Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Heroes of Might & Magic III: The Restoration of Erathia - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Heroes of Might & Magic III: The Restoration of Erathia - poradnik do gry

Heroes of Might & Magic III: The Restoration of Erathia - poradnik do gry

Wprowadzenie

Już wówczas, gdy światło dzienne ujrzała pierwsza część Herosów, było wiadomo, że będzie to ogromny hit. Kilka lat po jej premierze znów dane nam jest sprawdzić własne umiejętności w drugiej części. Doszły nowe miasta, nowi bohaterowie oraz, przede wszystkim, nowe kreatury, z których pomocą można było niszczyć przeciwników. W oczekiwaniu na następną część powstał jeszcze dodatek, Price of Loyalty. Jednak autorzy chcąc kontynuować serię zrealizowali nową, trzecią część. Zmieniono znacznie grafikę (z 8 na 16 bitową), zwiększono rozdzielczość (z 640x480 na 800x600) oraz dodano, tradycyjnie już, mnóstwo nowych kreatur, bohaterów i miast. Powstały też nowe dodatki: Armageddon's Blade oraz Shadow of Death. Czekanie na czwartą część (która jest aktualnie w produkcji) programiści z New World Computing postanowili umilić nam jeszcze czterema częściami Heroes Chronicles. Tak więc seria Heroes of Might & Magic jest naprawdę ogromna, a to na pewno jeszcze nie koniec zabawy.

Na pewno zetknęliście się kiedyś z tytułem Might & Magic. Brzmi podobnie, nieprawdaż? I nie tylko tytuł jest analogiczny, także fabuła. Tylko że ta gra nie jest turową strategią jak HoMM, tylko eRPeGiem dającym możliwość grania z perspektywy pierwszej osoby. Obie doskonałe produkcje NWC łączy ten sam magiczny świat. No tak, ale co w nim takiego wspaniałego - zapytacie. Otóż to, że nie znam ani jednej osoby, która nie grałaby w herosów. Każdy, kto się z nimi zetknął, przesiedział przy nich przynajmniej kilkanaście godzin, a są tacy co siedzieli całymi nocami. Gra stwarza wspaniały klimat, który nie pozwala odejść ani na chwilę od komputera, nawet osobom które nie lubią strategii. Już te kilka słów winny wyjaśnić, dlaczego tak zachwalam tą grę. Niniejszy poradnik będzie swego rodzaju encyklopedią: znajdziecie w nim opisy artefaktów, czarów, miast oraz oczywiście tytułowych herosów. Zapraszam więc do lektury oraz, przede wszystkim, do grania.

P.S. Wielkie dzięki dla Lorda Fury za pomoc w tworzeniu niniejszego poradnika.

P o d s t a w y

Seria Heroes of Might & Magic to specyficzne światy, zamieszkałe przez najróżniejsze stwory i rządzące się własnymi prawami. Aby tutaj przetrwać trzeba tworzyć wojska, dzięki którym możliwa stanie się eksploracja mapy i odnalezienie wrogich miast, podczas gdy my rozbudowujemy własne. Kiedy już będziemy gotowi na potyczkę składamy własną armię aby z pieśnią na ustach ruszyć do ataku. Tak ogólnie można przedstawić sposób rozgrywki w większości misji zawartych w grze. Jednak, jak się wkrótce okaże, nie jest tak łatwo jak może się wydawać po przeczytaniu powyższego tekstu.

Podstawą naszej egzystencji jest zdobycie własnego miasta, które należy jak najszybciej rozbudować - Heroes of Might & Magic III: The Restoration of Erathia - poradnik do gry

Podstawą naszej egzystencji jest zdobycie własnego miasta, które należy jak najszybciej rozbudować. Aby to wykonać, potrzebne będą specyficzne surowce oraz złoto. Wszystko to można znaleźć leżące swobodnie na mapie lub przejąć kopalnie produkującą codziennie określoną ich ilość. Owe surowce dzielą się na: dwa zwykłe (Wood, Ore), cztery cenne (Gems, Sulfur, Crystals i Mercury) oraz złoto (Gold). Pojedyncza kopalnia przynosi na dzień: 2 zwykłe lub 1 cenny lub 1000 złota. Dodatkowo możemy używać różnych artefaktów oraz budowli (każde miasto daje normalnie 500, z Town Hall - 1000, City Hall - 2000, a z Capitol, który gracz może mieć tylko jeden, aż 4000 złota). Kiedy zadbamy o zaplecze finansowe oraz przygotujemy odpowiednią ilość zapasów cały czas penetrując mapę należy zbudować w jak najkrótszym czasie potężną armię.

Jako że mapy, na których przyjdzie się nam zmagać, są przepełnione różnymi kreaturami (które mogą się czasami do nas przyłączyć), trzeba jak najszybciej stworzyć własną armię, której dowództwo powierzymy jednemu z herosów. Będzie można z jego pomocą zdobyć podczas walki jakiś cenny przedmiot czy przejąć jedną z kopalń. Jeśli oprócz nas na mapie znajduje się jakiś przeciwnik, to na pewno szybko się o tym przekonamy. Jednak w większości wypadków (na wysokim poziomie trudności) pokonanie go będzie wymagało użycia odpowiedniej strategii (trzeba wziąć pod uwagę plusy i minusy jednostek, teren na którym toczyć się będzie pojedynek, itp.). Jednak główną zasadą, której należy się trzymać to przewaga liczebna nad wrogiem, co w połączeniu z bohaterem znającym doskonale sztuki magiczne, zwiększy diametralnie szanse na zwycięstwo.

Informacje o Heroes of Might & Magic III: The Restoration of Erathia - poradnik do gry

Autor : Piotr Zodiac Szczerbowski

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 19, ilustracje: 519 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Heroes of Might & Magic III: The Restoration of Erathia - poradnik do gry