Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Euro Truck Simulator - poradnik do gry

Euro Truck Simulator - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Firmy - Towary | Podstawowe informacje | Euro Truck Simulator poradnik Euro Truck Simulator

Firmy - Towary

Objaśnienia do tabeli:

Nazwy firm w pierwszej kolumnie od lewej ułożyłem w kolejności alfabetycznej. Poza tymi, które umieściłem w tabelce, jest także kilka następnych (jak SellPlan, Kaarfor, Sanbuilders), które zajmują się tylko odbiorem towaru i do których oddziałów (np. w Amsterdamie czy Bordeaux) można dostać się tylko wtedy, gdy wcześniej w jakimś innym mieście zdecydujesz się zabrać ładunek, którego miejscem docelowym jest właśnie oddział (terminal przeładunkowy) firmy zwykle niedostępnej. Obrazowy przykład (bo trochę zagmatwałem): w firmie EuroGoodies w Pradze wziąłeś zlecenie zawiezienia ładunku cukru do firmy SellPlan, której oddział (wcześniej niedostępny) mieści się w Amsterdamie.

(T) - towar tłukliwy, delikatny; łatwiej ulega uszkodzeniu, a kary za to są większe niż zazwyczaj

(ADR 1/2/3) - ładunek wymaga zdobycia stosownego certyfikatu (patrz - podrozdział "Certyfikaty ADR")

Jeśli chodzi o towary z ostatniej kolumny i kwestię, ile można zarobić na ich przewożeniu, odpowiedź jest prosta: wysokość zapłaty jest wprost proporcjonalna do odległości (im dalej ładunek trzeba dostarczyć, tym większe otrzymasz pieniążki) i odwrotnie proporcjonalna do zapasu danego towaru w miejscu docelowym (im mniej mają tam tego towaru, tym cena, którą są w stanie za niego zapłacić, jest większa). Owe stany magazynowe (zapas) jakiegoś towaru w danym miejscu nie są stałe, lecz zmieniają się na bieżąco. Oczywiście, będąc początkującym kierowcą tira, nie porywaj się od razu na długachne kursy (zresztą początkowo nie masz tu zbyt wielkiego pola do manewru), bo może się okazać, że dowieziesz ładunek w opłakanym stanie (wypadki po drodze, drobne stłuczki), a od Twego honorarium zostanie odliczona spora kara za poważne uszkodzenia ładunku (jak również dola dla mundurowych za wszystkie wykroczenia na długiej drodze). I wyjdziesz na minus. Oczywiście najlepiej zarabia się na ładunkach typu: kwas, benzyna, chemikalia i wszystkich podobnych, wymagających jednak najpierw zdobycia odpowiednich uprawnień (certyfikatu ADR) do ich transportowania. Przyjęte zlecenie przewozu jakiegoś ładunku można w każdej chwili anulować (przyjmując nowe), jednak wiąże się to z karą w wysokości 8.000 Euro.

Firma

Oddziały/Terminale przeładunkowe

Towar

Zostało jeszcze 47% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie