Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 2 - poradnik do gry

Far Cry 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poradnik do gry - Porady ogólne do Far Cry 2 poradnik Far Cry 2

Porady ogólne

Jak najszybciej postaraj się zakupić kamuflaż. Jest to najdroższy przedmiot w całej grze (45 diamentów), jednakże jego wartość jest nie do przecenienia. Szczególnie przydatny on jest w wysokiej trawie, w której skryć się bezpiecznie możesz nawet zaledwie o kilka kroków od nieprzyjaciół. Ważne jednak jest, abyś się wtedy nie poruszał i nie wstawał, gdyż wtedy z pewnością zostaniesz dostrzeżony. Kamuflaż najbardziej przydatny jest w połączeniu z bronią wyposażoną w tłumik. Po jego zakupie jest on używany automatycznie.

Po niedługim okresie gry zobaczysz, że niezwykle przydatne staną się pojemniki do przechowywania uzbrojenia. Po włożeniu do nich danego rodzaju broni będzie on dostępny w każdej kryjówce.

Nasza postać już od samego początku gry jest chora na malarię. Choroba wpływa przede wszystkim na szybkość męczenia się postaci podczas biegu. Aby pozbyć się jej objawów, postać musi co jakiś czas łykać specjalne tabletki. Niestety, nie są one ogólnodostępne, a dostep do nich istnieje tylko poprzez wykonywanie misji dla frakcji Podziemia. Polegają one na wożeniu dokumentów we wskazane miejsca, skąd od uchodźców otrzymujemy niezbędne pigułki. Jeżeli przez dłuższy czas nie weźmiesz tabletki, postać zemdleje i obudzi się w mieście. Może się to zdarzyć nawet w środku wykonywanej misji, tak więc bardzo ważne jest, żeby mieć stały zapas lekarstwa.

W miarę jak broń się zużywa, coraz częściej będą się zdarzać jej zacięcia. Staraj się więc inwestować diamenty w ulepszanie jej niezawodności.

Wyuczona umiejętność naprawy silnika pozwala na znaczne sprawniejsze naprawienie go. Oczywiście dotyczy to tylko tych pojazdów, których umiejętność naprawy wykupiliśmy.

W dużych miastach można znaleźć kilka walizek z diamentami. W Leboa-Sako są one jednak umieszczone w chronionych, czerwonych strefach, tak więc ich zdobycie będzie wymagało bądź sporej cierpliwości i umiejętności skradania się, bądź też wzięcia sobie na głowę sił z całego miasta. Istniej jednak sposób na bezproblemowe zdobycie tych walizek bez narażania się na niepotrzebną walkę. Kiedy pod koniec pierwszego aktu otrzymasz od dziennikarza informacje o konieczności pomocy księdzu lub przyjaciołom w barze Mike'a, zanim to uczynisz przeszukaj Palę. Będzie ona całkowicie opustoszała.

Jeżeli chcesz mieć szybszy dostęp do potężniejszych broni, warto przyjmować zlecenia od właścicieli sklepów z uzbrojeniem i atakować wskazywane przez nich konwoje. Poniżej znajdują się tabelki opisujące który atak na konwój co odblokowuje.

Leboa-Sako

Konwój 1

Konwój 2

Konwój 3

Konwój 4

Star .45

AK-47

SPAS-12

Dragunov SVD

Pistolet sygnałowy

MAC-10

MP-5 z tłumikiem

RPG-7

Makarov z tłumikiem

PKM

LPO-50

Dart Rifle

Bowa-Seko

Konwój 1

Konwój 2

Konwój 3

Konwój 4

Wyrzutnia granatów M-79

AR-16

AS50

USAS-12

M-249 SAW

Moździerz Typ 63

MGL-140

Wyrzutnia rakiet Carl G

Akt III rozgrywany jest niemal całkowicie liniowo. Niemal, bowiem w zależności od okoliczności mogą zmieniać się osoby dające zlecenia na wykonywanie zadań. We wszystkich nich (poza samym zakończeniem Aktu III), odwiedzasz już co najmniej raz widziane lokacje, tak więc wiesz, jaką wykorzystać technikę walki.