Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Prey (2006) - poradnik do gry

Prey (2006) - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

[Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey Poradnik Prey (2006)

Po opuszczeniu pierwszego pomieszczenia znajdziesz się na moście prowadzącym do ogromnej wieży. Pobyt w tej części kompleksu rozpocznij od eksterminacji latających kulek (#149). Gdy w okolicy zrobi się już spokojnie, możesz skierować się w pobliże budynku.

1 - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry
2 - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry
3 - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry
Wejście chronione jest przez laserowe wiązki (#150) - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry

Wejście chronione jest przez laserowe wiązki (#150). Obejdź wieżę dookoła i wciśnij przyciski na dwóch panelach (#151), aby dezaktywować zabezpieczenie. Z tyłu budynku znajduje się ponadto skrytka, gdzie znajdziesz trochę amunicji.

Drzwi prowadzą do windy, która pozwoli Ci wjechać na drugie i trzecie piętro (#152). Zwiedź najpierw najwyższy punkt wieży - jest tam amunicja oraz terminal ładujący broń energetyczną. Uzbrojony po zęby zjedź na środkowy przystanek. Tutaj będziesz musiał uporać się z żołnierzami wroga - część z nich będzie pojawiać się na arenie, wykorzystując portale.

4 - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry
Aby ruszyć w dalszą drogę musisz uruchomić wahadłowiec - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry

Aby ruszyć w dalszą drogę musisz uruchomić wahadłowiec. W tym celu podejdź na skraj jednej z wysuniętych platform (#153) i poczekaj, aż pojawi się przycisk sterujący. Uruchomiwszy maszynę będziesz w stanie wzbić się w powietrze (#154).

Tutaj zatrzymamy się na chwilę, aby pokrótce omówić możliwości wahadłowca. Po pierwsze i najważniejsze - statek jest strukturą posiadającą własny pancerz. Jeśli ilość energii spadnie do zera (o czym poinformuje Cię stosowny komunikat), okręt zostanie zniszczony wraz z Twoją osobą. Korzystanie z wahadłowca jest więc bardzo ryzykowne, gdyż nie będziesz mógł powrócić do rozgrywki w tym samym miejscu.

Trzeba sobie także uzmysłowić czym jest wahadłowiec. Tak naprawdę nie jest to statek, ale struktura otaczająca Tommy'ego i umożliwiająca latanie. Można to wykorzystać w trakcie potyczek. Jeśli ilość energii okrętu spada w zatrważającym tempie, wystarczy wylądować na odpowiednim lądowisku i natychmiast uruchomić wahadłowiec raz jeszcze. Do kolejnego lotu wystartujesz z pełnym pancerzem.

Wahadłowiec potrafi strzelać, a także chwytać promieniem ściągającym przedmioty oraz wrogów. Ta ostatnia możliwość jest niezwykle interesująca, gdyż przebywając w statku możesz szybko pozbyć się groźniejszych przeciwników. Wystarczy podnieść ich a następnie upuścić w przepaść. Z racji tego, że poziomy ze statkiem są ogromne pod względem rozmiarów, miejsca na tego typu operacje z pewnością Ci nie zabraknie.

5 - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry
Po wystartowaniu leć w górę, w kierunku rury, z której bucha ogień (pamiętasz rady Enisiego - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry

Po wystartowaniu leć w górę, w kierunku rury, z której bucha ogień (pamiętasz rady Enisiego?). Wyląduj w odpowiednim miejscu (#155) i skieruj się do drzwi. W nowoodkrytym pomieszczeniu załatw łowców i po pochyłych platformach (#156) wbiegnij na górę. Przycisk (#157) zlokalizowany pod ścianą uruchomi trasę magnetyczną, która zabierze Cię na balkon.

6 - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry
7 - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry
8 - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry
Wciśnij oba przyciski (#158) i skorzystaj z otwartego portalu - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry

Wciśnij oba przyciski (#158) i skorzystaj z otwartego portalu. Opuść kompleks i uruchom wahadłowiec. Załatw latających przeciwników i skieruj się do olbrzymiego włazu, wcześniej wyrzucając elementy konstrukcji przy pomocy promienia ściągającego (#159). Gdy znajdziesz się w środku, wyląduj i wejdź do kolejnych drzwi. Idź cały czas przed siebie. Na końcu trasy ujrzysz przycisk, który uaktywni następny portal (#160).

9 - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry
Uruchom wahadłowiec na lądowisku (#161) i leć do góry w kierunku rury, z której bucha ogień (#162) - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry

Uruchom wahadłowiec na lądowisku (#161) i leć do góry w kierunku rury, z której bucha ogień (#162). Trafisz do podniebnej autostrady, chronionej z każdej strony polem siłowym. Pędź przed siebie jedyną, dostępną drogą, eksterminując wszystkich przeciwników. Uważaj na mijane pierścienie (#163) - lepiej nie znaleźć się w środku podczas wyładowań energetycznych. Po krótkim locie zauważysz obrotową konstrukcję (#164), która przerzuci Cię do drugiej nitki trasy.

10 - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry
11 - [Solucja] Guiding Fires cz.1 | Prey - Prey (2006) - poradnik do gry