Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Łączenie, zespoły maszyn FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie przeczytacie o łączeniu maszyn w FS 22, celem wykonywania wielu zadań jednocześnie.

Ostatnia aktualizacja: 2 grudnia 2021

W tym miejscu opisujemy sposoby łączenia maszyn w Farming Simulator 22: jakie maszyny można łączyć, jakie są typy połączeń, jak połączyć ze sobą przyczepy.

Ogólne informacje

W Farming Simulator 22 jest możliwość łączenia wielu maszyn ze sobą. Jest to szczególnie ważne w przypadku prac z małym sprzętem: takie maszyny najłatwiej łączyć w zespoły maszyn, by wykonywać kilka czynność za jednym przejazdem. Podstawa to logika: nie ma potrzeby łączyć głębosza z kultywatorem, gdyż wykonują w zasadzie tą samą pracę i nie przyniesie to żadnych dodatkowych korzyści. Druga sprawa: systemy połączeń. Zwracajcie uwagę na uchwyty przy maszynach - te które zawierają je z obu stron, najczęściej mogą zostać użyte jako "zespół".

Pamiętajcie, że korzystając jednocześnie z kilku urządzeń podłączonych do ciągnika, moc wymagana do ich użytkowana sumuje się - potrzebujecie więc ciągników z lepszymi silnikami, by móc używać dwóch maszyn z pełną wydajnością. Rośnie także obciążenie wagowe - dlatego ustawienie maszyn na jednej osi będzie wymagać przeciwwagi w formie innej maszyny lub obciążnika.

Kierunek pracy

Kierunkowość - przeważająca większość maszyn może pracować tylko w jedną stronę. Wyjątkiem są niektóre maszyny, jak wybrane mulczery, kosiarki, opryskiwacze, rolki i wałki.

Może być to mylące w przypadku takich maszyn jak głębosz: możecie go podłączyć z przodu ciągnika - jednak, jeśli ostrza nie będą skierowane do przodu, nie będzie on mógł wykonywać pracy podczas jazdy naprzód - Farming Simulator 22: Łączenie, zespoły maszyn - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Może być to mylące w przypadku takich maszyn jak głębosz: możecie go podłączyć z przodu ciągnika - jednak, jeśli ostrza nie będą skierowane do przodu, nie będzie on mógł wykonywać pracy podczas jazdy naprzód. Na powyższej ilustracji głębosz nie będzie mógł pracować, gdy ciągnik będzie poruszał się do przodu.

Typy połączeń

Podstawą do łączenia maszyn jest typ oferowanych połączeń. Najczęściej są to zaczepy kulowe oraz na zaczepy na sworzeń. Jeśli pojazd nie posiada podwójnego zaczepy lub zgodnego z widocznym typem, nie będzie możliwości połączenia maszyn.

Informacje o zaczepie nie jest podawana przy maszynach - zdajecie się jedynie na obserwację.

Zaczep na sworzeń - Farming Simulator 22: Łączenie, zespoły maszyn - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Zaczep na sworzeń
Zaczep kulowy - Farming Simulator 22: Łączenie, zespoły maszyn - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Zaczep kulowy

Ciągniki posiadają mnogie zaczepy, dlatego możecie podłączyć każdy typ maszyny. Inaczej ma się sprawa z pozostałymi maszynami.

Drugi główny typ połączenia, to połączenia trzypunktowe (3-point Connector) - korzystają z niego ciągniki - Farming Simulator 22: Łączenie, zespoły maszyn - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Drugi główny typ połączenia, to połączenia trzypunktowe (3-point Connector) - korzystają z niego ciągniki. Na co zwrócić uwagę?

  1. Niektóre maszyny można łączyć ze sobą, jeśli posiadają takie zaczepy i z przodu i z tyłu.
  2. Nie każdy ciągnik posiada tego typu zaczep na przedzie.
  3. Jeśli urządzenie posiada widoczny wał przegubowy (1), znaczy to, że będzie wykorzystywać do działania napęd ciągnika, co ograniczy jego moc po włączeniu urządzenia. Każdy ciągnik posiadający z przodu uchwyt trójramienny, posiada połączenie do wału.

Każdy ciągnik, który posiada połączenie trzypunktowe (niezależnie czy tył czy przód), posiada również połączenie na wał przegubowy, nawet jeśli nie jest ono widoczne na pierwszy rzut oka.

Wał przegubowy

Maszyny napędzane wałem (jak na zdjęciu powyżej), potrzebują odpowiedniego połączenia, by pobierać moc z pojazdu napędzającego - Farming Simulator 22: Łączenie, zespoły maszyn - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Maszyny napędzane wałem (jak na zdjęciu powyżej), potrzebują odpowiedniego połączenia, by pobierać moc z pojazdu napędzającego. Każdy z ciągników posiada takie połączenie, lecz inne maszyny z reguły nie. Dlatego jak w tym przykładzie, wał jest niepołączone, dlatego przyczepa samozbierająca nie będzie działać - nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby swobodnie ją transportować innym pojazdem niż traktor.

Łączenie przyczep

Możliwe jest połączenie kilku przyczep w zespół. Musicie jednak zwrócić uwagę na to, jakie przyczepy chcecie połączyć - jak wcześniej, muszą posiadać one właściwe zaczepy.

Pierwsza przyczepa powinna mieć osie tylko z tyłu, bez przedniej osi ruchomej - będzie Wam łatwiej nimi sterować - Farming Simulator 22: Łączenie, zespoły maszyn - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pierwsza przyczepa powinna mieć osie tylko z tyłu, bez przedniej osi ruchomej - będzie Wam łatwiej nimi sterować.

  1. Kolejne przyczepy nie muszą być tego samego typu - muszą jednak posiadać zaczep na sworzeń.
  2. Pamiętajcie, że kilka przyczep potrafi sporo ważyć, szczególnie po napełnieniu ich.
  3. Przełączajcie się między przyczepami, by odłączyć żądaną.
  4. Najlepiej podpinać przyczepy do zespołu zaczynając od ostatniej - im więcej ich, tym ciężej manewrować, by przyłączyć kolejne.
  5. Możecie mieć problem z opróżnianiem przyczep, gdy chcecie skorzystać z wywrotki do wysypywania towarów do tyłu, a za wskazaną przyczepą podłączona jest kolejna.

Łączenie przyczep jest dobrym sposobem na jednoczesny transport wielu dóbr, pozwala także po rozdzieleniu na wiele mniejszych prac transportowych. Ponadto możecie dokupować kolejne, zamiast na raz porzucać dużą kwotę pieniędzy.