Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Pole - kiedy nawozić? FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie poradnika do Farming Simulator 22 odpowiemy na pytanie, kiedy należy nawozić pola uprawne.

Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2021

Poniższa strona poradnika do Farming Simulator 22 odpowiada na pytanie, kiedy należy nawozić pola: czym nawozić pola, w jakich miesiącach, po jakim okresie oraz dlaczego nie można wykonać jednocześnie nawożenia dwukrotnego.

Nawożenie pól to jedna z najważniejszych czynności w FS22 wpływających na zwiększenie plonu - Farming Simulator 22: Pole - kiedy nawozić? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Nawożenie pól to jedna z najważniejszych czynności w FS22 wpływających na zwiększenie plonu. Odpowiadając na pytanie, kiedy nawozić odpowiedź brzmi: kiedykolwiek. Możecie nawozić pole po zbiorach, po zasiewie, gdy rośliny wzrastają (tylko w początkowych fazach wzrostu). Haczyk polega na tym, że nawiezienie należy wykonać dwa razy, by cieszyć się pełnym możliwym zbiorem.

Poziom nawiezienia pól możecie zobaczyć na mapce po przełączeniu na właściwy filtr - Farming Simulator 22: Pole - kiedy nawozić? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Poziom nawiezienia pól możecie zobaczyć na mapce po przełączeniu na właściwy filtr

Poziom nawiezienia sprawdzicie w podglądzie mapy: jaśniejszy kolor niebieski to jednokrotne nawiezienie, granatowy - podwójne. Do nawożenia dostępne są różne maszyny i różne typy nawozów:

  1. Nawozy sypkie - dostępne w sklepie na paletach, często użytkowane przez siewniki z funkcją nawożenia,
  2. Nawozy płynne sztuczne - dostępne w sklepie, służą do użycia w maszynach opryskujących,
  3. Gnojówka - płynny nawóz generowany przez świnie i krowy,
  4. Obornik - stały nawóz, generowany przez świnie i krowy, gdy mają dostateczną ilość słomy,
  5. Kompost - produkt końcowy przetworzenia dostarczanych surowców do Biogazowni (kiszonki, sieczki, buraków, nawozów naturalnych).

Aby podwójnie nawieźć pole, należy wykonać to na jeden z 3 sposobów:

  1. Wykonać nawożenie w jednym miesiącu / na jednym etapie prac dwoma sposobami (najlepiej naturalny + sztuczny nawóz) (najskuteczniejsza metoda),
  2. Wykonać nawożenie po wykonaniu innych prac - nie uda się to jednak po każdym zajęciu, np. po wałowaniu.
  3. Wykonać podwójne nawożenie z użyciem nawozów naturalnych (opcja dostępna w pojazdach: wozach asenizacyjnych i rozrzutnikach obornika).
Nie możecie nawozić pola na tym samym etapie prac jednym nawozem - Farming Simulator 22: Pole - kiedy nawozić? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Nie możecie nawozić pola na tym samym etapie prac jednym nawozem. Tzn. po orce nie możecie dwa razy rozsypać nawozu sztucznego: musicie albo wykonać sianie / sadzenie lub wałowanie, albo użyć innego nawozu.