Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Quarry - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
The Quarry - poradnik do gry

The Quarry - poradnik do gry

Horror w kamieniołomie The Quarry poradnik, solucja to pełny opis przejścia, najlepsze porady na start, dotyczące śmierci, wyborów, bohaterów, zapisu rozgrywki. Opisujemy wszystkie zadania główne, sekrety, znajdźki, trofea, opcję Gorefest, wymagania sprzętowe, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 27 czerwca 2022

Poradnik do gry The Quarry to kompendium wiedzy na temat całej produkcji. Dzięki temu poradnikowi, każdy odnajdzie się w tym tytule, niezależnie od tego czy wcześniej miał już styczność z grami tego typu. Dowiecie się jak przejść każde zadanie, jak działają wyboru czy ile zakończeń jest w grze. Dodatkowo opisaliśmy wszystkie ważne mechaniki i sekrety, dzięki czemu zdobędziecie z nami wszystkie dostępne osiągnięcia.

The Quarry: Zawartość poradnika

Poradnik do gry The Quarry otwiera przewodnik po podstawach gry. Znajdują się tam strony opisujące wszystkie ważne mechaniki oraz zasady, które kierują całą produkcją. Ważnym elementem tego rozdziału są porady na start, z którymi powinien zapoznać się każdy siadający do gry.

Drugi rozdział naszego poradnika to FAQ, zbiór wszelkich ważnych pytań które nurtują w trakcie przechodzenia The Quarry. Na tych stronach znajdziecie wiele informacji, które ułatwią Wam rozgrywkę. Dowiecie się między innymi ile jest możliwych zakończeń oraz jak sygnalizowane są wybory.

Kolejny rozdział to cała solucja The Quarry. Opisaliśmy dokładnie jeden ze sposobów przechodzenia wszystkich zadań dostępnych w grze. Dzięki temu dotrzecie do kolejnych części fabuły bez żadnych problemów. Z uwagi na charakter całej produkcji, możliwe śmierci bohaterów i mnogość wyborów, warto wziąć pod uwagę wszelkie zmiany, które mogą nastąpić, np. do danej sceny możecie dojść innym bohaterem niż będzie to pokazane w poradniku. Jednak zadania, które trzeba wykonać, zawsze będą wyglądać tak samo i to na nich skupimy się w opisie przejścia.

Czwarty rozdział poradnika to zbiór informacji o możliwych śmierciach dostępnych w grze. Z tych stron dowiecie się kto mógł zginąć w danym momencie. To informacje mogą przydać się w zwykłej rozgrywce, jak i podczas maksowania wszystkich osiągnięć powiązanych z The Quarry.

Następna część naszego poradnika do The Quarry zawiera listę sekretów i znajdziek wraz z dokładnie podaną lokalizacją każdego cennego obiektu. Pamiętajcie, że znajdźki w tej grze to wskazówki, które mogą np. uratować komuś życie. Na stronach naszego poradnika znajdziecie karty tarota, dowody oraz wskazówki dotyczące Pokazu Osobliwości, rodziny Hackettów oraz obozu.

Kolejna część poradnika to aneks, w którym znajdziecie między innymi ułatwienia dostępu, edycje gry, wymagania sprzętowe, sterowanie, osiągnięcia oraz informacje dotyczące długości tej produkcji.

Pamiętajcie, historia tocząca się w The Quarry jest w pełni zależna od waszych wyborów. W naszym poradniku znajdziecie sugerowaną ścieżkę wraz z różnymi wyborami. Jeśli jakiś wybór wpływa na ogólną rozgrywkę podkreśliliśmy to i ukazaliśmy jego konsekwencje.

Warto również zaznaczyć, że Wasze decyzje mają wpływ na relacje bohaterów. Jako, że te różnią się w zależności od Waszych działań, od początku nie opisujemy dialogów. Chyba, że dana rozmowa będzie nieintuicyjna i jednocześnie niezbędna do popchnięcia dalej fabuły.

The Quarry: Szybkie porady na start

 1. Skupcie się na wyborach - The Quarry to gra wyborów i to one są najważniejsze. Prowadzą Was do kolejnych części fabuły, do rozwiązywania zagadek, do poznawania pozostałych bohaterów. To one stawioną pion całej gry i to dzięki nim poznajecie fabułę. Skupiajcie się, więc na nich, aby nie pominąć żadnej istotniej informacji.
 2. Testujcie możliwości - gra The Quarry ma ponad 180 wariantów zakończeń. Bawcie się, testujcie, sprawdzajcie wszelkie możliwe dialogi i działajcie zgodnie z własnymi pomysłami. Każde zakończenie jest na swój sposób szczególne, a gry nie da się "przegrać".
 3. Nie bójcie się śmierci - śmierć w The Quarry jest czymś pewnym i oczywistym. Niektórzy bohaterowie muszą umrzeć, aby inni mogli żyć. Nie obawiajcie się poświęcenia jednego za innych, to wpłynie na fabułę i może ciekawie ją rozwinąć.
 4. Rozglądajcie się dokładnie - świat gry przepełniony jest ciekawą zawartością. W różnych miejscach możecie znaleźć znajdźki, sekrety czy wskazówki. Te mogą ułatwić Wam grę bądź uratować życia bohaterów.

Więcej porad na start znajdziecie na osobnej stronie: Porady na start.

The Quarry: Wszystkie misje, solucja

 1. Prolog - na tej stronie poradnika dowiecie się jakie zadania są do wykonania w prologu oraz jakie sytuację możecie pominąć. Poznacie Laurę i Maxa, spotkacie szeryfa Travis i zobaczycie wiele niepokojących zjawisk.
 2. Rozdział 1 - ta strona poradnika opisuje wszystkie zadania do wykonania w 1 rozdziale gry. Poznacie w nich pozostałych bohaterów i staniecie za sterami Jacoba, Abigail, Ryana i Dylana.
 3. Rozdział 2 - dzięki tej stronie poznacie wszystkie zadania i możliwości, które czekają na Was w 2 rozdziale gry The Quarry. W tym rozdziale grać będziecie Emmą, Dylanem, Nickiem, Ryanem i Kaitlyn.
 4. Rozdział 3 - na tej stronie poradnika dowiecie się jakie zadania są do wykonania w 3 rozdziale oraz jakie sytuację możecie pominąć. Staniecie za sterami Jacoba, Abigail, Nicka i Ryana.
 5. Rozdział 4 - ta strona poradnika zawiera informacje o zadaniach w 4 rozdziale, znajdźkach oraz o możliwych śmieciach. W tym rozdziale zagracie Emmą, Dylanem i Ryanem.
 6. Rozdział 5 - dzięki tej stronie poznacie wszystkie zadania i możliwości, które czekają na Was w 5 rozdziale gry The Quarry. W tej części staniecie ze sterami: Kaitlyn, Dynalem i Nickiem.
 7. Rozdział 6 - kolejna strona solucji opisuje 6 rozdział gry. Znajdziecie na niej informacje o zadaniach, śmierciach i znajdźkach. W tym rozdziale zagracie Emmą, Abigail, Ryanem, Kaitlyn i Jacobem.
 8. Rozdział 7 - na tej stronie poradnika opisaliśmy sekwencje dziejące się w aresztach, z perspektywy Laury i Jacoba.
 9. Rozdział 8 - ta strona poradnika przeprowadzi Was przez kamieniołom i więzienie w domu Hackettów. W tym rozdziale będziecie grać Laurą, Ryanem i Kaitlyn.
 10. Rozdział 9 - na tej stronie poradnika dowiecie się jakie zadania są do wykonania w 9 rozdziale oraz jakie sytuację możecie pominąć. Staniecie za sterami Dylana, Abigail, Laury i Ryana.
 11. Rozdział 10 - ta strona solucji opisuje 10 rozdział gry. Znajdziecie na niej informacje o zadaniach, śmierciach i znajdźkach. Dowiecie się również jak wyglądają zakończenia.

The Quarry: Sekrety i znajdźki

 1. Kolekcja tarota - dzięki tej stronie poradnia do The Querry znajdziecie wszystkie karty tarota. Powiązane jest z tym osiągnięcie Pełna talia (Decked Out).
 2. Pokaz Osobliwości - ta strona poradnika zawiera listę i lokację wszystkich wskazówek z kategorii Pokaz Osobliwości.
 3. Historia Hackettów - ta strona poradnika zawiera listę i lokację wszystkich wskazówek z kategorii Historii Hackettów.
 4. Historia Obozu - ta strona poradnika zawiera listę i lokację wszystkich wskazówek z kategorii Historii Obozu.
 5. Dowody - dzięki tej stronie poradnia do The Querry znajdziecie wszystkie dowody. Powiązane jest z tym osiągnięcie Teoria spiskowa w praktyce (Conspiracy Theorist).

The Quarry: Możliwe śmierci bohaterów

 1. Abigail - ta strona poradnika zawiera listę wszystkich możliwych miejsc, w których Abigail może stracić swoje życie.
 2. Jacob - na tej stronie poradnika jest lista możliwych śmierci, które mogą przytrafić się Jacobowi w trakcie rozgrywki w The Quarry.
 3. Kaitlyn - ta strona poradnika zawiera listę wszystkich możliwych miejsc, w których Kaitlyn może stracić swoje życie.
 4. Emma - dzięki tej stronie dowiedzie się w jakich momentach fabuły może umrzeć Emma.
 5. Nick - ta strona poradnika zawiera listę wszystkich możliwych miejsc, w których Abigail może umrzeć.
 6. Dylan - na tej stronie poradnika jest lista możliwych śmierci, które mogą przytrafić się Dylanowi w trakcie rozgrywki w The Quarry.
 7. Ryan - dzięki tej stronie dowiedzie się w jakich momentach fabuły może umrzeć Ryan.
 8. Laura - ta strona to zbiór informacji o możliwych śmieciach Laury.
 9. Max - na tej stronie opisaliśmy wszelkie możliwe śmierci, które mogą spotkać Maxa w trakcie rozgrywki.

The Quarry: Podstawy

 1. Zapisy rozgrywki - dzięki tej stronie dowiecie się w jaki sposób zapisywana jest gra, czy można wykonać ręczny zapis oraz czy można cofnąć rozgrywkę do wybranego przez siebie punku/zapisu.
 2. Multiplayer - ta strona poradnika to zbiór porad dotyczących trybu multiplayer/kooperacji dostępnego w grze The Quarry.
 3. Demo - jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o demie gry The Quarry, musicie zejrzeć na tę stronę poradnika. Opisaliśmy tam informacje dotyczące dema oraz wspomnieliśmy o edycjach gry, które można zakupić.
 4. Wszystkie postacie - na tej stronie poradnika znajdziecie informacje o wszystkich postaciach dostępnych w grze. Dowiecie się jaki aktor użyczył im głosu i twarzy oraz jak ważna dla fabuły jest dana postać.

The Quarry: FAQ

 1. Zakończenia - ile ich jest? - dzięki tej stronie poradnika dowiecie się ile jest zakończeń w grze The Quarry oraz jakie zachowania na nie wpływają.
 2. Wybory - jak są sygnalizowane? - przygotowaliśmy opis tego jak działają wybory w grze i w jaki sposób sygnalizowane są graczom.
 3. The Dark Pictures Anthology - czy The Quarry to kolejna część? - na tej stronie poradnika znajdziecie informacje o powiązaniu The Quarry z The Dark Pictures Anthology.
 4. Next-gen patch - czy jest darmowy? - upgrade na konsole nowe generacji bywa darmowy bądź płatny, dzięki tej stronie dowiecie się jak jest w przypadku The Quarry.
 5. Opcja gorefest - jak uruchomić? - na tej stronie poradnika znajdziecie informacje o trybie szczególnej brutalności. Dowiecie się jak go uruchomić i jak wpływa na grę.
 6. Dialogi - czy można pomijać? - ta strona naszego poradnika to odpowie na pytanie czy scenki i dialogi w grze The Quarry można przesuwać.
 7. Uratowanie martwej postaci - czy jest możliwe? - na tej stronie napisaliśmy jak uratować postać, która zginęła poprzez nieuwagę czy złe decyzje.
 8. Najlepsze zakończenie - jak uzyskać? - dzięki tej stronie naszego poradnika dowiecie się jakie decyzje musicie podjąć, aby wszyscy przeżyli. Przy okazji zdobędziecie informacje o osiągnięciu Trudna noc.
 9. Nick - jak uratować? - ta stronie poradnika zawiera informacje o tym jak Nick może zginąć i co zrobić, aby go uratować.
 10. Rozdziały - ile ich jest? - na tej stronie opisaliśmy ile jest rozdziałów w grze i jakie osiągnięcia się z nimi łączą.
 11. Potwory - jakie są w grze? - dzięki tej stronie poradnika do The Quarry dowiecie się jakie potwory pojawiają się w grze i jak je można pokonać.

The Quarry: Długość gry

The Quarry to gra, którą możecie ukończyć ją w około 8 godzin. Wszystko zależy od waszych umiejętności, wyborów i zręczności.

Więcej o długości rozgrywki znajdziecie na stronie: Długość gry.

The Quarry: Minimalne wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-3570 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 3. Pamięć RAM: 8 GB RAM
 4. Karta graficzna: GeForce GTX 780 / Radeon RX 470
 5. Wymagane miejsce na dysku: 50 GB
 6. Pamięć karty graficznej: 3 GB

Więcej o wymaganiach sprzętowych znajdziecie na stronie: Wymagania sprzętowe i miejsce zajmowane na dysku.

Autor Poradnika

Natalia Fras


Informacje o The Quarry - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 31 maja 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.