Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War poradnik Call of Duty: World at War

Krew i żelazo

Znów przenosimy się na front wschodni. Tym razem po to, aby poszaleć radzieckim czołgiem T-34 i rozwalić ważne dla hitlerowców instalacje. Pierwszym celem w tej misji będą niemieckie działa artyleryjskie. Musisz je zniszczyć, zanim zamienią one Twój pojazd w kupę złomu.

Zanim przejdziemy do właściwego zadania, kilka uwag ogólnych. Twój czołg wyposażony jest w działo i miotacz ognia. Pierwsza broń pomoże Ci zlikwidować pojazdy i wieże strażnicze, natomiast druga ułatwi eksterminację piechoty. Czołg wytrzyma uderzenie kilku wrogich pocisków, ale nie jest niezniszczalny, dla tego w krytycznej sytuacji należy wycofać się i poczekać, aż zregeneruje się pancerz - proces ten odbywa się automatycznie. Sterowanie maszyną jest bardzo proste i w niczym nie różni się od tego, co widziałeś w poprzednich odsłonach cyklu Call of Duty. Jeśli wcześniej nie miałeś okazji zapoznać się z tą serią, poćwicz jazdę zanim przystąpisz do gry.

1 - Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Ruszaj przed siebie, nie zbaczając z głównej drogi (#121) - Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Wyeliminuj wszystkie stanowiska artylerii nieprzyjaciela.

Ruszaj przed siebie, nie zbaczając z głównej drogi (#121). Po krótkiej przejażdżce dotrzesz na olbrzymie pole, gdzie spotkasz pierwsze jednostki przeciwnika. Największe zagrożenie stanowią oczywiście czołgi (#122), dlatego też musisz zająć się nimi w pierwszej kolejności. Atakując jednostki przeciwnika bądź w ciągłym ruchu. Jeśli zatrzymasz się, będziesz łatwiejszym celem dla wrogich pocisków.

2 - Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
W trakcie walki nie można zapominać również o żołnierzach uzbrojonych w wyrzutnie rakiet, którzy stacjonują w okopach, bunkrach (#123) i na wieżach strażniczych (#124) - Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

W trakcie walki nie można zapominać również o żołnierzach uzbrojonych w wyrzutnie rakiet, którzy stacjonują w okopach, bunkrach (#123) i na wieżach strażniczych (#124). Gdy tylko zauważysz takiego delikwenta, zbliż się do niego i upiecz go jak najszybciej za pomocą miotacza ognia. Wrogów z panzerschreckami można również eksterminować z dużej odległości, oddając salwę z działa (w przypadku wież jest to nawet wskazane, gdyż celne trafienie automatycznie burzy konstrukcję). Takie trafienie jest jednak zdecydowanie trudniejsze.

Kiedy na polu bitwy zrobi się w miarę bezpiecznie, zajmij się rozwalaniem stanowisk niemieckiej artylerii (#125). W sumie trzeba unieruchomić cztery działa.

3 - Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Artyleria pozostała wspomnieniem, możesz zatem przejść do kolejnego zadania - Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Udaj się do wieży radiowej.

Artyleria pozostała wspomnieniem, możesz zatem przejść do kolejnego zadania. Drugim celem radzieckiej ofensywy jest wieża radiowa, która znajduje się nieopodal Twojej pozycji. Jedź na północ zgodnie ze wskazaniem kompasu i zniszcz kolejne niemieckie czołgi (#126). W oddali majaczyć będzie metalowy maszt wieży radiowej (#127). Udaj się w jego kierunku.

4 - Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Przed zniszczeniem masztu musisz uporać się z wrogimi czołgami, które przyjadą na ratunek stacji radiowej (#128) - Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Zniszcz wieżę radiową.

Przed zniszczeniem masztu musisz uporać się z wrogimi czołgami, które przyjadą na ratunek stacji radiowej (#128). Przy okazji pozbądź się żołnierzy stacjonujących w okopach - niektórzy z nich mają w rękach wyrzutnie rakiet. Gdy w okolicy nie będzie już jednostek mogących stanowić zagrożenie dla Twojego pojazdu, rozwal wieże strażnicze, a następnie celnie uderz w maszt (#129). Metalowa konstrukcja zawali się w wielkim hukiem.

5 - Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Teraz skieruj się na północny-zachód, gdzie stacjonuje Armia Czerwona (#130) - Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Dołącz do głównej Armii Radzieckiej.

Teraz skieruj się na północny-zachód, gdzie stacjonuje Armia Czerwona (#130). Już po kilkunastu sekundach jazdy natrafisz na silnie chroniony niemiecki bunkier. Szybko zniszcz stacjonujące tu czołgi i pozbądź się żołnierzy wroga. Jeśli będziesz ociągać się z eksterminacją przeciwników, Ci ostatni załatwią Cię bez większych problemów.

6 - Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Omiń bunkier (#131) i zbliż się do drewnianego płotu - Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Omiń bunkier (#131) i zbliż się do drewnianego płotu. W dolinie zauważysz niemieckie jednostki, które chronią dostępu do stacji kolejowej (#132). Finałowe starcie tej misji zapowiada się na bardzo ciężkie i tak jest w rzeczywistości.

Przełam linię Niemców i zajmij stację kolejową.

Dworzec chroniony jest przez kilkanaście czołgów, liczne wieże strażnicze i siedzących w okopach żołnierzy. Frontalny atak przy tak dużej liczbie wrogów to murowane samobójstwo, dlatego bitwę rozpocznij od zmiękczenia obrony poprzez zniszczenie kilku najbliższych jednostek (#133). Nie opuszczaj wzgórza! Gdy zjedziesz na dół, prawdopodobieństwo zlikwidowania Twojego pojazdu wzrośnie w zastraszającym tempie.

7 - Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Mając już kilka czołgów na koncie, zjedź na dół i wyeliminuj pozostałe maszyny, nie zapominając rzecz jasna o wieżach strażniczych - Krew i żelazo | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Mając już kilka czołgów na koncie, zjedź na dół i wyeliminuj pozostałe maszyny, nie zapominając rzecz jasna o wieżach strażniczych. Kiedy niemieckie wojsko przejdzie już do historii, zbliż się do budynku stacji, omijając betonowe bariery (#134). Misja zostanie zakończona sukcesem, a Ty i sierżant Reznow, wyruszycie pociągiem do Berlina.