Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin - poradnik do gry

Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pozostali | Strony konfliktu | Combat Mission 2 Barbarossa to Berlin poradnik Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin

Ostatnia aktualizacja: 7 października 2019

Finowie, Rumuni, Węgrzy, Włosi i Polacy

Nie da się ukryć, że pozostałe nacje wspierające stronę niemiecką w II Wojnie Światowej, nie odgrywają większej roli w walkach QB w CMBB. Ich słabości są zbyt wielkie, aby siły złożone z jednostek którejkolwiek z tych nacji mogły stanowić równorzędnego przeciwnika dla Rosjan. Ich podstawowe słabości to brak odpowiednich środków przeciwpancernych, niedostateczne wyposażenie w broń automatyczną oraz, a w zasadzie przede wszystkim, znacznie gorsze siły pancerne. Można co najwyżej wyobrazić sobie walkę jednostkami tych krajów przy bitwach staczanych bez udziału czołgów.

Najlepszymi z wyżej wymienionych są Rumuni. Mają oni najlepszy dostęp do sprzętu niemieckiego, więc dość szybko gracz uzyskuje możliwość wyboru rumuńskich wersji StuG III czy Pz IV, które dają szansę nawiązania wyrównanej walki z Rosjanami. Pamiętajmy, że pod koniec 1944 roku Rumunia przechodzi na stronę aliantów, a co za tym idzie w CMBB to gracz "rosyjski" ma możliwość wyboru do swych sił jednostek tej nacji. Mieszanka jednostek radzieckich i rumuńskich może być dla gracza "niemieckiego" trudnym orzechem do zgryzienia - Rumuni mają w tym okresie Panzerfausty w piechocie, czołgi Pz IV z długolufową 75-tką, a także lepsze od rosyjskich armaty przeciwpancerne.

Na początku wojny ciekawymi jednostkami piechoty dysponują Finowie. Oddziały "Sissi" wyposażone są obficie w pistolety maszynowe i mogą pomóc graczom po stronie Osi w zrekompensowaniu tego braku w piechocie niemieckiej.

Strona polska w CMBB to niestety science-fiction. Nieprawidłowe mundury, nieprawidłowe składy jednostek (po bitwie pod Lenino Stalin osobiście zatwierdził tworzenie polskich dywizji wg. składu dywizji Gwardii a nie zwykłej) oraz okresy dostępności polskich wojsk.

Jednostki pozostałych krajów Osi, 1941 - od lewej Rumuni (3 drużyny), Finowie (2 drużyny), Włosi (bliżej) i Węgrzy (dalej) - Pozostali | Strony konfliktu | Combat Mission 2 Barbarossa to Berlin - Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin - poradnik do gry

Jednostki pozostałych krajów Osi, 1941 - od lewej Rumuni (3 drużyny), Finowie (2 drużyny), Włosi (bliżej) i Węgrzy (dalej). Czołgi od lewej: włoski L6/40, fiński T-26, węgierski Toldi, rumuński R-35.