Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Lords of the Fallen - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Lords of the Fallen - poradnik do gry

Lords of the Fallen - poradnik do gry

Podróż mrocznego krzyżowca Lords of the Fallen poradnik to najlepsze porady na start, do rozwoju postaci, pokonywania bossów. Opisujemy najlepsze bronie, najlepsze pancerze, Axiom, Umbral, klasy postaci, punkty zapisu, trofea, wymagania sprzętowe, sterowanie, długość gry.

Ostatnia aktualizacja: 14 listopada 2023

Nasz poradnik do gry Lords of the Fallen pozwoli Wam zaznajomić się ze wszystkimi mechanikami występującymi w grze. Co więcej, dowiecie się jak pokonać głównych i pobocznych bossów oraz jakie nagrody otrzymacie za ich unicestwienie. Zaprezentujemy tu najlepsze bronie, podpowiemy którą klasę wybrać na początku, jak walczyć oraz czym są Axiom i Umbral. Do tego odpowiemy na najczęściej zadawane pytania, które mogą pojawić się podczas rozgrywki.

Lords of the Fallen: Zawartość poradnika

W pierwszym rozdziale poradnika znajdziecie przede wszystkim nasz Porady na start które pozwolą Wam łatwiej rozpocząć rozgrywkę w Lords of the Fallen. Opisujemy również jak działa Axiom i Umbral, jak poprawnie walczyć z przeciwnikami, jakie konsekwencje niesie ze sobą śmierć postaci oraz w jaki sposób farmić żywotność.

Drugim rozdziałem są odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, czyli FAQ. W nim odpowiadamy, jak parować, wykonywać skrytobójcze ciosy, czy można spauzować grę, jak tworzyć własne punkty zapisu i wiele więcej.

Osobny rozdział został poświęcony bossom, czyli potężnym przeciwnikom. Podzieliliśmy ich na głównych, których trzeba zabić, aby pchnąć fabułę do przodu, oraz pobocznych, którzy są tylko opcjonalnymi wrogami. Znajdziecie tu informacje o tym jaką taktykę warto na nich obrać, aby szybko ich zgładzić oraz listę nagród, które otrzymacie po wygranej bitwie z nimi.

Ostatnim rozdziałem naszego poradnika do Lords of the Fallen jest aneks, w którym znalazły się strony opisujące wszystkie obsługiwane wersje językowe gry jak i wymagania sprzętowe na PC. Znajdziecie tam również listę trofeów, edycje gry, a nawet dowiecie się, czy gra jest dostępna w usłudze Game Pass.

Lords of the Fallen: Szybkie porady na start

 1. Niszczcie przeszkody - w grze pojawi się wiele drewnianych skrzyń i innych obiektów, które można łatwo zniszczyć, nawet zwykłym unikiem. Warto to robić, gdyż za nimi możecie znaleźć nowe przedmioty do podniesienia, a nawet ukryte ścieżki.
 2. Korzystanie z Lampy Umbralu - jest to przedmiot, który otrzymacie już na samym początku rozgrywki. Dzięki niemu możecie odkrywać nowe drogi oraz przenosić się do świata Umbralu. Warto korzystać z niej również do eliminowania przeciwników. Oświetlając przepaść, może się tam pojawić most. Gdy wejdą na niego przeciwnicy, zgaście lampę a wrogowie zginą.
 3. Nie sprzedawajcie Strzępków Umbralu - początkowo przedmiotu nie można użyć, a jedyna przydatna informacja o nich jest taka, że można je sprzedać u Mohlu. Służą one do zdobywanie unikalnych broni, setów zbroi a nawet czarów od potężnych przeciwników za sprawą pamiątek. Nie pozbywajcie się Strzępków Umbralu, gdyż właśnie za tą walutę dokonacie zakupu.
 4. Strzelajcie w wiszące przedmioty - w grze możecie zauważyć, że niektóre przedmioty wiszą w powietrzu i są trudno dostępne do podniesienia. W takim przypadku skorzystajcie z broni dystansowej i trafcie w niego. Dzięki temu przedmiot spadnie i będzie dostępny do podniesienia.

Więcej porad na start przeczytacie na osobnej stronie naszego poradnika: Porady na start.

Lords of the Fallen: Podstawy

 1. Kreator postaci - Opisaliśmy wszystkie kroki utworzenia własnej postaci, w tym dobrania jej klasy i ustalenia jej wyglądu.
 2. Latarnia Umbralu - Dowiecie się o wszystkich podstawowych zastosowaniach latarni powiązanych z walką i eksploracją.
 3. Podniebny spoczynek - Na stronie opisaliśmy bezpieczny hub, w którym przebywają różni handlarze i ważni NPC-e.
 4. Śmierć i jej konsekwencje - Z tej strony dowiecie się co wydarzy się po śmierci w światach Axiom i Umbral, a także jak odzyskać straconą żywotność.
 5. Poziomy trudności - Wyjaśniamy czy są różne poziomy trudności i jakie są główne techniki na zmniejszanie poziomu wyzwania.
 6. Najlepsza klasa - Zamieściliśmy nasze rekomendacje m.in. dla optymalnych klas do walki w zwarciu, atakowania na dystans czy używania różnych odmian magii.
 7. Sekretne klasy - Z tej strony dowiecie się o 4 ukrytych klasach bohaterów, a także o tym w jaki sposób je odblokować.
 8. Magia blasku - Dowiecie się m.in. jak rozwijać tę dziedzinę magii, gdzie kupować zaklęcia i jakie są najlepsze czary blasku.
 9. Farmienie XP - Pokazujemy przykładowe lokacje do szybkiego zbierania żywotności (XP) na potrzeby awansowania postaci lub kupowania sprzętu.
 10. Wszystkie pamiątki - Na stronie jest lista wszystkich pamiątek po bossach wraz z informacjami jak je zdobywać i komu je przekazywać.
 11. Tryb NG+ - Wyjaśniamy jakie są główne założenia Nowej Gry Plus i jakie postępy można przenieść do trybu NG+.

Lords of the Fallen: FAQ

Eksploracja świata

 1. Czy jest otwarty świat? - Z poradnika dowiecie się czy gra posiada w pełni otwarty świat oraz jak przebiega eksploracja krain.
 2. Jak obejrzeć mapę? - Wyjaśniamy czy w grze jest minimapa oraz jak wywoływać mapy-szkice głównych lokacji.
 3. Jak skakać? - Wyjaśniamy jak wykonywać skoki w grze, a także jak poprawnie się do nich przygotowywać i do czego prowadzi spadnięcie w przepaść.
 4. Jak tworzyć skróty? - Na stronie opisaliśmy jak odblokować pierwszy skrót w grze i jakie są kolejne rodzaje dostępnych skrótów.
 5. Jak używać szybkiej podróży? - Opisaliśmy wymagania do użycia fast travel i wyjaśniamy również czy szybka podróż jest darmowa.
 6. Jak tworzyć miejsca do odpoczynku? - Strona opisuje jak pozyskiwać nasiona Szczątków oraz gdzie można ich używać do tworzenia Mostów między światami.
 7. Jak naprawić windę w Sali dzwonów? - Opisaliśmy większą zagadkę środowiskową z Sali dzwonów z przywrócenia działania mechanizmu windy.

Kampania i postacie fabularne

 1. Czy to soulslike? - Wyjaśniamy czy Lords of the Fallen posiada pokrewne mechaniki z grami typu souls i czy oferuje jakieś unikalne pomysły.
 2. Czy trzeba znać serię? - Znajdziecie odpowiedź czy wymagana jest znajomość fabuły i mechanik poprzedniej gry z serii z 2014 roku.
 3. Gdzie jest Molhu? - Pokazujemy jak dotrzeć do NPC-a z Podniebnego Spoczynku ukrywającego się w Umbralu.
 4. Czy można spauzować grę? - Ta strona poradnika odpowiada na pytanie czy można zatrzymać rozgrywkę bez wyłączania gry.
 5. Jak odblokować Mrocznego Krzyżowca? - Wyjaśniamy jak zakupić lub samodzielnie odblokować dziesiątą główną klasę postaci.
 6. Czy można zabić Żniwiarza Światła w prologu? - Odpowiadamy na pytanie czy pierwsza konfrontacja z tym bossem musi zostać przegrana i jaki posiada loot.
 7. Czy można mieć więcej postaci? - Z opisu dowiecie się czy można mieć w danym momencie więcej niż 1 utworzonego bohatera.
 8. Gdzie jest Udręczona więźniarka? - Pokazujemy gdzie jest cela tej postaci, jak ją uwolnić i jak kupować przedmioty od Udręczonej więźniarki.
 9. Jak zapisać grę? - Z poradnika dowiecie się czy w LotF są manualne zapisy stanu gry oraz czy trzeba powracać do szczątków, by zachować postępy.

Przedmioty questowe

 1. Gdzie jest klucz Mostu Podniebnego Spoczynku? - Na stronie opisaliśmy drogę do miejsca ukrycia unikalnego klucza i dowiecie się też gdzie można go użyć.
 2. Jakie zastosowanie ma Dziwny Kamień? - Opowiadamy o odnajdywaniu kamieni w świecie gry, a także o tym komu należy je przekazywać.
 3. Jakie zastosowanie ma Księga Grzechu? - Dowiecie się gdzie dokładnie ukryto księgę w Umbralu, a także do kogo z nią powrócić.
 4. Jak zdobywać Strzępki Umbralu? - Zestawiliśmy wszystkie główne metody gromadzenia tego unikalnego typu surowców.
 5. Jakie zastosowanie mają Strzępki Umbralu? - Opis podpowiada czy warto je sprzedawać, a także do kogo najlepiej z nimi docierać.
 6. Jakie zastosowanie ma Misa Objawień? - Pokazujemy miejsce pozyskania misy, a także wyjaśniamy jaką nową mechanikę odblokuje ona u Molhu.

Rozwój postaci i ekwipunek

 1. Jak założyć pierścień? - Możecie napotkać problem z poprawnym nałożeniem pierścienia i podpowiadamy jak odblokować pasywne bonusy pierścieni.
 2. Jak odnawiać amunicję i manę? - Strona opisuje główne sposoby regenerowania zapasów many do zaklęć i amunicji do broni dystansowych.
 3. Jak zmienić wygląd pancerza? - Podpowiadamy jak zmienić kolor elementów stroju bohatera dzięki używaniu barw pancerza.
 4. Jak gromadzić żywotność (XP)? - Zestawiliśmy wszystkie główne techniki pozyskiwania żywotności, tzn. punktów doświadczenia.
 5. Jaki jest maksymalny poziom? - Informujemy czy występuje limit poziomu doświadczenia oraz czym są miękkie limity atrybutów bohatera.
 6. Jak zdobyć miecz Piety? - Zestawiliśmy wszystkie kroki wymagane do zakupienia miecza, z którego korzystała wcześniej Pieta.

Walka

 1. Jak wykonać atak skrytobójczy? - Z tej strony dowiecie się jak poprawnie wykonać cios w plecy i jak odpalić dotkliwy cios na oszołomionym przeciwniku.
 2. Jak zabić wroga z niebieskim paskiem? - Dowiecie się jak eliminować pozornie niezniszczalnych wrogów z niebieskimi paskami zdrowia.
 3. Czy bossowie upuszczają bronie? - Ta strona zawiera odpowiedź czy zawsze po pokonaniu bossa można pozyskać jego unikalną broń.

Lords of the Fallen: Bossowie

Główni bossowie:

 1. Święty szaniec Otto - pierwszy boss w grze, który pełni rolę bossa samouczkowego. W niej nauczycie się walki oraz na co uważać w przypadku konfrontacji z takim przeciwnikiem.
 2. Pieta, Odrodzona w Błogosławieństwie - boss, który chroni wejścia do hubu - Podniebnego spoczynku. Posiada dwie fazy a walka odbywa się na moście.
 3. Strapiona siostra Delyth - przeciwnik posiadający niebieski pasek zdrowia, który wymaga użycia lampy i wyssania niebieskiego owada.
 4. Gaverus delikatna, Władczyni Ogarów - to przeciwniczka, której towarzyszą psy. Z tej storny poradnika dowiecie się jak pokonać ją i jej pomocników.
 5. Kongregacja ciała - wróg, który składa się z wielu zwłok, boss o dużych rozmiarach. Może zatruć postać gracza.
 6. Uciszony święty - boss, który walczy na koniu, jest bardzo zwinny.
 7. Burzyciel - walka z tym bossem odbywa się na długim, wąskim moście. Burzyciel bardzo często szarżuje oraz posiada wiele ognistych ataków.
 8. Piekielna zaklinaczka - główny boss, który zadaje tylko obrażenia od ognia oraz otacza się ognistą aurą.
 9. Wzgardzony potomek - olbrzymich rozmiarów gigant, z którym walka odbywa się na dużej arenie z piętrem.
 10. Łupieżca skór - główny boss, z którym walka odbywa się na bardzo małej arenie. Nie posiada on jednakże dużej ilości ruchów.
 11. Folard, strażnik Kinrangru - przeciwnik, który posiada lodowe ataki, co więcej, posiada do pomocy kilka ogarów.
 12. Pusty Kruk - boss, którego ranicie poprzez zabijanie widma Lucy, które podąża po arenie i przyzywa mniejsze wersje przeciwników.
 13. Dręczycielka Dervla, Zaprzysiężony Rycerz - główny boss, który po pokonaniu zamienia się w innego przeciwnika, Niezłamaną Obietnicę.
 14. Błogosławiony rycerz rozkładu Sanisho - przeciwnik potrafiący zatruć całą arenę, walka odbywa się na moście do Wieży Pokuty.
 15. Tancred, Najwyższy Karciciel - wróg walczący przy pomocy magii blasku, w drugiej fazie zmienia się w Reinholda Uwięzionego.
 16. Ursula, matka przełożona - boss walczący głównie na dystans, włada magią blasku i posiada zdolności teleportacyjne.
 17. Uniesiona łowczyni od Zmierzchu - walka z bossem odbędzie się w towarzystwie Żelaznego Wędrowca.
 18. Sędzia i Kapłanka, Strażniczka Blasku - boss główny, który posiada dwie fazy, w pierwszej walczy korzystając z magii blasku, a w drugiej z magii ognia.
 19. Żniwiarz Światła - główny boss, który pojawia się wielokrotnie w grze, można go pokonać już w samouczku.
 20. Boleściwy Monarcha - olbrzymich rozmiarów przeciwnik, który zadaje duże obrażenia fizyczna oraz od ognia.
 21. Adyr, Samotny Wygnaniec - finalny boss, z którym zawalczycie, jeśli dążyć będziecie do zakończenia blasku.

Bossowie opcjonalni:

 1. Nieustająca rozpacz - wróg, który jest bardzo wytrzymały, jego słabym punktem są plecy lub czuły punkt, który ukazuje się po otwarciu twarzy bossa.
 2. Karmazynowy rektor Percival - opcjonalny boss, który posiada wiele ataków z magii blasku.
 3. Rowena, Owładnięta Żalem - opcjonalna przeciwniczka, która do walki przyzywa towarzyszy oraz może nakładać status odmrożenia.
 4. Zwiastun Bezruchu, Nicości i Ciszy - walka z trzema Zwiastunami, które pojawiają się, gdy pierwszy z nich otrzyma zbyt dużo obrażeń.
 5. Święty Rezonans Uporu - opcjonalny przeciwnik, który posiada wielki dzwon na głowie. Walczy przy pomocy młota i magii blasku.
 6. Wytrwała Obrończyni Kyra i Lirenne - dwójka bossów, które wspierają się w walce. Posiadają umiejętność wskrzeszania poległego towarzysza.
 7. Żelazny Wędrowiec - znany od początku gry NPC, który może stać się bossem, gdy dążyć będziecie do zakończenia blasku.
 8. Damarose Naznaczona - kolejny opcjonalny boss, który wcześniej był zwyczajnym NPC. Podobnie jak w przypadku Żelaznego Wędrowca, walka z nią nastąpi, gdy będziecie dążyć do zakończenia blasku.

Lords of the Fallen: Wszystkie zakończenia

 1. Zakończenie Umbralu - Jest ono najbardziej negatywnym i najtrudniejszym zakończeniem. Wymaga ono zabicia kilku NPC-ów.
 2. Zakończenie Blasku - Zakończenie to powiązane jest ze ścieżką magii blasku.
 3. Zakończenia Adyra - Jest ono też inaczej nazywane zakończeniem piekła.

Lords of the Fallen: Długość gry

Ukończenie Lords of the Fallen może zająć kilkadziesiąt godzin, przy czym jest to przy założeniu, że zajmiecie się pełną eksploracją krain Axiom i Umbral po to żeby odkryć ich wszystkie skarby i pokonać wszystkich opcjonalnych bossów. Więcej informacji jest na stronie: Długość gry.

Lords of the Fallen: Spolszczenie, polska wersja gry

Dobrą wiadomością jest to, że gra zawiera polskie napisy. Niestety, dubbing dostępny jest tylko w języku angielskim. Więcej o tym, jak i o innych dostępnych językach w grze przeczytacie na stronie: Polska wersja językowa.

Lords of the Fallen: Trofea, Osiągnięcia

W Lords of the Fallen gracze mogą zdobyć łącznie 63 trofea. Po więcej porad i informacji o tym, jak je zdobyć, zajrzyjcie do osobnej strony poradnika: Trofea / Osiągnięcia.

Lords of the Fallen: Minimalne wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-8400 2.8 GHz lub AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz
 3. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB lub AMD Radeon RX 590 8GB
 4. Pamięć: 12 GB RAM
 5. Miejsce na dysku: około 45 GB SSD

Więcej na temat zalecanych wymagań znajdziecie na osobnej stronie poradnika: Wymagania sprzętowe.

Autorzy Poradnika

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Przed wstąpieniem do GRYOnline.pl zajmował się studiowaniem (w sumie przygoda ta trwa dalej). Na razie ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Z GOL-em swoją przygodę zaczął w roku 2019, kiedy podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Najbardziej lubi, gdy dostaje do napisania poradnik do gry z gatunku soulsborne. W wolnej chwili czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem (jeśli o nim nie słyszałeś, to już wiesz z jakim skutkiem).

więcej

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Lords of the Fallen - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 10 października 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.