 2005, 07:07

Nawet pierwsza generacja procesorów graficznych nVidia GeForce, pamiętająca 1999 rok, będzie ponoć w stanie obsłużyć piątą odsłonę cyklu Myst o podtytule End of Ages. Przekonamy się o tym jesienią bieżącego roku, gdyż właśnie wtedy rozpocznie się rozprowadzanie nowego dzieła firmy Cyan Worlds przez korporację Ubisoft Entertainment. Mamy dla Was świeżą porcję informacji na omawiany temat.

Oficjalna strona Myst V: End of Ages w sieci
Oficjalna strona Myst V: End of Ages w sieci

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2005, 08:57

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, francuski koncern UbiSoft uruchomił oficjalną stronę swojego najnowszego produktu, piątej odsłony serii Myst. W chwili obecnej strona prezentuje się – łagodnie rzecz ujmując – biednie, ale mając w pamięci jak wyglądała na początku a jak później rozwinęła się oficjalna witryna poświęcona Myst IV: Revelation, możemy być dobrej myśli.

Garść szczegółów na temat piątej odsłony serii Myst

Krystian Smoszna, 13 stycznia 2005, 09:47

„Myst to więcej niż gra – jest to doświadczenie a w wielu przypadkach, także styl życia” – takimi oto słowy skomentował fakt prac nad kolejną częścią gry legendy Laurent Detoc, szef północnoamerykańskiego oddziału Ubi Soft. Firma postanowiła oficjalnie ogłosić zapowiedź programu, wydając tradycyjne oświadczenie prasowe.

Piąty Myst w produkcji!

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2005, 08:25

Niezła sprzedaż gry Myst IV: Revelation, przyzwoite recenzje otrzymane w specjalistycznych magazynach (81% według GameRankings) oraz pozytywne opinie fanów sprawiły, że firmy Cyan Worlds oraz Ubi Soft postanowiły pójść za ciosem i rozpocząć pracę nad kolejną częścią sagi.

Myst – powspominajmy... cz. 3
Myst – powspominajmy... cz. 3

Void, 26 listopada 2004, 10:44

I znów kazano nam czekać całe długie cztery lata, aż na sklepowych półkach zagościła trzecia część Mysta, tym razem z podtytułem „Exile”. Początkowo gry miało w ogóle nie być. Mimo oszałamiającego sukcesu na całym świecie, bracia Millerowie nie wykazywali chęci, by kontynuować przygody Atrusa i jego rodziny...

Myst zadebiutuje w galerii

Krystian Smoszna, 9 września 2004, 13:14

Promować gry można na różne sposoby, uwzględniając te tradycyjne (reklama w prasie, telewizji a nawet kinach) jak i te mniej konwencjonalne. Na absolutnie nowatorski pomysł wpadła firma Ubi Soft, która zawarła umowę z londyńską galerią Country Hall. W ciągu trzech dni (17-19 września), w tej ostatniej zostanie zaprezentowana wystawa szkicy, zdjęć oraz innych materiałów graficznych, które posłużyły do powstania gier z serii Myst.

Vikings vs. Pirates nowym dziełem ojców cyklu Myst?

eLKaeR, 13 marca 2004, 12:32

Od blisko dwóch tygodni w Polsce można legalnie nabyć grę przygodowo-logiczną o nazwie Uru: Ages Beyond Myst, kosztującą 119,90 PLN i dystrybuowaną przez firmę Cenega Poland. Czwartą część kultowej serii Myst stworzyli pracownicy studia Cyan Worlds, którzy prawdopodobnie przygotowują obecnie następny produkt elektroniczno-rozrywkowy.

10 rocznica serii Myst

Kull, 28 września 2003, 12:23

Dokładnie 24 września minęła dziesiąta rocznica wydania pierwszej gry z cykl Myst. Na tą okazję zespół Cyan Worlds, Inc. opublikował na łamach serwisu urulive.ubi.com pierwszy rozdział wydanej w 1994 roku książki pt. „Myst: The Book of Atrus”. Prawdziwym jednak solenizantem jest Ryan Miller – twórca serii gier i autor powieści.

Ubi Soft i seria Myst - związani do 2008 roku

Łosiu, 9 października 2002, 08:52

Znany wydawca, firma Ubi Soft zawarła umowę z firmą Cyan Worlds, na mocy której do 2008 roku będzie wyłącznym, ogólnoświatowym wydawcą gier z serii Myst, w tym też tworzonego obecnie MMO - Myst Online. Nie można nie powiedzieć, iż jest to intratne porozumienie, bowiem gry z tej serii sprzedały się łącznie w ponad 11 milionach egzemplarzy na całym świecie (ostania część Myst 3: Exile w ponad milionie egzemplarzy).