Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami

Po kocich transformacjach przyszła pora na sprawdzenie, jak wyglądaliby bohaterowie serii Wiedźmin, Metal Gear, Assassin's Creed i Tomb Raider jako klocki LEGO.

Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami
Źródło fot. Midjourney AI.
i

Mało co w ostatnich latach dało internautom tyle zabawy, co algorytmy sztucznej inteligencji do tworzenia grafiki. DALL-E i inne generatory AI trafiły na bardzo podatny grunt, co raczej nie dziwi. W końcu jak inaczej w prosty sposób pokazać bohaterów gier wideo jako postacie z klocków LEGO?

Jeśli przeglądaliście kiedyś projekty prezentowane w ramach inicjatywy LEGO Ideas, zapewne nie raz i nie dwa natknęliście się na pomysły inspirowane grami wideo. Jednakże zwykle wymagają one sporo czasu, a czasem nawet zabawy z malowaniem figurek.

Nawet tworzenie cyfrowych renderów w programie graficznym nie zawsze ułatwia sprawę. Nie mówiąc już o tym, że mało których z tych zestawów ma szansę na realizację w formie oficjalnego produktu (aczkolwiek nie jest to niemożliwe w każdym przypadku).

Tu z pomocą przychodzą generatory obrazów pokroju Midjourney AI. Tak choćby wyglądają Geralt z Rivii z serii Wiedźmin oraz Solid Snake z cyklu Metal Gear.

Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami - ilustracja #1

Geralt i Solid Snake na starość nabrali kantów.Źródło: Midjourney.

Niestety, klocki LEGO zdają się stwarzać sporo problemów sztucznej inteligencji. Niektóre projekty „autorstwa” AI wypadają, nie wdając się w szczegóły, bardzo biednie (lub wręcz pokracznie; nie pytajcie o antropomorficzne misie, torbacze i inne zwierzaki).

Agent 47 z Hitmana jako tako się broni. Jednakże sposób, w jaki Midjourney zdecydowało się zaprezentować jego łysinę, raczej nie ma szans na realizację przez LEGO lub nawet fanów (na marginesie: tak, można kupić nieoficjalną „łysinę” dla postaci z klocków). Hełm Isaaca Clarke’a z Dead Space zapewne też, choć z innych powodów.

Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami - ilustracja #2

Nie taką łysinę widzimy u figurek z klocków LEGO…Źródło: Midjourney.

Czasem można tez mieć wątpliwości co do rozpoznawalności figurki. Skrytobójca z Assassin’s Creed raczej nikogo nie zmyli wyglądem, a i Gordona Freemana z Half-Life’a można chyba poznać na pierwszy rzut oka. Jednakże w przypadku Lary Croft chyba nawet najwięksi fani Tomb Raidera nie rozpoznaliby swojej ulubienicy bez kontekstu.

Geralt, Lara Croft i inne postacie jako ludziki LEGO, te modele byłyby hitami - ilustracja #3

Kto rozpozna kanciastą Larę Craft po takim stroju?Źródło: Midjourney.

Mimo to zapewne każda taka figurka – choćby ledwie podobna do pierwowzoru – przyciągnęłaby uwagę fanów.

Więcej na temat:   Różności   klocki LEGO

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
2

Potrzeba było książki, by wyjaśnić najgłupszą scenę ze Star Wars Jedi: Fallen Order

Premiera Star Wars Jedi: Survivor zbliża się wielkimi krokami. Jednakże najnowsza książka wyjaśnia wiele ciekawostek z poprzedniej odsłony gry, w tym pewną specyficzną cutscenkę.

Potrzeba było książki, by wyjaśnić najgłupszą scenę ze Star Wars Jedi: Fallen Order

LEGO Rivendell trafiło do recenzentów, zestaw skrywa wiele easter egggów

Po miesiącu od zapowiedzi, najbardziej imponujący zestaw LEGO ze świata Tolkiena trafił do sklepów. Fani są zachwyceni, a niektórzy już znajdują easter eggi.

LEGO Rivendell trafiło do recenzentów, zestaw skrywa wiele easter egggów

Masakra graczy w Diablo 4. Rzeźnik pojawia się znikąd i jest nie do pokonania

Powrót ikonicznego Rzeźnika w Diablo 4 robi wrażenie. Jak twierdzą gracze, demon jest nie do pokonania.

Masakra graczy w Diablo 4. Rzeźnik pojawia się znikąd i jest nie do pokonania