Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Gwent Rogue Mage - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Gwent Rogue Mage - poradnik do gry

Gwent Rogue Mage - poradnik do gry

Witcher of Cards Gwent Rogue Mage poradnik, to najlepsze porady na start, do rozgrywki, budowania talii, planowania ścieżki, synergii kart. Opisujemy wszystkie mechaniki, Miejsca Mocy, Wydarzenia, Skrzynie ze skarbami, zaklęcia, artefakty, wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 18 lipca 2022

Niniejszy poradnik do gry Gwent Rogue Mage to kompendium wiedzy na temat tej karcianej przygody dla jednego Gracza osadzonej w świecie rodem z twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Szczegółowe informacje oraz porady zawarte w naszym poradniku pozwolą Wam poznać wszystkie najważniejsze mechaniki gry, a także nauczą podstaw walki i pomogą zbudować dobrą talię.

Gwent Rogue Mage: Zawartość poradnika

Pierwszym dużym rozdziałem niniejszego poradnika jest swego rodzaju przewodnik po podstawach gry Gwint Mag Renegar. Rozdział ten otwiera strona z przydatnymi poradami na start, które powinni poznać wszyscy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Gwintem. Na osobnych stronach poruszamy tak istotne kwestie, jak walka i jej mechaniki, mapa i eksploracja, karty i budowanie talii, a także opisujemy laboratorium.

Drugim rozbudowanym rozdziałem tego poradnika do gry Gwent Rogue Mage jest FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania. Na osobnych stronach wyjaśniamy, m.in. jakie zastosowanie ma Pancerz i czy można walczyć z tą mechaniką, jak zmienić talię, jak wzmocnić talię, co się dzieje w przypadku remisu, jak zmienić kluczowe karty i jak je awansować, czy Gwint Mag Renegat jest powiązany z grą Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści, czy postępy w grze są zapisywane w chmurze i synchronizowane, czy grę można kupić na platformie Steam.

Nasz poradnik do gry Gwent Rogue Mage zamyka rozdział Aneks, w którym znajdziecie m.in. wymagania sprzętowe gry na PC i urządzenia mobilne z systemami Android i iOS, a także informacje na temat wersji językowych gry i wymaganego miejsca na dysku.

Gwent Rogue Mage: Szybkie porady na start

 1. Korzystajcie z synergii kart. Znajomość kart gry Gwint Mag Renegat to klucz do sukcesu, dlatego jeśli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z Gwintem, poświęćcie nieco czasu, aby przeczytać opisy nowych kart. Pozwoli Wam to zrozumieć ich zastosowanie, a także odpowiednio zagrywać karty, aby jednostki zyskiwały synergię. Przykładowo, jednostka wzmacniająca o 1 punkt każdą kolejną jednostkę pojawiającą się na planszy może być świetnym otwarciem pojedynku.
 2. Starajcie się unikać dodawania do talii losowych kart, które nie będą miały żadnego zastosowania. Zastanówcie się, jaką chcecie obrać strategię i pod tym kątem dobierajcie karty do zestawu. Pamiętajcie, że dodając dużą ilość kart do talii zmniejszacie prawdopodobieństwo wylosowania kluczowych jednostek/zaklęć na początku rozgrywki i uzyskania odpowiedniej synergii.
 3. Rozważnie dodawajcie nowe karty. Po wygranej walce ze zwykłym przeciwnikiem będziecie mogli dodać do talii jedną losową kartę lub usunąć jedną kartę z Waszej talii. Pamiętajcie, że dodawanie kart do talii nie zawsze jest najlepszych rozwiązaniem, jeśli bazujecie na określonej kombinacji kart.
 4. Oszczędzajcie energię. Energia w Gwent Rogue Mage umożliwia Graczom korzystanie z zaklęć, ale także wykorzystywana jest w trakcie wybierania nowych kart do talii po wygraniu pojedynku (można wykonać reroll), jak i przy losowych wydarzeniach na mapie. Zanim całkowicie zużyjecie energię, dobrze się zastanówcie, czy szybko dojdziecie do punktu ma mapie, który pozwoli Wam odzyskać nieco tego zasobu.
 5. Eksperymentujcie z taliami: w grze GWINT Mag Renegat znajduje się mnóstwo kart, a także skarbów i artefaktów, dlatego warto eksperymentować z różnymi kombinacjami. Wiadomo, że nie wszystkie kombinacje będą odpowiednio funkcjonować, ale dzięki temu zdobędziecie niezbędną wiedzę na temat mechanik Gwent Rogue Mage i będziecie mogli to wykorzystać w trakcie dalszych sesji z grą.
 6. Dobrze zaplanujcie ścieżkę. Głównym celem rozgrywki jest dotarcie do głównego bossa na mapie, który znajduje się na samym końcu. Warto dobrze zaplanować ścieżkę, po której będziecie się poruszać, aby odpowiednio wzmocnić talię przed ostatecznym starciem. Po drodze możecie napotkać trudniejszych, elitarnych przeciwników, także jeśli nie czujecie się na siłach, niekiedy lepiej jest odpuścić taki pojedynek niż narażać się na porażkę tuż przed końcem sesji.
 7. Korzystajcie z Miejsc Mocy (Places of Power). To specjalne miejsca na mapie, które występują w różnych kolorach i poza przywróceniem określonej ilości energii zapewniają dodatkowe bonusy. Czerwone miejsca mocy pozwolą usunąć kartę z talii, żółte umożliwiają transformację jednej karty na inną, zielone wzmacniają wybraną jednostkę o 3 punkty, a niebieskie umożliwiają zduplikowanie wybranej karty.
 8. Aktywujcie Wydarzenia (Events). W trakcie przemieszczania się po mapie znajdziecie punkty oznaczone znakiem zapytania. Po wejściu na takie pole aktywujecie losowe wydarzenie (np. hazard lub zagadkę), w którym będziecie mogli m.in. zyskać nieco energii albo kartę, lub też ją stracić.
 9. Szukajcie Skrzyń ze skarbami (Treasure Chest). Skrzynie ze skarbami to miejsca, które zawsze warto odwiedzić, ponieważ możecie dzięki temu zyskać przydatne karty, które pomogą w dalszej rozgrywce.

Więcej porad związanych z grą Gwent Rogue Mage znajdziecie na stronie: Porady na start.

Gwent Rogue Mage: Podstawy

 1. Walka: na tej stronie opisujemy przebieg walki w grze Gwint Mag Renegat i wyjaśniamy najważniejsze mechaniki rozgrywki.
 2. Mapa: z tej strony dowiecie się, jak poruszać się mapie gry Gwent Rogue Mage, a także jakie są najważniejsze punkty mapy i jak je rozróżnić.
 3. Karty: po przeczytaniu tej strony dowiecie się, jakie są rodzaje kart w grze Gwint Mag Renegat, a także jak można je wzmocnić i jak dodawać nowe karty do talii.
 4. Laboratorium: na tej stronie opisujemy wszystkie interaktywne elementy laboratorium - miejsca, z którego rozpoczynacie każdą wyprawę i do którego możecie wracać w trakcie eksploracji mapy.

Gwent Rogue Mage: FAQ

 1. Pancerz - jakie ma zastosowanie?: Pancerz to jedna z mechanik gry Gwent Rogue Mage, która może mieć bardzo duży wpływ na przebieg rozgrywki. Na tej stronie poradnika wyjaśniamy, jak działa Pancerz, a także jak go obejść.
 2. Talia - jak zmienić?: w grze Gwint Mag Renegat dostępne są cztery różne talie, z których można korzystać w trakcie wypraw. Na tej stronie podpowiadamy, kiedy można zmienić talię i jak to zrobić.
 3. Talia - jak ją wzmocnić?: talie, z którymi rozpoczynacie rozgrywkę w Gwent Rogue Mage mają ograniczone możliwości, dlatego na tej stronie podpowiadamy, jak wzmocnić deck i jak przygotować się na starcie z Bossem.
 4. Remis - co wtedy?: aby wygrać pojedynek w grze Gwint Mag Renegat trzeba mieć więcej punktów od przeciwnika. Sprawdźcie co się stanie, gdy na ekranie pojawi się dokładnie taki sam wynik punktowy.
 5. Kluczowe karty - jak zmienić?: kluczowe karty definiują styl gry daną talią, dlatego warto dobrze przemyśleć ich wybór. Z tej strony dowiecie się, kiedy i jak można zmienić kluczowe karty w grze Gwent Rogue Mage.
 6. Kluczowe karty - jak je awansować?: kluczowe karty talii można awansować, aby zyskać dodatkowy bonus. Na tej stronie poradnika podpowiadamy, jak to zrobić.
 7. Wojna Krwi - czy gry są powiązane?: Gwent Rogue Mage podobnie jak Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści, to gra stworzona przez CDP Red, która dedykowana jest dla jednego Gracza. Dowiedzcie się, czy te dwie produkcje są w jakiś sposób powiązane.
 8. Synchronizacja postępów - czy jest?: jeśli kupiliście grę Gwint Mag Renegat na różne platformy, koniecznie sprawdźcie, czy gra obsługuje zapis w chmurze i synchronizację zapisów.
 9. Steam - czy gra jest na platformie VALVE?: z tej strony poradnika dowiecie się, czy grę Gwent Rogue Mage można kupić na platformie Steam.

Gwent Rogue Mage: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 8/8.1/10 (64 bit),
 2. Procesor: Intel Celeron G1820 / AMD A4-7300,
 3. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 730 / Radeon R7 240 lub lepsza,
 4. Pamięć RAM: 4 GB,
 5. Miejsce na dysku: około 2.5 GB.

Więcej informacji m.in. na temat zalecanych wymagań sprzętowych gry Gwint Mag Renegat na PC i urządzeniach mobilnych z systemami iOS znajdziecie na stronie: Wymagania sprzętowe.

Gwent Rogue Mage: Spolszczenie, polska wersja gry

Gra Gwint Mag Renegat została przetłumaczona na aż kilkanaście różnych języków, w tym na język polski.

Więcej na ten temat przeczytacie na osobnej stronie poradnika: Polska wersja gry.

Informacje o Gwent Rogue Mage - poradnik do gry

Autor : Łukasz "Qwert" Telesiński

Ostatnia aktualizacja : 12 lipca 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.