Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Piraci z Karaibów - poradnik do gry

Piraci z Karaibów - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Piraci z Karaibów - poradnik do gry

Przy pierwszym kontakcie z grą warto dać się Malcolmowi poprowadzić za rączkę i posłusznie wykonywać jego polecenia - Piraci z Karaibów - poradnik do gry

Garść porad

Przy pierwszym kontakcie z grą warto dać się Malcolmowi poprowadzić za rączkę i posłusznie wykonywać jego polecenia. Ilekroć nie będziesz wiedział, co masz zrobić, podejdź do niego i zamień z nim dwa słowa. Ponadto wszystkie zadania, które masz wykonać będą pojawiać się w Twoim dzienniku misji (dostępny z menu pod F2).

Walka słabym statkiem.

Gdy posiadasz już silny okręt, umiejętność szybkiego przeładowywania dział, wykonywania szybkich skrętów, wówczas walka staje się trywialna. Z początku jednak warto przyswoić sobie kilka podstawowych zasad walki.

1. Jeśli rozpoczynasz walkę w niekorzystnym położeniu, wówczas pełne żagle i uciekaj możliwie z wiatrem poza zasięg nieprzyjacielskich dział.

2. Atak na przeciwnika rozpocznij od przodu.

3. Gdy zacznie przed Tobą skręcać, by stanąć burtą do Ciebie, płyń w stronę jego rufy starając się trzymać swój okręt jak najbardziej prostopadle do wroga - jedną salwę musisz wytrzymać.

4. Znalazłszy się w martwej strefie przeciwnika, ukośnie za jego rufą, trzymaj tę pozycję skręcając cały czas w tę stronę, w którą on. Z pomocą przyjdzie Ci rozkładanie i składanie żagli.

5. Jeśli wszystko wykonasz poprawnie, wówczas zdołasz przeciwnika trzymać w zasięgu swoich strzałów samemu pozostając w jego martwej strefie.

6. Jeżeli wrogi okręt zdoła się od Ciebie niebezpiecznie oddalić, wówczas zawróć i uciekaj na pełnych żaglach, po czym rozpocznij zabawę od początku.

Przeprowadzanie abordażu.

Przede wszystkim musisz posiadać szybszy statek od wroga. Podejście do przeciwnika postaraj się wykonać tak jak w poprzednim podrozdziale. Jeśli istnieje ryzyko, że go nie dogonisz, poszarp mu żagle kulami łańcuchowymi. Przed samym abordażem oddaj możliwie najwięcej salw kartaczami - im mniej załogi będzie posiadał zdobywany statek, tym mniej walk będziesz musiał stoczyć na jego pokładzie. Po zdobyciu statku nie zapomnij wyznaczyć mu oficera - w innym przypadku zdobyty statek zostanie zatopiony.

Walka na lądzie. Bandyci.

Polecam unikanie walk na lądzie. Zwłaszcza z czwórkami bandytów pojawiającymi się poza obrębem miasta. Przeważnie możesz ich obejść (biegiem) dookoła - są niebezpieczni, a ich pokonanie daje bardzo niewiele punktów doświadczenia w porównaniu z zatapianiem statków na morzu. Na wszelki wypadek jednak dobrze będzie, jeśli zawsze będziesz mieć przy sobie zapas eliksirów leczniczych, których można używać podczas walki. Oczywiście cały czas trzymaj miecz w pozycji bloku, a ciosy zadawaj zaraz po sparowaniu ataku przeciwnika. Jeśli przyjdzie Ci walczyć z kilkoma bandytami naraz, staraj się tak wpasować w ich fazę, by atakować, gdy w momencie, gdy ciosy ich wszystkich obiją się o Twój blok.

Zarabianie pieniędzy. Reputacja.

Przewożenie towarów, eskortowanie statków oraz wykonywanie questów stanowi mizerne źródło dochodu zdecydowanie najlepszym jest zdobywanie na morzu statków pirackich poprzez abordaż i sprzedawanie ich (najpierw ładunek w sklepie, potem statek w stoczni) na wyspach. Musisz mieć w tym celu szybki i zwrotny statek, który zdoła wytrzymać kilka wrogich salw, oraz paru oficerów na pokładzie, którzy będą w stanie dowodzić zdobytymi jednostkami.

Ataki na statki pirackie nie psują Ci reputacji. Jeśli jednak zniszczysz ją sobie w inny sposób, a będzie Ci zależeć na jakimś queście, którego nie otrzymasz będąc złym, wówczas kilka datków na kościół diametralnie odmieni postrzeganie Cię przez ludzi.

Warto się wstrzymać z wątkiem fabularnym do zdobycia niszczyciela.

Zakończenie głównego wątku kończy grę i nie ma od tego odwołania. Po pierwsze zatem należy przed finałowym rejsem na Khael Rea zrobić wszystko, co by się w grze zrobić chciało. Po drugie zarobienie zdobywaniem statków pirackich na niszczyciel nie jest skomplikowane, a korzyści z posiadania prawie najpotężniejszej jednostki w grze są oczywiste.

Zdobywanie fortów.

Tego robić nie warto. Korzyści ze zdobycia wyspy są nijakie, a wszyscy jej mieszkańcy gotowi poznikać. W takim przypadku umierają wszystkie wątki, których wykonanie lub kontynuacja wymaga rozmowy z kimś znajdującym się na danej wyspie. Jeśli jednak już zdecydujesz się na zdobycie którejś z wysp, nie przystępuj do ataku na fort bez niszczyciela.

Informacje o Piraci z Karaibów - poradnik do gry

Autor : Borys Shuck Zajączkowski

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 37, ilustracje: 270 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Piraci z Karaibów - poradnik do gry