Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Overwatch 2 - poradnik do gry

Overwatch 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Overwatch 2: Porady na start Overwatch 2 poradnik, porady

Ta strona poradnika do Overwatch 2 zawiera szereg przydatnych informacji i porad, które pomogą zrozumieć Wam podstawy gry jak i większość mechanik w grze. Jeśli planujecie zacząć swoją przygodę z tym tytułem, warto zaznajomić się z naszymi sugestiami.

Ostatnia aktualizacja: 7 października 2022

Na tej stronie poradnika do Overwatch 2 przeczytacie o najlepszych poradach, które pomogą Wam zrozumieć grę i polepszyć swoje wyniki. Zalecamy zarówno początkującym jak i zaawansowanym graczom zapoznanie się z nimi.

Zapoznajcie się z umiejętnościami postaci

Tyczy się to zarówno nowych, jak i doświadczonych graczy - Overwatch 2: Porady na start - Overwatch 2 - poradnik do gry

Tyczy się to zarówno nowych, jak i doświadczonych graczy. Bardzo duża ilość postaci została w jakimś stopniu zmieniona. Niektóre umiejętności działają nieco inaczej, jak np. granat Cassidy'ego lub promień zamrażający Mei. Inne natomiast zostały całkowicie usunięte i przekształcone, jak chociażby tarcza Orisy, której już nie może używać.

Ponadto, bohaterowie zyskali umiejętności pasywne. W większości przypadków są to zdolności klasowe, aczkolwiek niektórzy herosi otrzymali unikalne bonusy. Przykładowo Zenyatta, kopiąc przeciwnika, od teraz go odpycha i zadaje większe obrażenia.

Nie bójcie się zmieniać bohaterów w trakcie gry

Jeśli widzicie, że nie radzicie sobie na danej mapie lub przeciwko konkretnej kompozycji przeciwników, dokonajcie zmian. Problem nie musi leżeć w Waszych umiejętnościach, a po prostu w tym, że wrogowie mogą kontrować Waszą postać. Nie ma w tym nic złego, aby wybrać kogoś innego.

Wyjątkiem może być sytuacja, w której macie już naładowaną umiejętność ostateczną. Wtedy warto z niej skorzystać przed zmianą bohatera, gdyż bezpowrotnie przepadnie, a w wielu przypadkach zdolności te mogą obrócić przebieg walki o 180 stopni.

Komunikujcie się ze swoją drużyną

Komunikacja, zwłaszcza w tak dynamicznej grze jak Overwatch 2, jest bardzo ważna - Overwatch 2: Porady na start - Overwatch 2 - poradnik do gry

Komunikacja, zwłaszcza w tak dynamicznej grze jak Overwatch 2, jest bardzo ważna. Nawet jeśli macie problemy z językiem obcym (czat tekstowy lub głosowy), istnieje również opcja "rozmawiania" za pomocą systemu pingów. Możecie wtedy bardzo szybko wskazać swojej drużynie, że przeciwnik jest na Waszych plecach, zasugerować wycofanie się itp.

Poczekajcie na swoją drużynę

Nie jest to porada, do której powinniście stosować się za każdym razem, gdyż czasem sytuacja będzie wymagać od Was wejścia na punkt, aby kupić czas dla swojej drużyny i nie zostać pokonanym - Overwatch 2: Porady na start - Overwatch 2 - poradnik do gry

Nie jest to porada, do której powinniście stosować się za każdym razem, gdyż czasem sytuacja będzie wymagać od Was wejścia na punkt, aby kupić czas dla swojej drużyny i nie zostać pokonanym. Jednak jeśli przegraliście bitwę o punkt, a czasu jest jeszcze sporo, to poczekajcie na wszystkich członków zespołu. Zrobicie dzięki temu o wiele więcej, aniżeli w pojedynkę, lub w mniejszą ilość graczy.

Rozważnie korzystajcie ze swoich ostatecznych umiejętności

Aby zapełnić pasek ostatecznej umiejętności musicie się trochę napracować, czy to zadając dużo obrażeń czy lecząc swoich towarzyszy. Zmarnować ją natomiast jest bardzo łatwo. Musicie z rozwagą jej używać, myśląc głównie o drużynie a nie o sobie.

Przykładowo bardzo satysfakcjonującym jest zabicie każdego wroga za pomocą ostatecznej umiejętności Cassidy'ego. Jednak jest to bardzo trudne, aby znaleźć się w takiej sytuacji. O wiele lepiej jest tego użyć, aby zabić chociażby Farę (Pharah) i Łaskę (Mercy), którzy sieją spustoszenie w Waszych szeregach. Będzie to mniej efektowne, ale na pewno bardzo efektywne.

To samo tyczy się sytuacji, w których nie używacie zbyt długo tej potężnej umiejętności - Overwatch 2: Porady na start - Overwatch 2 - poradnik do gry

To samo tyczy się sytuacji, w których nie używacie zbyt długo tej potężnej umiejętności. Czasem trzeba zastosować ją wcześniej. Trzymając ją ciągle w gotowości, zablokujecie sobie możliwość zdobycia jej ponownie. Gdy inni skorzystają już trzykrotnie z ultimate'a, wy nadal będziecie czekać na dogodną okazję. Ważnym jest, aby znaleźć balans pomiędzy nadmiernym korzystaniem z tej zdolności, a nie posługiwaniem się nią praktycznie wcale.

Uważajcie aby nie wypaść za mapę

Niektóre postacie posiadają zdolności, które potrafią wypchnąć postać za mapę. Oznacza to natychmiastową śmierć, a do tego znaczne zapełnienia paska ostatecznej umiejętności. Przykładowo może to być Wieprzu (Roadhog), Lucio lub Zenyatta.

Czasem jednak możecie zrobić to sami, niekoniecznie tak zamierzając, dlatego dokładnie obserwujcie swoje zdolności oraz to, gdzie się znajdujecie.