Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Journeyman Project 3: Legacy of Time (PC)

The Journeyman Project 3: Legacy of Time PC

The Journeyman Project 3: Legacy of Time to ostatnia część przygód Gage'a Blackwooda i Agencji Ochrony Czasu. Rozgrywkę znów obserwujemy w pierwszej osobie, a koncentruje się ona na zwiedzaniu lokacji i rozwiązywaniu zagadek. W tej odsłonie cyklu trafiamy m.in.

Przygodowe | FPP | elementy logiczne | eksploracyjne

PC Windows
Okładka The Journeyman Project 3: Legacy of Time (PC)

producent: Presto Studios

wydawca PL: Mirage Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15stycznia1998

15stycznia1998

pudełko PL

The Journeyman Project 3: Legacy of Time to trzecia pełnoprawna odsłona osadzonego w realiach science-fiction cyklu pierwszoosobowych gier przygodowych, zapoczątkowanego w 1992 roku na komputerach Macintosh. Tytuł ukazał się nakładem firmy Red Orb Entertainment, a za jego powstanie odpowiadają twórcy dwóch poprzednich odsłon – ekipa Presto Studios. Opisywana produkcja wieńczy całą serię The Journeyman Project, poruszającą tematykę podróży w czasie oraz związanych z nimi konsekwencji.

Fabuła

Fabuła The Journeyman Project 3: Legacy of Time stanowi kontynuację wątków z dwóch poprzednich częściach cyklu. Na skutek przedstawionych tam wydarzeń, podróże w czasie zostały całkowicie zakazane, zaś Agencję Ochrony Czasu zamknięto. Niestety protagonista cyklu, były agent Gage Blackwood nadal zmuszony jest zmagać się z konsekwencjami swojej przeszłości. W grze powraca bowiem ponownie główna antagonistka bohatera, znana pod kryptonimem Agent 3, która po raz kolejny wywołuje poważne zaburzenia w strukturze czasu.

W pogoni za swym nemezis, Blackwood odkrywa też, że w stronę Ziemi podąża agresywna, obca rasa, poszukująca na błękitnej planecie tytułowego artefaktu, znanego pod nazwą Legacy of Time. Ponownie łącząc siły ze sztuczną inteligencją o imieniu Artur, były agent TSA odwiedza kolejne mityczne krainy, takie jak Atlantyda, El Dorado czy Shangri La, aby odnaleźć wszystkie fragmenty artefaktu, zanim wpadną one w ręce najeźdźców z komsosu.

Mechanika

Ogólne założenia rozgrywki w The Journeyman Project 3 pozostały niezmienione, a zabawa koncentruje się głównie na eksploracji kolejnych, trójwymiarowych lokacji, zbieraniu poszlak i przedmiotów oraz rozwiązywaniu zróżnicowanych zagadek logicznych. Po raz pierwszy w historii serii pojawia się też możliwość prowadzenia dialogów oraz wchodzenia w rozmaite interakcje z postaciami niezależnymi. Akcję obserwujemy ponownie z perspektywy głównego bohatera, jednak w odróżnieniu od poprzednich części cyklu, tym razem mamy możliwość dowolnego obracania się w promieniu 360 stopni. Dzięki temu zaś wydatnie zwiększyła się swoboda poruszania się bohatera oraz możliwość interakcji z elementami otoczenia.

W grze zrezygnowano całkowicie z systemu tzw. bio-chipów, których przydatność we wcześniejszych odsłonach przygód Gage’a Blackwooda była jednym z najczęściej krytykowanych elementów rozgrywki. Zupełną nowość stanowi zaś unikalny kombinezon o nazwie Chameleon Suit, dzięki któremu nasz protagonista ma możliwość skanowania napotykanych postaci, a następnie przybierania ich wyglądu. Umiejętność ta w znaczący sposób wpłynęła na mechanikę rozgrywki, gdyż Blackwood nie musi już unikać rozpoznania, zamiast tego wcielając się w jedną z osiemnastu różnych i nie budzących podejrzeń postaci. Podobnie jak w The Journeyman Project 2, podczas zabawy towarzyszy nam sztuczna inteligencja, która integrując się ze skafandrem bohatera dostarcza mu szeregu przydatnych wskazówek.

Kwestie techniczne

Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii komputerowej, The Journeyman Project 3: Legacy of Time przyniosło ze sobą istotną liczbę nowości technicznych, począwszy od wspomnianej wyżej możliwości płynnego obrotu o 360 stopni, poprzez uproszczony i gruntownie przemodelowany interfejs gry, aż po wyraźne zwiększenie okienka akcji, które w tej odsłonie rozciągnięte zostało na całą szerokość ekranu. Istotnej poprawy doznała też warstwa wizualna gry, odznaczająca się znacznie większą liczbą szczegółów, płynniejszą animacją oraz jeszcze większą ilością wysokiej jakości sekwencji filmowych z udziałem żywych aktorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Journeyman Project 3: Legacy of Time

odpowiednia dla każdego wieku