Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Severance: Blade of Darkness - poradnik do gry

Severance: Blade of Darkness - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Severance: Blade of Darkness - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016

W Severance: Blade of Darkness trudno zakochać się od pierwszego wejrzenia - Severance: Blade of Darkness - poradnik do gry

Wprowadzenie

W Severance: Blade of Darkness trudno "zakochać się od pierwszego wejrzenia". Świetna grafika, tekstury w wysokiej rozdzielczości. Tylko że sterowanie postacią na początku może przyprawić o ból głowy. Nie zabraknie także problemów technicznych - wszak zastosowany w grze engine jest bardzo wymagający i do spokojnej gry potrzeba silnego sprzętu. Sytuację poprawia trochę dodatkowy raster OpenGL, co jest szczególnie zauważalne na kartach nVidii. Kiedy go zainstalujesz w menu startowym gry, będzie można wybrać nowy tryb (wspomniany OpenGL) i ustawić dla niego poszczególne opcje. Jednak i tu nie ma róży bez kolców - podczas gry wiele razy natknąłem się na silną mgłę, która zasłaniała wszystkie obiekty dookoła. Wtedy pomagało tylko powrotne przełączenie się w tych miejscach na Direct3D.

Dlaczego więc napisałem poradnik do gry pozornie tak niedopracowanej? Otóż jeśli już zaczniecie w nią grać, wielki świat, który jeden z czterech herosów będzie miał za zadanie uratować (już chyba nie mają co wymyślać!), stanie przed wami otworem. Pierwsza sprawa - lokacje, czyli poziomy. Mimo, że tak naprawdę wcale nie są duże, to ich projekt jest tak wykonany, że gracz ma wrażenie, iż porusza się po monumentalnych budowlach z bezkresnymi korytarzami-labiryntami. Otóż mogę podać przykład: idziesz do przodu, aż tu nagle rozwidlenie. Z lewej strony duża sala z kilkoma przeciwnikami a z prawej korytarz, widoczny tylko do pierwszego zakrętu. Zastanawiasz się chwilę co wybrać i w końcu ruszasz, dajmy na to korytarzem. Przechodząc kolejne zakręty i pomieszczania trafiasz w końcu na zamknięte drzwi. I co? Musisz iść z powrotem do dużej sali, odnaleźć tam klucz i wrócić z nim do owych drzwi. To sprawia że gra trwa w BoD znacznie dłużej niż w innych podobnego typu produkcjach.

Niniejszy poradnik opisuje dokładne przejście gry rycerzem, ale zawiera także pierwsze plansze dla reszty wojowników. Wszystkie mapy, od drugiej włącznie, są dla nich identyczne i dlatego będą właściwe dla każdego bohatera. Może się czasami zdarzyć, że podczas gry innym bohaterem niż Sargon, natkniesz się na broń różną od tej opisanej w solucji, jednak starałem się wyeliminować w miarę możliwości wszystkie takie sytuacje.

Autor Poradnika

Piotr "Zodiac" Szczerbowski


Informacje o Severance: Blade of Darkness - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 25, ilustracje: 104 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Severance: Blade of Darkness - poradnik do gry