Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Bawełna FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie przeczytacie, jak uprawiać i zbierać bawełnę (cotton) w Farming Simulator 22.

Ostatnia aktualizacja: 16 grudnia 2021

Na tej stronie poradnika do Farming Simulator 22 znajdziecie informacje o uprawie bawełny (cotton): jak uprawiać i zbierać, czym transportować i na co można ją przetworzyć w fabrykach (factory).

Sadzenie i zbiór

Bawełnę warto sadzić jedynie na bardzo dużych polach (+1ha i więcej) - Farming Simulator 22: Bawełna - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Bawełnę warto sadzić jedynie na bardzo dużych polach (+1ha i więcej). Bawełna to roślina bardzo specjalistyczna. Zbierać ją może jedynie specjalny kombajn do bawełny. Dostępne są dwa modele różniące się kształtem bel - ich finalna wydajność jest podobna, więc możecie skusić się na tańszy model. Główna różnica polega na kształcie bel - na szczęście zbieracze i przyczepy obsługują oba typy. Kombajn automatycznie wyładowuje belę, gdy zostanie zapełniony. Oczywiście można wyładować także nieukończoną belę, gdy kończycie pracę.

Nie musicie stosować specjalnych przyczep na bele - wystarczy np. laweta czy inna płaska naczepa wraz z pasami dla zabezpieczenia ładunku.

Potrzebne narzędzia

Nawet najtańsza przyczepa do bawełny posiada opcję automatycznego załadunku bel. - Farming Simulator 22: Bawełna - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Nawet najtańsza przyczepa do bawełny posiada opcję automatycznego załadunku bel.

Ponadto potrzebujecie narzędzi do jej transportu: dostępne są specjalne przyczepy do transportu oraz wersja samozbierająca - jednak jedna bela bawełny na bardzo dużą pojemność (10 000l), więc nie ma ich wiele na polu. Możecie także załadować je na dowolną płaską przyczepę bądź lawetę. Do załadunku możecie także użyć wideł, jednak zważcie, że taka bela może trochę ważyć, dlatego zastosujcie obciążnik, jeśli używacie ładowacza czołowego w ciągniku.

Wydajność bawełny to blisko 10 000l / hektar - jedna bela przy maksymalnych zbiorach.