Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War poradnik Call of Duty: World at War

Wykwaterowanie

Akcja przenosi się do stolicy hitlerowskich Niemiec, Berlina. Wraz ze swoim nieodłącznym towarzyszem i dowódcą - sierżantem Reznowem - powoli zbliżacie się do budynku parlamentu. Zanim jednak zatkniesz radziecki sztandar na dachu Reichstagu, trzeba przedrzeć się przez zrujnowane miasto, a żołnierze wroga nie zamierzają tanio sprzedać swojej skóry.

1 - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Przejdź przez pierwsze drzwi po lewej i dołącz do oddziału - będziesz świadkiem bezlitosnej egzekucji jednego z żołnierzy wroga (#151) - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Oczyść budynki.

Przejdź przez pierwsze drzwi po lewej i dołącz do oddziału - będziesz świadkiem bezlitosnej egzekucji jednego z żołnierzy wroga (#151). Idź przed siebie. Po krótkiej wędrówce po dachach (#152), znów znajdziesz się we wnętrzu budynku. Poczekaj na swoich kompanów, a następnie zaatakuj grupę hitlerowców (#153). Gdy przeciwnicy zostaną zmiecieni z powierzchni ziemi, ruszaj w dalszą drogę.

2 - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Po krótkim okresie względnego spokoju, znów przyjdzie Ci stoczyć batalię z grupą przeciwników - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Po krótkim okresie względnego spokoju, znów przyjdzie Ci stoczyć batalię z grupą przeciwników. Przed Tobą znajduje się balkon otaczający sporej wielkości hol (#153), w którym szybko pojawią się kolejni wrogowie. Możesz schować się za workami z piaskiem i prowadzić wymianę ognia z tej pozycji, ale lepiej jest zejść na dół przez dziurę w podłodze (#155) w jednym z sąsiadujących pomieszczeń i zaskoczyć przeciwników uderzeniem z flanki (#156).

3 - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Kolejny korytarz chroniony jest przez kaem (#157) - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Kolejny korytarz chroniony jest przez kaem (#157). Zlikwiduj obsługującego karabin Niemca i ruszaj przed siebie. Zejdź po schodach na dół i wraz z kompanami przejdź przez zadymiony korytarz. Dotrzesz w ten sposób do garażu (#158), w którym przebywa kolejna grupa hitlerowców. Zabij ich i wyjdź na zewnątrz.

4 - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Wyjdziesz na ulicę (#159) - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Rusz naprzód ulicą wraz z czołgami.

Wyjdziesz na ulicę (#159). Szybko znajdź schronienie za którąś z osłon i rozpocznij likwidację broniących się tutaj Niemców. Przesuwaj się powoli w kierunku czołgu (#160). Gdy znajdziesz się dostatecznie blisko sojuszniczej maszyny, armia radziecka rozpocznie ofensywę.

5 - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Schowaj się za czołgiem i powoli przesuwaj się wraz z nim do przodu - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Trzymaj się blisko czołgu.

Schowaj się za czołgiem i powoli przesuwaj się wraz z nim do przodu. Wykorzystuj pojazd jako tarczę przed wrogimi pociskami i cały czas zabijaj broniących się hitlerowców. Walka nie potrwa długo. Napór rosyjskich jednostek będzie tak silny, że Niemcy zaczną się wycofywać ze swoich pozycji.

6 - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Czas pozbyć się ocalałych z pogromu Niemców - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Zlikwiduj rannych Niemców.

Czas pozbyć się ocalałych z pogromu Niemców. Ranni żołnierze leżą na ulicy (#161) i wyglądają na gotowych do spotkania ze śmiercią, więc jeśli chcesz dobić wrogów, zrób to. W pobliżu wejścia do stacji berlińskiego metra znajduje się trzech kolejnych hitlerowców (#162), ale Ci chcą się poddać. Reznow nie ma litości dla przeciwników i pozwoli ich zlikwidować. Masz kilka sekund na egzekucję, ale jeśli nie chcesz ich zabijać, nie strzelaj. Co prawda w tym drugim przypadku Niemcy i tak zginą, ale Ty zachowasz się godnie, jak na prawdziwego żołnierza przystało.

Skieruj się do tuneli metra, by uciec przed rakietami!

Po egzekucji hitlerowców dzielnicą wstrząśnie atak rakietowy. Żołnierze podejmą decyzję o schronieniu się w tunelach metra (#163). Jeśli nie chcesz zginąć na ulicach Berlina, pójdź w ich ślady.

7 - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Schody prowadzą do podziemnej stacji kolejowej, która opanowana jest przez wroga - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Przebij się przez metro.

Schody prowadzą do podziemnej stacji kolejowej, która opanowana jest przez wroga. Gra pozwala tu na dokonanie małego wyboru - obiekt można zaatakować z lewej lub z prawej strony, skręcając w odpowiednie tunele. Decyzja ta nie ma jednak większego znaczenia dla poziomu trudności przeprawy. W obu przypadkach musisz przedrzeć się przez całą stację (#164), zabijając wszystkich Niemców.

Wybuchy na powierzchni będą sprawiać, że w tunelach co jakiś czas zgaśnie światło. Wykorzystuj te momenty do likwidacji zdezorientowanych Niemców. Gdy zawieszone pod sufitem lampy znów zaczną działać, przesuwaj się naprzód.

W połowie drogi będziesz zmuszony uporać się z kaemem (#165). Trasa zabarykadowana jest przez worki z piaskiem, dlatego też trzeba obejść przeszkodę, korzystając z sąsiadującego pomieszczenia. W trakcie wędrówki uważaj również na żołnierzy kryjących się w wagonach metra, które stoją obok peronów.

8 - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Gdy wreszcie uda Ci się przedrzeć na drugą stronę peronu, wejdź do jednego z wagonów i skieruj się do zalanego wodą tunelu (#166) - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Spotkaj się z oddziałem.

Gdy wreszcie uda Ci się przedrzeć na drugą stronę peronu, wejdź do jednego z wagonów i skieruj się do zalanego wodą tunelu (#166). Dołącz do swoich towarzyszy i szybko schroń się za barykadą, gdyż w okolicy zaroi się od hitlerowców.

9 - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Sierżant Reznow spróbuje wyważyć drzwi (#167), które pozwolą ominąć zawalone przejście - Wykwaterowanie | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Osłaniaj Reznowa, kiedy będzie otwierał drzwi.

Sierżant Reznow spróbuje wyważyć drzwi (#167), które pozwolą ominąć zawalone przejście. Ty w tym czasie zajmij się osłanianiem swojego dowódcy przed ogniem nieprzyjaciela i strzelaj do przeciwników po drugiej stronie barykady.

W trakcie wymiany ognia w tunelu zrobi się nagle bardzo głośno, a to za sprawą Niemców, którzy zdecydowali się zalać metro wodą. Śmiercionośny żywioł kilka sekund później porwie Ciebie, Twoich wrogów i kompanów. W tym samym momencie misja zakończy się.