Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Iron Gate Studio

Firma producent

Niezależne szwedzkie studio deweloperskie z siedzibą w mieście Skövde. Firma została założona przez Richarda Svenssona i Henrika Törnqvista (byłych pracowników Pieces Interactive), a jej debiutancki projekt – survivalowa gra akcji pod tytułem Valheim – stał się hitem Wczesnego dostępu na platformie Steam.

Historia

Iron Gate Studio oficjalnie rozpoczęło działalność w kwietniu 2019 roku. Firma z siedzibą w parku naukowym w szwedzkim mieście Skövde została założona przez Richarda Svenssona i Henrika Törnqvista, którzy wcześniej pracowali między innymi w studiu Pieces Interactive (Törnqvist pełnił tam m.in. funkcję dyrektora kreatywnego dwóch rozszerzeń do gry Titan Quest: Anniversary Edition). Nad debiutanckim projektem zespołu Svensson pracował wówczas od ponad roku.

Valheim, bo takie miano nosiła owa produkcja, to survivalowa gra akcji stworzona z myślą o zabawie w trybie multiplayer. Tytuł, który przenosił graczy do uniwersum inspirowanego mitologią nordycką, zadebiutował we Wczesnym dostępie na platformie Steam 2 lutego 2021 roku. Pozycja doczekała się bardzo ciepłego przyjęcia ze strony graczy i błyskawicznie zyskiwała na popularności. Po sześciu dniach sprzedaży tytuł mógł się pochwalić pierwszym miejscem na steamowej liście sprzedaży i rekordową liczbą ponad 130 tysięcy graczy bawiących się w nim jednocześnie. Nic zatem dziwnego że twórcy ochoczo zabrali się do pracy nad rozbudową swojego projektu i chętnie dzielili się z fanami swoimi planami na przyszłość; do końca 2021 roku produkcja miała otrzymać co najmniej trzy duże aktualizacje.


Iron Gate Studio: wyprodukowane gry

Valheim

Valheim (PC)

Gry w produkcji i planach

Valheim PC2022

Wydawcy gier Iron Gate Studio

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Iron Gate Studio:


Coffee Stain Publishing