Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dave the Diver - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Dave the Diver - poradnik do gry

Dave the Diver - poradnik do gry

Za dnia nurkiem, w nocy zaś kucharzem Dave the Diver poradnik to najlepsze porady na start, do nurkowania, łowienia, prowadzenia restauracji. Opisujemy wszystkie mechaniki, interfejs, obsługę smartfona, zapasy tlenu, limit udźwigu, ulepszenia sprzętu, sterowanie, wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2023

Niniejszy poradnik do gry Dave the Diver oferuje pomoc w przemierzaniu głębin Giant Blue Hole, które skrywają wiele sekretów i niebezpieczeństw. Z naszego poradnika dowiecie się jak utrzymywać tytułowego Dave'a przy życiu, jakie wykonywać najważniejsze czynności związane z nurkowaniem i prowadzeniem restauracji, jak rozwiązywać najczęściej pojawiające się problemy, a także jak docierać do unikalnych skarbów poukrywanych w morskich głębinach.

Dave the Diver: Zawartość poradnika

Na jednej z pierwszych stron naszego poradnika do Dave the Diver znajdziecie zestaw porad na start, dzięki którym dowiecie się jak unikać popełniania najczęstszych błędów, jak poprawnie reagować na zagrożenia pod wodą, a także jak rozwijać umiejętności i ulepszać sprzęt bohatera. Na osobnej stronie omówiliśmy też liczne mini-gry, których poprawne zaliczanie może okazać się kłopotliwe.

Najwięcej miejsca w poradniku zajmuje rozdział FAQ, który podzieliliśmy na 4 mniejsze działy tematyczne - dotyczą one łowienia ryb, baru sushi, zaliczania questów i kampanii oraz staczania walk z drapieżnikami. Na kolejnych stronach objaśniamy m.in. jak łowić ryby w godzinach nocnych, jak zwiększyć zbiornik na tlen, jak ogłuszać ryby, jak zdobyć karmę dla kotów, jak zatrudniać personel, jak zapisywać rozgrywkę, jak zwiększyć limit udźwigu, jak odblokować Cobra Shop, jak wypełnić wyzwanie Best Taste, jak dotrzeć do Limestone Cave, gdzie znaleźć żółty wrak, jak pokonać Giant Squid, jak zdobyć broń palną czy jak rozprawić się z Mantis Shrimp.

Oprócz głównych rozdziałów w poradniku znajdziecie też strony aneksu, które dotyczą wymagań sprzętowych PC, sterowania oraz dostępności multiplayera i coopa.

Dave the Diver: Szybkie porady na start

 1. Obserwujcie wskaźnik zapasów tlenu. Gra ostrzega z wyprzedzeniem o niskim stanie zbiornika, dając czas na reakcję i uniknięcie utonięcia.
 2. Nie próbujcie od razu głęboko się zanurzać. Sprzęt bohatera na to nie pozwoli, ale jest też ryzyko, że nie zdążycie z powrotem na powierzchnię.
 3. Zabierajcie tylko cenniejsze łupy. Złowione ryby oraz podwodne skarby mogą dużo ważyć i łatwo przeciążyć bohatera, spowalniając przemieszczanie się pod wodą.
 4. Sprawdzajcie regularnie listę czynności do wykonania. Są na niej podpowiedzi np. jak wygląda poszukiwany gatunek ryby i na jej głębokości można jej szukać.
 5. Ulepszajcie potrawy w restauracji. Pozwoli to Wam na zwiększanie poziomu zadowolenia klientów i ustawianie wyższych cen posiłków.

Bardziej rozbudowane podpowiedzi i wskazówki znajdziecie na stronie: Porady na start.

Dave the Diver: FAQ

Łowienie ryb

 1. Jak łowić ryby nocą? - Początkowo możecie łowić jedynie w godzinach porannych i popołudniowych. Wyjaśniamy jak nurkować i łowić w godzinach wieczornych.
 2. Jak odblokować Cobra Shop? - Podczas przechodzenia gry możecie odblokować sklep Cobry na łodzi. Dowiecie się kiedy ma to miejsce i co można kupować lub sprzedawać.
 3. Jak zwiększyć zapasy tlenu? - Na stronie wyjaśniliśmy jak permanentnie powiększać zapasy tlenu, a także jak uzupełniać je w trakcie nurkowania.
 4. Jak zwiększyć limit udźwigu? - Ze strony dowiecie się jak trwale powiększyć pojemnik na loot, by powracać z głębin Blue Hole z większą liczbą zdobyczy.
 5. Jak używać Tranquilizer i Net Gun? - W grze bardzo przydatne jest łowienie żywych ryb i odpowiadamy jak stosować środki usypiające oraz łapać je w sieć.
 6. Jak złowić rybę Coral Trout? - To jedna z odmian pstrągów występujących w grze. Podpowiadamy gdzie szukać ryby Coral Trout i jak przygotować się do połowu.
 7. Jak użyć Escape Pod? - Kapsuła Escape Pod umożliwia szybki powrót na powierzchnię. Wskazujemy gdzie szukać Escape Pod pod wodą.
 8. Jak złowić White Spotted Jellyfish? - Złowienie meduzy z jaskini Limestone Cave może być powiązane z questem lub potrawą i podpowiadamy jak tego dokonać.]
 9. Jak zdobyć Giant Trevally Fin? - Zamieściliśmy wskazówki gdzie znaleźć ten gatunek szarej ryby, a także jakie są najlepsze techniki jej złowienia.

Bar sushi

 1. Jak przyrządzić Shark Head? - Pozyskanie Whole Roasted Shark Head to wymóg jednej z potraw i dowiecie się jak złowić rekina.
 2. Jak zaliczyć wyzwanie Best Taste? - Awansowanie do rangi Gold wymaga uzyskania 125 punktów Best Taste i wyjaśniamy jak tego dokonać.
 3. Jak zatrudniać personel? - W obsługiwaniu klientów restauracji może Wam pomagać personel i dowiecie się jak szukać i zatrudniać pracowników.
 4. Gdzie użyć karmy Cat Food? - Dzięki zdobyciu karmy dla kotów może karmić kota Momo i podpowiadamy jak zaprzyjaźnić się ze zwierzakiem.
 5. Jak zmienić wygląd baru i łodzi? - W grze znajdziecie opcje zmiany wyglądu i wyjaśniamy gdzie szukać tych związanych z restauracją i łodzią Cobry.
 6. Co oznacza żarówka nad personelem? - Pojawienie się ikony żarówki nad pracownikiem nie ma oczywistego znaczenia. Wyjaśniamy jej znaczenie.
 7. Jak wydać komendę Dispatch? - Gra pozwala przygotowywać zlecenia dla pracowników. Dowiecie się jak używać Dispatch i co można zyskać.

Questy i kampania

 1. Jak zapisywać grę? - Wyjaśniliśmy kiedy dochodzi do automatycznych zapisów stanu gry, a także jak odblokować manualne sejwy i czy są dostępne różne sloty.
 2. Jak przejść Where the Currents Flow? - To jeden z questów, w którym musicie radzić sobie z prądami morskimi. Podpowiadamy jak ich unikać i gdzie znaleźć 3 przedmioty questowe.
 3. Czy są straszne sceny? - Ta strona poradnika odpowiada na pytanie czy są straszne lub nieodpowiednie treści, które mogłyby zrazić niektórych graczy.
 4. Gdzie jest Limestone Cave? - Odnalezienie podwodnej jaskini jest powiązane z kilkoma zadaniami. Wyjaśniamy gdzie rozglądać się za Limestone Cave.
 5. Jak pomóc delfinom? - Z delfinami powiązanych jest kilka pobocznych zadań. Podpowiadamy jak uwalniać delfiny i jak unikać ataków piratów.
 6. Gdzie jest żółty Delivery Shipwreck? - Żółty wrak statku musicie odnaleźć na dnie w głównej fabule i podpowiadamy jak przygotować się do jego poszukiwań.
 7. Jak zdobyć Stone Tablet? - Kamienna tabliczka to przedmiot questowy z lokacji Sea People Record Chamber i podpowiadamy jak tam dotrzeć.
 8. Gdzie znaleźć Amethyst? - Znalezienie złoży ametystu wymaga pozyskania kilofa Pickaxe. Opisaliśmy obie te kwestie.
 9. Jak złapać Runaway Horses? - Z opisu dowiecie się gdzie są 4 koniki morskie, które trzeba złapać w wiosce Sea People w zadaniu Reticent Girl.

Walka

 1. Jakie są konsekwencje śmierci? - Z tej strony dowiecie się jaką karę przewidziano za utonięcie lub pożarcie przez potwora, a także czy można kontynuować rozgrywkę.
 2. Jak zabić bossa Giant Squid? - Wielka kałamarnica to pierwszy boss gry z zadania The Leahs-chan Rescue. Przedstawiliśmy taktykę walki z potworem.
 3. Jak pokonać Johna Watsona? - Na stronie znajduje się opis pierwszej konfrontacji z wrogim płetwonurkiem. Dowiecie się jak wygrać starcie z Johnem Watsonem w rozdziale 2.
 4. Jak ulepszyć harpun? - Harpun jest podstawową bronią do łowienia ryb i odpierania ataków drapieżników. Wyjaśniamy jak zwiększać skuteczność i obrażenia harpuna.
 5. Jak zdobyć broń palną? - W grze występują różne odmiany broni palnej. Dowiecie się jak zdobyć pierwszą broń oraz jak wytwarzać bronie w oparciu o pozyskiwane schematy.
 6. Jak zabić bossa Mantis Shrimp? - Wielka krewetka jest trudnym bossem z questu Stormy Night 2. Dowiecie się jaki jest słaby punkt Mantis Shrimp i jak unikać ataków bossa.
 7. Jak zabić rekina Klaus? - Ogromny rekin to wymagający boss z misji Revenge Time. Opisaliśmy główne ataki bossa oraz najlepszą taktykę walki z Klausem.

Dave the Diver: Mini-gry

 1. Minigry - Jest to strona opisująca wszystkie najważniejsze odmiany mini-gier. Wyjaśniamy jak poprawnie je zaliczać oraz czy można pomijać minigry.

Dave the Diver: Wymagania sprzętowe PC

Poniżej znajdują się minimalne wymagania Dave the Diver:

 1. Procesor: Intel Core i3 Dual Core
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: NVIDIA Geforce GTS 450 / AMD Radeon HD 5570
 4. System operacyjny: Windows 7 / 10 / 11
 5. Miejsce na dysku: 10 GB
 6. DirectX: 11

Więcej informacji na ten temat jest na osobnej stronie poradnika: Wymagania sprzętowe.

Dave the Diver: Długość gry

Dave the Driver to gra, przy której podobnie m.in. do wielu produkcji roguelike łatwo jest spędzić dużo czasu. Może ona Wam zająć ponad 20 godzin i przez ten czas oferować nowe mechaniki czy nowe zadania do wykonania.

Zbadanie morskich głębin w 100% i odblokowanie najlepszego sprzętu może jeszcze bardziej wydłużyć czas rozgrywki.

Dave the Diver: Spolszczenie, polska wersja językowa

Gra Dave the Diver nie oferuje polskiej wersji językowej nawet dla samych napisów. Domyślnie gra uruchamia się w języku angielskim.

Więcej informacji o dostępnych językach znajdziecie na osobnej stronie: Polska wersja językowa.

Dave the Diver: Data premiery

Premiera pełnej wersji Dave the Diver miała miejsce 28 czerwca 2023 roku, przy czym gra była już wcześniej oferowana we wczesnym dostępie.

Gra w dniu premiery finalnej wersji dostępna jest wyłącznie na PC, ale nie jest wykluczone, że w przyszłości ukaże się również na wszystkie główne konsole.

Autorzy Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej

Adam Celarek


Informacje o Dave the Diver - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 30 czerwca 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.