Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Heroes of Might & Magic III: The Restoration of Erathia - poradnik do gry

Heroes of Might & Magic III: The Restoration of Erathia - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Miasta w Heroes of Might & Magic III The Restoration of Erathia poradnik Heroes of Might & Magic III: The Restoration of Erathia

Jako swoją stolicę możemy wybrać jedno z dziewięciu miast: Rampart, Dungeon, Fortress, Inferno, Necropolis, Stronghold, Tower, Castle oraz po zainstalowaniu dodatku Armageddon's Blade także i Conflux. Różnią się one praktycznie wszystkimi, składającymi się na klimatyczną całość elementami - mają swoich specyficznych mieszkańców, którzy wykazują się różnymi umiejętnościami i specjalizacjami bohaterów oraz wymagają do wznoszenia lepszych budowli odmiennych surowców. Natomiast upodabnia je występowanie kilku podobnych budynków (jak port, zamek czy tawerna). Oczywiście każda z takich budowli wygląda inaczej w zamku niż np. w podziemiach. Można z tego oczywiście wywnioskować, iż wybór odpowiedniego miasta będzie miał wpływ na nasze ewentualne zwycięstwo lub porażkę. Należy się przy tym kierować głównie własnymi doświadczeniami, a nie czyjąś wskazówką (nawet moją). Na przykład: jeśli ktoś powie że najlepsze jest Necropolis (tak uważam właśnie ja) to nie znaczy wcale, że każdy będzie preferował tę oto metropolię. Przy opisie miast kierowałem się głównie statystykami, a krótki komentarz zamieściłem głównie dla graczy nie mających jeszcze styczności z herosami, tak aby mieli o nich jakieś wyobrażenie.

Kilka słów na temat jednostek i bohaterów. Co ostatni są przypisani do konkretnego miasta i poza kilkoma stojącymi samotnie budowlami na danej mapie nie można ich nigdzie indziej wynająć. Każda napotkana w grze kreatura (i tutaj są wyjątki: Azure, Fearie, Crystal i Rust Dragons oraz Diamond i Gold Golem, Troll, Mummy, Nomad, Boar, Rogue, Halfling, Peasant, Enchanter i Sharpshooter) żyje po prostu w jednej metropolii i razem ze swoimi kompanami spędza w niej cały wolny czas, wyruszając w razie potrzeby pod wodzą herosa na wojnę. To właśnie oni stanowią trzon naszej armii i bez ich pomocy gra po prostu nie ma sensu. Każdy taki rekrut dysponuje kilkoma cechami opisującymi jego bojowe możliwości: attack (atak), defense (obrona), health (zdrowie), damage (obrażenia) oraz speed (szybkość). Dodatkowo w mieście podana jest ilość złota oraz ewentualnie jakiegoś kruszcu potrzebnego by przyłączyć rekruta do swojej armii. Poza tym każda jednostka ma w grze swój wzmocniony odpowiednik, możliwy do wynajęcia po ulepszeniu budowli, w której żyje. Należy z tego jak najczęściej korzystać, ponieważ ulepszona wersja potrafi przeważnie znacznie więcej. Czasami jest to zwiększenie jej podstawowych atrybutów, czasami dodanie jakiejś umiejętności - w każdym razie jest to najlepszy i najtańszy sposób na wzmocnienie własnej armii. Lepsze to niż kupno nowego rekruta. A tych także nie zawsze jest pod dostatkiem.