Johnny Silverhand żyje, a cała historia z konstruktem to oszustwo? Tak zdaje się sugerować jedna z notatek, którą możemy znaleźć w grze. Pytanie tylko, czy jej autorem naprawdę jest Johnny?
Cyberpunk 2077 ma już prawie 3 lata. Gra zadebiutowała 10 grudnia 2020 roku i choć początkowo zaliczyła dosyć nieudany start, to liczne działania deweloperów sprawiły, że nie dość, że ostatnio otrzymaliśmy bogatą wersję 2.0, to jeszcze na rynku zadebiutowało rozszerzenie Phantom Liberty.
Jednak tytuł potrafił zaskoczyć graczy od samego początku. Czy to niebanalną fabułą, postaciami, a także mnóstwem nawiąząń. Te zaś odnosiły się do innych tytułów popkultury oraz znanych memów. Ostatnio jeden z graczy odkrył maila, którego treść od razu skojarzy wam się z pewnym internetowym oszustwem.
Użytkownik Reddita pochwalił się społeczności swoim nietypowym znaleziskiem – mailem rzekomo napisanym przez samego Johnny’ego Silverhanda.
Poniżej prezentujemy przetłumaczoną wersję, oczywiście z odpowiednimi błędami.
Witaj drogi użytkowniku!
Tutaj Johnnny Silverhand. Ja piszę dla ciebie z ukrycia – nie umarłem. Leczę chorobę promienną i ukrywam się przed Arasaką od 50 lat czasu. Attak na Wieżę Arasaki bardzo dobry, kradzież 100 milionów eurodolarów wielki sukces. Teraz chciałbym odbudować Dom Opieki dla Legend Night City w tajnej lokalizacji, ale w Nicaragui. Eurodollary ukryłem w bezpiecznym koncie bankowym, ale nie mogę ich podjąć będąc w ukryciu. Pomóż mi je podjąć a 50% później jest całe dla ciebie! Gwarantuję! Każda godzina ważna, nie opóźniaj! Odpisz jeśli zainteresowany, wielka prośba.
Sięganie po gwiazdy nie jest złe.
Czekam, wszystkiego dobrego i p******* Arasakę.
Twój Johnny
Tego typu mail to nic innego jak nawiązanie do historii Nigeryjskiego Księcia – internetowego scamu, który miał za zadanie wyłudzać pieniądze od ludzi pod pretekstem pomocy bogatemu i wpływowemu człowiekowi, który w zamian za otrzymaną pomoc miał odpowiednio wynagrodzić oszukiwanego.
Ta wiadomość to kolejny dowód na to, że warto czytać otrzymywane podczas rozgrywki maile, gdyż możemy znaleźć dużo ciekawych smaczków, skrzętnie ukrytych przez twórców.
Tym samym nie można dziwić się innym graczom, którzy odkrycie autora wątku przyjęli z wielkim entuzjazmem i z humorem postanowili skomentować prośbę „Johnny’ego”.
"P******* Arasakę"?
Tak, to definitywnie Johnny
– IamMattnificent
Zgadzam się, też byłem sceptyczny do tego momentu. To prawie jak ten książę, z którym rozmawiałem. Lepiej zdobędę dla niego te karty podarunkowe
– Over_aged
Hej, tu Keanu Reeves, chcę dziś zjeść smaczny posiłek, ale zapomniałem portfela. Proszę, wyślij mi 20 dolarów, abym mógł zjeść smaczny posiłek i nie umrzeć z rozczarowania.
Potrzebujesz dowodu, że to ja?
– DDzxy
Tego typu wiadomość nie jest jednak jedyna. Jak zaznaczają gracze, podczas rozgrywki w Cyberpunka, na skrzynkę mailową V trafia naprawdę dużo zabawnego spamu, który warto sprawdzić samemu. A wy? Pomożecie Johnny’emu?
Dziękujemy za przeczytanie artykułu.
Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google
GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic
7

Autor: Michał Serwicki
Niedoszły fizyk, który został dziennikarzem. Współpracę z GRYOnline.pl nawiązał jesienią 2021 roku. W pracy dziennikarskiej lubi rolę człowieka orkiestry i sam podejmuje się różnych tematów i zagadnień. Gry towarzyszą mu od dzieciństwa. Wychował się na Heroes III, a w przerwach od budowania kapitolu przechodził kolejne generacje Pokémonów, zarywając noce z handheldami. W grach ceni przede wszystkim dobrą historię oraz emocje. Obok wirtualnej rozrywki, grywa w fabularne gry RPG, gdzie jako mistrz gry prowadzi przygody w licznych systemach, na czele z Dungeons & Dragons. Czas wolny od gier spędza przy komiksach Marvela i DC Comics. Jest wielkim fanem twórczości Stephena Kinga i sam próbuje swoich sił w pisaniu.