Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Biogazownie - jak sprzedawać kiszonkę? FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie dowiecie się do czego służą biogazownie w FS 22 oraz jak sprzedawać w nich kiszonkę.

Ostatnia aktualizacja: 2 grudnia 2021

Poniższa strona poradnika do Farming Simulator 22 wyjaśnia, jak działa biogazownia: czy posiada pryzmy, jak sprzedać w nich kiszonkę, jak odebrać kompost?

Na każdej mapie w Farming Simulator 22 dostępne są biogazownie - Farming Simulator 22: Biogazownie - jak sprzedawać kiszonkę? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Czym są biogazownie?

Na każdej mapie w Farming Simulator 22 dostępne są biogazownie. Są to punkty skupu, które przyjmują surowce energetyczne i wypłacają za to solidne pieniądze. W biogazowni możecie sprzedawać w szczególności kiszonkę, gnojowicę oraz obornik, ale także słomę (tylko w określonych punktach, nie jest to domyślnie towar przyjmowany przez biogazownie).

Biogazownie możecie zbudować także sami jako jedną z fabryk.

Jak sprzedawać towary?

Aby sprzedać towary w biogazowni, należy wrzucić je do kontenera z ikonami wywrotki - Farming Simulator 22: Biogazownie - jak sprzedawać kiszonkę? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Aby sprzedać towary w biogazowni, należy wrzucić je do kontenera z ikonami wywrotki. Nie ma znaczenia czy jest to bela czy produkt sypki - wtedy musicie użyć ładowacza z łopatą, by nabierać i przerzucać towar.

Niektóre biogazownie znajdujące się na mapie pozwolą Wam wyładować towar koło kontenera, jak biogazownia 1MW w Elmcreek. Będziecie wtedy mogli wyładowywać towar z przyczep bez konieczności używania łopat.

Gnojowicę sprzedacie przy zbiornikach z rurami, gdzie także znajduje się ikona wywrotki. - Farming Simulator 22: Biogazownie - jak sprzedawać kiszonkę? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Gnojowicę sprzedacie przy zbiornikach z rurami, gdzie także znajduje się ikona wywrotki.

Kiszonkę i pozostałe surowce sprzedać możecie zawsze i otrzymać wynagrodzenie zgodnie z aktualnymi cenami rynkowymi, niezależnie od tego czy jesteście posiadaczami biogazowni, czy nie.

Korzyści z zakupu biogazowni

Biogazownie to drogi interes. Korzyści z jej nabycia:

  1. Dostęp do działki - jeśli kupujecie biogazownię na mapie, często znajdziecie tam także pryzmy na kiszonkę. W przeciwnym razie nie możecie korzystać z tych pryzm. Czasem możecie znaleźć tam również wiaty, jeśli z nich nie będziecie korzystać, możecie je sprzedać.
  2. Kompost - nie możecie wytworzyć kompostu, dopóki nie zakupicie biogazowni. Jednak wszystkie oddane wcześniej surowce zostają wewnątrz budynku i po zakupie są dla Was dostępne (o ile nie przekroczono pojemności magazynowej budynku).
  3. Wynagrodzenie w systemie godzinowym - każda biogazownia w zależności od mocy przetwarza określoną ilość kiszonki - lub innych surowców - na godzinę. Zostaniecie rozliczeni co godzinę z ilości przetworzonej, po cenie rynkowej (jak gdybyście sprzedali kiszonkę w nieswojej biogazowni).

Rodzaje biogazowni

Warto jeszcze wspomnieć o dostępności różnego rozmiaru budynków - każda biogazownia posiada rozmiar / moc (od 99kW do 1MW). W sklepie zakupicie maksymalnie 500kW biogazownię - największych 1MW szukajcie na mapach, np. w Elmcreek. Wielkość budynku wpływa na moc przetwórczą (ilość przerobu kiszonki na godzinę) oraz ceny pracy za godzinę (maksymalnie 25€ za godzinę, więc koszty częściowo pomijalne).

"Publiczne" biogazownie na mapie mają większą pojemność składową niż te zbudowane samodzielnie - posiadają większe kontenery, gdy fabryki zbudowane posiadają małe pojemniki. Kontenery, nawet jeśli zostaną przepełnione, nadal mogą magazynować towar (na podglądzie po prostu zbiornik będzie cały czas pełny, jeśli przekroczyliście limit załadunku aż do czasu unormowania ilości materiału w kontenerze).