Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Napoleon: Total War - poradnik do gry

Napoleon: Total War - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Na morzu | Mapa kampanii w Napoleon Total War poradnik Napoleon: Total War

Na morzu

Okrętów dotyczą podobne reguły, co wojsk lądowych - gdy statki znajdują się wzajemnie w swoich strefach oddziaływań, będą się wspierać w wypadku ataku. Mogą one także blokować drogę innym statkom, oraz prowadzić rabunki na szlakach handlowych. Piractwo morskie może być źródłem przyzwoitych dochodów, ale najlepiej jest prowadzić takie działania swoją flotą niejako "przy okazji", gdyż wroga aktywność na morzach jest z reguły duża i pozostawianie jednego statku na szlaku handlowym może doprowadzić do tego, że szybko zostanie zaatakowany i zatopiony przez wrogą flotę, zanim zdąży zgarnąć choć trochę pieniędzy z szabrownictwa.

Okręty po stoczonej bitwie są w stanie uzupełnić załogę, ale nie da się ich naprawić bez zawinięcia do portu - Na morzu | Mapa kampanii w Napoleon Total War - Napoleon: Total War - poradnik do gry

Okręty po stoczonej bitwie są w stanie uzupełnić załogę, ale nie da się ich naprawić bez zawinięcia do portu. Tam uzupełnione zostaną zniszczone działa oraz zostanie załatany kadłub. Korzystanie z portów ma jeszcze jedną przydatną cechę - umożliwia wyładunek wojsk transportowanych na statkach szybciej, niż gdzieś na wybrzeżu (jednostki mogą w tej samej turze przejść od portu jeszcze kawałek drogi).

Na obrzeżach mapy znajdziesz punkty oznaczone symbolem kotwicy w kółku. Są to węzły handlowe. Wpłynięcie na któryś z nich rozpoczyna handel egzotycznymi towarami z obsługiwaną kolonią. Im więcej statków w węźle tym lepiej, lecz nie przekłada się to wprost proporcjonalnie na zwiększenie dochodów. Jeżeli jeden okręt zarabia w węźle 500 jednostek monetarnych, to dwa zarobią od 501 do 999 jednostek.

Pieniądze płynące z takiej działalności uzależnione są w dużej mierze od Twoich umów handlowych - im więcej umów handlowych z krajami europejskimi, tym więcej pieniędzy wpłynie do Twojego skarbca - Na morzu | Mapa kampanii w Napoleon Total War - Napoleon: Total War - poradnik do gry

Pieniądze płynące z takiej działalności uzależnione są w dużej mierze od Twoich umów handlowych - im więcej umów handlowych z krajami europejskimi, tym więcej pieniędzy wpłynie do Twojego skarbca.